TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судир на возила на лондонскиот аеродром, починал работник

Канал5 - 14.02.2018

Едно лице почина во инцидентот кој се случи денеска на лондонскиот аеродром Хитроу, кога на пистата се судриле две возила. Лондонската полиција потврди дека во болница починал 40 годишен работник на аеродромот, кој во болница е префрлен после ...

Несреќа на лондонскиот аеродром Хитроу: Загинало едно лице, одложени најмалку 25 летови

Точка - 14.02.2018

Едно лице умрело во инцидентот кој се случил денес на лондонскиот аеродром Хитроу, кога на пистата се судриле две возила. Лондонската полиција потврдила дека во болница загинал 40-годишен работник од аеродромот, кој бил префрлен во болница по судир ...

Судар на Лондонскиот аеродром Хитроу

Канал5 - 14.02.2018

Воздухопловен инжинер загина во судар на две возила на аеродромот Хитроу во Лондон. Во сударот на две аеродромски возила две лица се повредени , од кои едното во болница им подлегнало на повредите , соопшти полицијата .