TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тринаесетгодишно девојче се удави во битолски базен

Алфа - 12.06.2019

Трагичен настан денеска околу пладне се случи во битолската населба Довлеџик, кога тринаесетгодишно девојче падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Детската игра се претвори во трагедија

Н.Македонија - 12.06.2019

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот „Довлеџик“ на излезот од Битола, неофицијално добивме нови поединости од присутните на немилиот настан. Две девојчиња на возраст од 14 години, во својата детска игра ...

Девојче се удави во базен во Битола

Фокус - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди оваа информација, а наскоро се очекуваат детали за несреќата. Имено, девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

Се удави девојче во базенот Довлеџик во Битола

ТВ21 - 12.06.2019

Денеска предпладне во базенот „Довлеџик“ во Битола се удавило девојче. Од битолската полиција за ТВ21 потврдуваат само дека има таква пријава, но без повеќе ...

Се удави Девојче во необезбеден базен во Битола што не е во употреба

Сакам да кажам - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Од Битолската полиција потврдуваат дека имаат таква пријава, а детали за случајот ќе објават подоцна. Неофицијално дознаваме дека девојчето влегло да се капи во базенот кој сѐ уште не е отворен за ...

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“

Тера - 12.06.2019

Девојче на 14 годишна возраст денеска се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Повеќе информации во Актуел на Тера во ...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Н.Македонија - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на ...

Детската игра се претвори во трагедија: Се удави 14- годишно девојче

Press24 - 12.06.2019

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот на излезот од Битола, „Нова Македонија“ неофицијално дознава дека детска игра се претворила во трагедија. Две девојчиња на возраст од 14 години, во својата детска игра ...

МВР потврди дека девојче се удавило во базен во Битола

iPortal - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди оваа информација за медиумите, а наскоро се очекуваат детали за несреќата. Имено, девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Се удави 14 годишно девојче во базен

Курир - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија .

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Сител - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија .

Трагедија која ја потресе цела Македонија – се удави малолетно девојче

Магазин - 12.06.2019

Две големи трагедии ја потресија цела Македонија, прво брачниот пар кој загина во Италија, втората трагедија се случила во Битола каде 14-годишно девојче се удави во базен. Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола.

Трагедија во Македонија: Четиринаесетгодишно девојче се удави во базен

Press24 - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија . Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Нетпрес - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на ...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Слободен Печат - 12.06.2019

Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата. Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ ...

Во базен во Битола се удави 14-годишно девојче

Пулс24 - 12.06.2019

Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот “Довлеџик“ во Битола пренесува Нова Македонија . Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.