TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова се најпопуларните светски туристички дестинации за 2022, „Tripadvisor“: „Модерен град кој има сè“

Точка - 21.01.2022

„Tripadvisor“ ја претстави листата од 10 најпопуларни дестинации на светот за годинава, а на првото место се најде градот кој во последниве години привлекува сè повеќе внимание меѓу туристите.

„Трипадвајзор“ го прогласи Дубаи за најпопуларна дестинација за 2022

Сакам да кажам - 20.01.2022

„Трипадвајзор“ го прогласи Дубаи за најпопуларна туристичка дестинација за 2022 година. „Секогаш популарно место, Дубаи полека се издигнуваше на листата на ‘Трипадвајзор‘ во изминатите години и сега ја презеде круната на најпопуларна дестинација на ...

Дубаи е најпопуларна дестинација за 2022

Независен - 21.01.2022

„Трипадвајзор“ го прогласи Дубаи за најпопуларна туристичка дестинација за 2022 година. „Секогаш популарно место, Дубаи полека се издигнуваше на листата на ‘Трипадвајзор‘ во изминатите години и сега ја презеде круната на најпопуларна дестинација на ...

Дубаи е најпопуларна дестинација за 2022, според „Трипадвајзор“

Репортер - 21.01.2022

Светски познатиот веб-портал „Трипадвајзор“ (анг. Tripadvisor) го прогласи Дубаи за најпопуларна туристичка дестинација за 2022 година. „Секогаш популарно место, Дубаи полека се издигнуваше на листата на ‘Трипадвајзор‘ во изминатите години и сега ја ...

Туристите решија: Ова се најдобрите дестинации во светот!

Слободен Печат - 20.01.2022

Познатиот сајт со информации за патувања низ светот „ TripAdvisor “ ја објави листата на омилената дестинација во светот за 2022 година. Меѓу десетте најдобри дестинации во светот кои туристите сакаат да ги посетат во 2022 година доминират и бројни ...

Најпопуларната дестинација во светот за 2022 година: „Модерен град кој има сè“

Бриф - 20.01.2022

„Трип Адвајзор“ ја објави листата на 10-те најпопуларни дестинации во светот за оваа година, а на прво место е градот кој последниве години привлекува се поголемо внимание кај туристите. Платформата за патување ги објави топ дестинациите што ...

Најпопуларни дестинации за патувања во 2022

Кајгана - 20.01.2022

Според Tripadvisor, Дубаи, рибарското село од 20 век кое буквално расцвета во глобален туристички центар во 21 век, е најпопуларна дестинација за патување во 2022 година. Дубаи се најде на врвот на листата најпопуларни дестинации за патување, според ...

СПРЕМНИ ЗА ПАТУВАЊЕ: Која е најпопуларната дестинација во светот за 2022 година?

Еспресо - 20.01.2022

„Tripadvisor“ ги објави топ дестинациите што патниците ги избрале како најпопуларни за 2022 година. Платформата за патување ја објави листата на 10-те најпопуларни дестинации во светот за оваа година, а на прво место е градот кој последниве години ...

Најпопуларни дестинации за патувања во 2022

Вистина.мк - 20.01.2022

Според Tripadvisor, Дубаи, рибарското село од 20 век кое буквално расцвета во глобален туристички центар во 21 век, е најпопуларна дестинација за патување во 2022 година. Дубаи се најде на врвот на листата најпопуларни дестинации за патување, според ...

Избрана е најпопуларната туристичка дестинација за оваа година

Макфакс - 19.01.2022

Tripadvisor ја претстави листата на 10-те најпопуларни дестинации во светот за оваа година. На прво место е Дубаи, а како што велат од Tripadvisor, рибарското село од 20 век, кое процвета во 21 век и прерасна во глобално жариште за врвни патувања, ...

Tripadvisor ја објави листата на топ 10 најпопуларни дестинации во светот

Денар - 20.01.2022

Tripadvisor ја претстави листата на 10-те најпопуларни дестинации во светот за оваа година. На прво место е Дубаи, а како што велат од Tripadvisor, рибарското село од 20 век, кое процвета во 21 век и прерасна во глобално жариште за врвни патувања, ...