TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Совети и препораки од СВР-Битола

Тера - 19.07.2019

Во интерес на безбедноста на сите граѓани а по повод претстојната летна туристичка сезона ,Секторот за внатрешни работи Битола, со совети и препораки до граѓаните . Заштитете го вашиот дом и имот  Обезбедете го Вашиот дом и Вашите вредносни ...

МВР со апел до учесниците во сообраќајот за поголема внимателност во летниот период

Gostivarpress.mk - 18.07.2019

Секторот за внатрешни работи Тетово најавува засилено полициското присуство и сообраќајно-контролни активности во полошкиот регион, посебно во Тетово и Гостивар, поради зголемениот број возила.

Автономните автомобили ќе нe направат полоши возачи

Додај Гас - 18.07.2019

Очекуван, но сепак застрашувачки заклучок од едно научно истражување Од време на време се појавуваат научни истражувања, чии резултати се повеќе од логични и очекувани, а кои може да ги формулира секој разумен човек кој има барем малку животно ...

СВР Скопје: Казнети седум пијани возчи и 20 кои возеле автомобил без возачка

24Инфо - 18.07.2019

СВР Скопје во изминатото деноноќие казнила 27 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај исклучени се 21 возачи. Од нив, седум бидејќи управувале возило под дејство на алкохол и 20 возачи затоа што управувале возила ...

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Локално - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Автономните автомобили ќе нe направат полоши возачи

USB - 18.07.2019

Очекуван, но сепак застрашувачки заклучок од едно научно истражување Од време на време се појавуваат научни истражувања, чии резултати се повеќе од логични и очекувани, а кои може да ги формулира секој разумен човек кој има барем малку животно ...

Вчера 38 возачи „летале“ по скопските улици, 13 биле пијани, а 23 без возачка

Скопје1 - 18.07.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 38 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

Двајца тешко повредени на скопските улици

Press24 - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

А1 On - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки вчера во Скопје

ТВ21 - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Курир - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

15 сообраќајки само минатиот ден

Скопје инфо - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Канал5 - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

ММС - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Опсервер - 18.07.2019

озач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Сител - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во Скопје

Нетпрес - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Моторџија и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

24Инфо - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Мотоциклист и велосипедист повредени во Скопје

Слободен Печат - 18.07.2019

Во осум сообраќајки полесни повреди здобиле 12 лица, а во пет била причинета материјална штета. Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден.

Возач на мотор и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Либертас - 18.07.2019

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 27 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а од сообраќај исклучила седум возачи кои го управувале возилото под дејство на алкохол, 14 возачи пред да се ...

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

MakPress - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Скопско деноноќие: Тешко повредени мотоциклист и велосипедист и 12 лица полесно повредени во 8 сообраќајки

Денешен - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Локално - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Курир - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Сител - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Опсервер - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Независен - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки

Скопје инфо - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

24Инфо - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Либертас - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...

И среде сезона на одмори - Многу несреќи среде полупразно Скопје

Press24 - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

ММС - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Канал5 - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Седуммина повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен Печат - 19.07.2019

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената. Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден.

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

1tv - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...

Седум лица повредени во сообраќајки во Скопје

+инфо - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

MakPress - 03.01.2020

Седум лица биле полесно повредени во четири од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка била причинета материјална штета.

Скопско деноноќие: 7 повредени во 11 сообраќајки

Денешен - 19.07.2019

Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 11 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во пет од сообраќајките била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 38 возачи кои се ...