TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азар уште недојден веќе е критикуван: Белгиецот пуштил стомак и качил неколку килограми

Gol.mk - 12.06.2019

В четврток се очекува конференциската сала и „Сантијаго Бернабеу“ да бидат преполни од новинари и симпатизери, бидејќи Реал Мадрид ќе го претстави најскапото засилување во летниот преоден рок и заедно со Бејл во историјата на клубот, Еден Азар .

Азар: Не ме споредувајте со Меси, тој е далеку пред сите останати…

Екипа - 11.06.2019

Еден Азар ќе биде главен адут на Реал Мадрид во битките со Барселона почнувајќи од следната година, но за разлика од Кристијано Роналдо белгискиот ас јасно стави до знаење дека на овие дуели нема да гледа како на неговите битки со Лионел Меси.

Роналдо и проклетството на бројот седум во Манчестер јунајтед

Sport 1 - 11.06.2019

Сите фудбалери заедно, кои по Кристијано Роналдо, го носеле дресот со број седум во Манчестер јунајтед постигнале вкупно 15 погодоци. Португалецот помина шест години во клубот од „Олд Трафорд“ и имаше 196 настапи во Премиерлигата, на кои постигна 84 ...

Роналдо и проклетството на култниот број во Манчестер Јунајтед

Спортски - 11.06.2019

Бројот 7 во Манчестер Јунајтед е повеќе од број. Ако во поголемиот број клубови повеќе се почитува десетката на „Олд Трафорд“ култна е седмицата и таа ја носеа само посебни играчи. Џорџ Веа, Брајан Робсон, Ерик Кантона, Дејвид Бекам, Кристиано ...

Не е ниту една голема ѕвезда: Погба без премногу размислување го избра најтешкиот противник во кариерата (Видео)

Дерби - 11.06.2019

Пол Погба во ексклузивното интервју за „LifeTimes“ се отвори за својата тешка ситуација која ја има во Манчестер Јунајтед, но покрај тоа што ја пронајде главната причина за честите критики кои ги добива од јавноста , говореше и на теми кои се ...

„Кога победуваме не им смета мојата фризура, но таа е проблем кога губиме“

24Фудбал - 11.06.2019

Пол Погба вели дека неговиот говор на тело и честата промена на фризурите е нешто кое нема да го промени, бидејќи тоа нема никаква врска со перформансите на теренот. Погба често трипи критики поради неговиот имиџ надвор од теренот, тој веќе се ...

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

А1 On - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта брпј еден ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Дракслер конечно призна дека имал жестока дискусија со Нејмар: Тој беше лут, јас бесен

Дерби - 11.06.2019

Јулијан Дракслер пред неколку дена застана во одбрана на Нејмар и истакна дека Бразилецот не е способен да направи дело за какво се обвинува во родната земја (силување на девојка), а неколку дена по ваквата изјава, германскиот репрезентативец откри ...

„Клетвата“ на седумката на Јунајтед – по Роналдо сите со тој број постигнале вкупно 15 гола

TopSport - 11.06.2019

Денеска се одбележува 10-годишнината од трансферот на Кристијано Роналдо од Манчестер јунајтед во Реал Мадрид (за тогашни рекордни 80 милиони фунти), по што почна неверојатната несреќа со сите кои го носеле бројот 7 по нив.

Азар не сака да го споредуваат со Меси

А1 On - 11.06.2019

Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азар го постави Лионел Меси на врвот на светскиот фудбал. Тој го стори тоа на прес-конференција пред претстојниот квалификациски дуел помеѓу Белгија и Шкотска.

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?

1tv - 11.06.2019

До крајот на овој месец, Пол Погба ќе биде преставен како ново засилување на Реал Мадрид. Ова го пренесуваат медиумите од Шпанија откако предводникот на кралевите, Зинедин Зидан има состанок со Перез на кој било договорено дека репрезентативецот на ...

Погба: Знам зошто добивам поинаков третман, изненаден сум од тоа што го доживеав во Јунајтед

Дерби - 11.06.2019

Пол Погба е еден од играчите кои добија најжестоки критики на крајот од сезоната од страна на фановите на Манчестер Јунајтед, или поточно, Французинот беше единствениот фудбалер кој влезе и во конфликт со одредени навивачи по последниот меч со ...

Синот на Роналдо ја доби првата понуда!

Спортски - 11.06.2019

Кристиано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери кои се појавиле на теренот и за неговите квалитети не треба да се трошат зборови, а по неговите стапки тргнува и неговиот син. Секако, се уште е рано да се зборува, но Кристиано Жуниор засега ...

Зидан го убеди претседателот, Реал тргнува по Погба

Слободен Печат - 11.06.2019

Францускиот репрезентативец е подготвен да ја намали платата, а Реал Мадрид ќе му возврати со шестгодишен договор. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, го истера своето и го натера претседателот Флорентино Перез да му ја исполни најголемата желба.

Eвентуалното доаѓање на Гризман во Париз, остава простор за мега трансфер на релација ПСЖ – Реал

Спортклуб - 11.06.2019

Фудбалерот кој ова лето го напушта Атлетико Мадрид по 5 годишна верност, Антоан Гризман, е на прагот да стане нов играч на Пари Сен Жермен. Иако се веруваше дека Барселона е фаворит за потписот на овој играч, сепак последните информации зборуваат ...

Дракслер призна: Се фативме за гуша со Нејмар!

Спортклуб - 11.06.2019

Играчот за врска на ПСЖ, Јулијан Дракслер ја потврди информацијата на француските медиуми дека имал физички контакт со својот соиграч Нејмар и дека малку недостасувало тоа да ескалира. Настанот се случил во 2018 година, по поразот од Монпеље во ...

Шпанците најавуваат: И Нејмар побарал трансфер од ПСЖ!?

Sport 1 - 11.06.2019

Најскапиот светски фудбалер Нејмар побарал од Пари Сен Жермен да си замине летово, објавија дел од шпанските медиуми, потенцирајќи дека бразилската суперѕвезда нема мотив да игра во францускиот гигант и сака да се врати во Шпанија.

Кристијано Роналдо добил понуда од својот Спортинг Лисабон и ќе мора добро да размисли дали ќе ја прифати

Дерби - 11.06.2019

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо на своја адреса добил понуда од тимот кој го вивна во фудбалскиот свет, Спортинг Лисабон. Имено, на адреса на Португалецот пристигнала понуда, неговиот син, Кристијано Роналдо Жуниор ...

Руни: Ни Меси, ни Роналдо сега на Јунајтед не можат да му донесат титула!

TopSport - 11.06.2019

Некогашниот капитен на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека екипата на Оле Гунар Солскјер нема да се бори за титулата во Премиерлигата ниту идната сезона. Англискиот напаѓач кој е член на ДЦ Јунајтед, во американската МЛС лига ја повикува ...

Зидан победи: Реал ја почна „Операцијата Погба“

Екипа - 11.06.2019

Реал Мадрид ги откажа преговорите со Тотенхем за ангажман на Кристијан Ериксен откако Зинедин Зидан успеа да го убеди Флорентино Перез да не испраќа понуда за данскиот ас, туку погледите за засилување на средниот ред на Реал да ги насочи кон ...

Јунајтед одби да преговара со Реал за трансферот на Погба

Спортски - 11.06.2019

Манчестер јунајтед одби да преговара со Реал Мадрид за трансферот на Пол Погба, пренесуваат шпанските медиуми. Претставници од шпанскиот клуб стапиле во контакт со Манчестер Јунајтед за да започнат преговори за евентуален трансфер на Погба на ...

Роналдо јуниор по стапките на татко му: Спортинг испрати понуда, дали може да се повтори историјата?

Спортклуб - 11.06.2019

Италијанските медиуми пренесуваат дека Кристијано Роналдо сериозно ја размислува понудата на Спортинг Лисабон. Не за себе, туку за неговиот син кој во јуни ќе полни 9 години. Роналдо јуниор е талентиран, школата на Спортинг е меѓу најдобрите во ...

Реал побарал од Манчестер јунајтед да ја соопшти сумата која ја бара за Погба, како одговор добил „Не е на продажба“

24Фудбал - 11.06.2019

Зинедин Зидан побарал од Флорентино Перез да му ја исполни последната желба и да го донесе Пол Погба, па Реал сега со сите сили ќе тргне во офанзива по фудбалерот од средниот ред но Манчестер јунајтед не сака да го продаде играчот Реконструкцијата ...

Бомба од Шпанија: Нејмар и ПСЖ пред конечна разделба

Дерби - 11.06.2019

Каталонскиот весник „Спорт“ пренесува сензационална вест која го поврзува бразилскиот фудбалер Нејмар со дефинитивно заминување од ПСЖ. Наводно фудбалерот уште во месец мај им кажал на челниците на клубот дека не е среќен во Париз, а тоа многу го ...

Манчестер Ј. сега веќе не сака да разговара за продажба на Погба

SportMedia - 11.06.2019

Манчестер Јунајтед нема намера да попушти пред притисокот на Реал (М). Како што тврдат шпанските весници, до продажба на Пол Погба се чини нема да дојде ова лето, зато ашто „црвените ѓаволи“ не сакаат да го продадат францускиот играч за врска.

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

Опсервер - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Руни го советува Јунајтед: Никако Бејл…

Спортклуб - 11.06.2019

Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни го посоветува својот поранешен клуб никако да не го носи Герет Бејл во летниот преоден рок откако неколку пати се зборуваше за можна соработка.

Јунајтед се спрема за живот без Погба, почна да бара замена!

Спортски - 10.06.2019

Францускиот репрезентативец Пол Погба е на излезна врата од Манчестер Јунајтед, а медиумите на Островот пренесуваат дека „цревните ѓаволи“ веќе ја почнале потрагата по негов наследник. Погба пред три години се врати на „Олд Трафорд“ за тогаш ...

Интер понуди пари и Перишиќ, Манчестер Јунајтед кажа НЕ

Спортски - 10.06.2019

Како што пишуваат медиуми Манчестер Јунајтед одбил уште една понуда од Интер за Ромелу Лукаку. Италијанскиот тим кој сега е предводен од Антонио Конте е заинтересиран за Ромелу Лукаку , но цената од 80 милиони фунти која ја одредиле во Манчестер ...

Руни: Меси и Роналдо не можат да му помогнат на Манчестер Јунајтед

MakPress - 10.06.2019

По разочарувачката сезона во Манчестер Јунајтед, поранешниот капитен на „црвените ѓаволи“ Вејн Руни го советуваше својот поранешен тим да прибегне кон скапи набавки. – Оле (Гунар Солскјер) треба да изгради тим.

Манчестер: Јунајтед ја одби понудата од Интер за Лукаку

Денешен - 10.06.2019

Раководството на Манчестер Јунајтед ја отфрлило првата понуда на Интер за напаѓачот Ромелу Лукаку. Според „Газета дело Спорт“ предлогот вклучувал пари плус Иван Перишиќ. Белгиецот е една од главните трансфер цели на новиот тренер на „нероазурите“, ...

Роналдо беше запрашан дали ја заслужува „Златната топка“… еве што одговори!

Таратур - 10.06.2019

Ѕвездата на Јувентус и португалската репрезентација, Кристиано Роналдо го кажа своето мислење за новиот носител на „Златната топка“. Роналдо беше запрашан за мислење, откако синоќа со својата репрезентација ја освои Лигата на нации.

Погба: Кога победуваме, не им пречи мојата фризура, но таа е проблем кога губиме

МКД - 11.06.2019

Пол Погба вели дека неговиот говор на тело и честата промена на фризурите е нешто кое нема да го промени, бидејќи тоа нема никаква врска со перформансите на теренот. Погба често трипи критики поради неговиот имиџ надвор од теренот, тој веќе се ...

Роналдо: Дали ја заслужувам „Златната топка“? Не е моја работа да давам проценки

Локално - 10.06.2019

Ѕвездата на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо го сподели своето мислење за идниот победник на „Златната топка“. Тој беше запрашан од новинарите за мислење, откако доцна синоќа тој го изведе својот национален тим со капитенската лента до ...

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

Кајгана - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „Кралскиот клуб“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Дракслер конечно призна дека имал жестока дискусија со Нејмар: Тој беше лут, јас бесен

Точка - 11.06.2019

Јулијан Дракслер пред неколку дена застана во одбрана на Нејмар и истакна дека Бразилецот не е способен да направи дело за какво се обвинува во родната земја (силување на девојка), а неколку дена по ваквата изјава, германскиот репрезентативец откри ...

Азар не сака да го споредуваат со Меси

Независен - 11.06.2019

Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азарија го постави Лионел Меси на врвот на светскиот фудбал. Тој го стори тоа на прес-конференција пред претстојниот квалификациски дуел помеѓу Белгија и Шкотска.

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?

Sport M - 11.06.2019

До крајот на овој месец, Пол Погба ќе биде преставен како ново засилување на Реал Мадрид. Ова го пренесуваат медиумите од Шпанија откако предводникот на кралевите, Зинедин Зидан има состанок со Перез на кој било договорено дека репрезентативецот на ...

Роналдо го запре автобусот за да прегрне дете кое боледува од леукемија

Таратур - 10.06.2019

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата на планетарно ниво, Португалецот Кристиано Роналдо, уште еднаш ја покажа и докажа својата најприземна хумана страна, наспроти неговата мегапопуларност и слава.

Погба: Знам зошто добивам поинаков третман, изненаден сум до тоа што го доживеав во Јунајтед

Точка - 11.06.2019

Пол Погба е еден од играчите кои добија најжестоки критики на крајот од сезоната од страна на фановите на Манчестер Јунајтед, или поточно, Французинот беше единствениот фудбалер кој влезе и во конфликт со одредени навивачи по последниот меч со ...

Кристијано Роналдо го напушта и Јувентус?!

Sport M - 11.06.2019

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо на своја адреса добил понуда од тимот кој го вивна во фудбалскиот свет, Спортинг Лисабон. Имено, на адреса на Португалецот пристигнала понуда, неговиот син, Кристијано Роналдо Жуниор ...

Руни: Ни Меси, ни Роналдо сега на Јунајтед не можат да му донесат титула!

Макфакс - 11.06.2019

Некогашниот капитен на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека екипата на Оле Гунар Солскјер нема да се бори за титулата во Премиерлигата ниту идната сезона. Англискиот напаѓач кој е член на ДЦ Јунајтед, во американската МЛС лига ја повикува ...

Бомба од Шпанија: Нејмар и ПСЖ пред конечна разделба

Точка - 11.06.2019

Каталонскиот весник „Спорт“ пренесува сензационална вест која го поврзува бразилскиот фудбалер Нејмар со дефинитивно заминување од ПСЖ. Наводно фудбалерот уште во месец мај им кажал на челниците на клубот дека не е среќен во Париз, а тоа многу го ...

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

Скопје инфо - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

+инфо - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Азар не сака да го споредуваат со Меси

MTM - 11.06.2019

На прашањето дали може да се спореди со ѕвездата на Барселона, Азар увери дека „тоа е невозможно". – Точно е дека имаме некои сличности: и двајцата сме ниски, и двајцата сме брзи … Но, тој постигнува голови во сите натпревари, а јас не.

Руни: Ни Меси, ни Роналдо сега на Јунајтед не можат да му донесат титула!

Точка - 11.06.2019

Некогашниот капитен на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека екипата на Оле Гунар Солскјер нема да се бори за титулата во Премиерлигата ниту идната сезона. Англискиот напаѓач кој е член на ДЦ Јунајтед, во американската МЛС лига ја повикува ...

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

А1 On - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Азар не сака да го споредуваат со Меси

MakPress - 11.06.2019

Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азарија го постави Лионел Меси на врвот на светскиот фудбал. Тој го стори тоа на прес-конференција пред претстојниот квалификациски дуел помеѓу Белгија и Шкотска.

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

Sport M - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...