TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши четиричасовната средба на Ердоган и Путин кој ѝ порача на Европа да ѝ биде благодарна на Турција

Нетпрес - 05.08.2022

Потврдена е добрата билатерална соработка меѓу Русија и Турција, како и соработката по важните меѓународни прашања, се наведува во заедничкото соопштение по четиричасовната средба во Сочи на претседателите Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган во ...

Европа да му се заблагодари на Ердоган што добива гас! Путин со турскиот претседател најавил бројни проекти

Точка

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да ѝ се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

Слободен Печат

Путин ќе му биде домаќин на Ердоган во Сочи, втор пат по инвазијата врз Украина

Р.С.Европа

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да и се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

MakPress

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да и се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

24Инфо

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да ѝ се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

Кајгана

365 Либертас Опсервер ТВ21 4NEWS Вечер Прес Во Центар Н.Македонија

Се сретнаа Путин и Ердоган (ВИДЕО)

МКД - 05.08.2022

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган се сретнаа во Сочи, јавуваат руските агенции. Како што беше претходно објавено, двајцата лидери прво ќе разговараат во четири очи, а потоа ќе им се придружат делагациите.

Денеска во Сочи нова средба Путин- Ердоган

Канал5

Ердоган и Путин ќе се сретнат утре во Сочи

MTM

Ердоган и Путин утре ќе се сретнат во Сочи

Локално

Ердоган и Путин ќе се сретнат утре во Сочи

Точка

Ердоган и Путин утре ќе имаат средба во Сочи

Press24

Ердоган и Путин ќе се сретнат утре во Сочи

Алсат-М

24Инфо Zoom Кумановски м. Телма

„Некои не сакаат војната да заврши...не ја игнорирајте Москва“

Точка - 05.08.2022

Меѓународната заедница не може да стави крај на војната во Украина така што ќе ја игнорира Москва. Тоа денеска го изјавил директорот за комуникации на претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган, Фахретин Алтун, пред состанокот меѓу Ердоган и ...

„Некои не сакаат војната да заврши, не ја игнорирајте Москва“

Локално