TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев, немам коментар за снимките

24 Вести - 27.02.2015

Се подготвува ли апсење на лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев. Ваквото прашање се наметна откако вчера европратеникот Ричард Ховит на средбата со министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска рекол дека е сериозно загрижен од можноста ...

Груевски: не се спрема апсење на Заев

Телма - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од ...

ГРУЕВСКИ: Не се подготвува апсење на Заев

Телеграф - 27.02.2015

Одговарајќи на новинарско прашање, во однос на загриженоста на Ричард Ховид од можно апсење на лидерот на опозицијата, премиерот тврди дека такво нешто не се подготвува Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, нема да биде уапсен, истакна денеска премиерот ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

МКД - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од ...

Груевски: Не планираме да го апсиме Заев

+инфо - 27.02.2015

Владата не планира да се уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев, потврди премиерот Никола Груевски денеска, запрашан за коментар за изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од европратениците се ...

ГРУЕВСКИ: Не се спрема апсење на Заев

Sky - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев и нема да дадам оставка …

Локално - 27.02.2015

Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев-изјави премиерот Никола Груевски по новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од европратеницте се ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

Макфакс - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, ...

(ВИДЕО) Груевски не планирал да го апси Заев, оставка не дава

А1 On - 27.02.2015

- Не се спрема апсење на Заев, рече Груевски кој присуствуваше на отворањето нова спортска сала во скопското село Љубанци. Тој не сакаше да одговара на прашања поврзани со содржината на објавените аудоснимки на прес конференција на СДСМ за спрегата ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

еМагазин - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Ова го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од европратеницте ...

Груевски: Не планираме да го апсиме Заев

Либертас - 27.02.2015

- Владата не планира да се уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев – изјави денеска премиерот Никола Груевски, запрашан за коментар за изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит според која дека дел од ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

Кирилица - 27.02.2015

Владата не планира да се уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев, потврди премиерот Никола Груевски денеска, запрашан за коментар за изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од европратениците се ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

Кајгана - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

Тера - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

Р.С.Европа - 27.02.2015

Премиерот Никола Груевски, на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од европратеницте се загрижени поради можноста за апсење на претседателот на СДСМ, тој ...

Груевски: Не се планира апсење на Заев, и нема да дадам оставка

Утрински - 27.02.2015

„Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев“, одговори денеска премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од ...

Груевски: Не се планира апсење на Заев

Република - 27.02.2015

- Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев – изјави денеска премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од ...

Никола Груевски: Не се планира апсење на Заев

Пулс24 - 27.02.2015

- Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев – изјави денеска премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од ...

Груевски не планирал да го апси Заев, и нема да дава оставка!

Локално - 28.02.2015

- Не се спрема апсење на Заев, рече Груевски кој присуствуваше на отворањето нова спортска сала во скопското село Љубанци. Тој не сакаше да одговара на прашања поврзани со содржината на објавените аудоснимки на прес конференција на СДСМ за спрегата ...

Не се спрема апсење на Заев, тврди Груевски

Нова ТВ - 28.02.2015

"Не се спрема апсење на Заев", изјави денес премиерот Никола Груевски кој присуствуваше на отворањето нова спортска сала во скопското село Љубанци. Премиерот рече исто така дека не е сега време за оставки кои ги бара Здружението на новинарите на ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

МК News - 28.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард ...