TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре сончево, од среда дожд и пониски температури

OhridNews - 24.03.2019

Во понеделник времето во Охрид ќе биде сончево и топло со дневна температура до 15 степени и минимална од 4. Во вторник и среда можни се повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат проследени со намалување на температурите.

Искористете го денешното и утрешното сонце, од задутре пад на температурите

ММС - 24.03.2019

Сончев и топол ден е оваа недела, со слаб до умерен ветер од северен правец . Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени. Утре ќе се задржи сончево и топло време. Под влијание на значително постудена воздушна маса од вторник до ...

Не чека топол ден па голема промена: Се враќаат дождот и снегот

Press24 - 24.03.2019

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и топло, со температури до 22 степени. Такво време ќе имаме и утре, а веќе од вторник ќе има голема и драстична промена. Од вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд и ...

Денеска и утре сончево и топло, од вторник заладување

МКД - 24.03.2019

Временската прогноза за денеска е сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во Скопје 21, Маврово 14, Охрод 18, Битола 19. Кавадарци 21, Крива Паланка 19, Берово 17, Дојран 23 Целзиусови степени.

Сончево и топло со умерен ветер, од вторник заладување

Пулс24 - 24.03.2019

Во Македонија времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 14 степени во Маврово, 17 во Берово, 18 во Охрид и Крива Паланка, Скопје 21 и Кавадарци со 21, и во Дојран 23 степени ...

Подгответе се за студ и снег: Зимата не се дава, УХМР најави голема промена

Centar - 24.03.2019

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на температурите во наредниот период.

Славчо Попоски: Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

1tv - 23.03.2019

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе има и локални врнежи од дожд кој поради заладувањето на повисоките места и на планините истите ќе поминат во снег со што ќе дојде ...

Сончев и топол викенд

OhridNews - 23.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 18 степени. Претежно сончево, суво и топло ќе биде и во недела.

Снегот се враќа во Македонија: Синоптичарите најавија значителна промена на времето – еве од кога

Centar - 23.03.2019

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на температурите во наредниот период.

Викендов топло и сончево!

Алфа - 22.03.2019

Сончево и топло со мала облачност ќе биде времето денеска во градовите низ Македонија. Се очекува највисоката температура да биде 20 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност.

Не е само „Баба Марта со 300 ума” – Временска за идниот месец, не чекаат пресврти

Скопје24 - 22.03.2019

Мeсецов бевме сведоци дека навистина е точна поговорката „Баба Марта со 300 ума”, па видовме многу пресврти со времето, од сонце и високи температури, до силно невреме и силен ветер и пад на температурите.

До понеделник топло, од вторник заладување

MakPress - 22.03.2019

До понеделник времето ќе биде топло со слаб до умерен северен ветер со пораст на дневната температура. Веќе во вторник и во среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а поради заладувањето во среда се очекуваат врнежи од снег на планините.

Славчо Попоски: Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Либертас - 23.03.2019

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе има и локални врнежи од дожд кој поради заладувањето на повисоките места и на планините истите ќе поминат во снег со што ќе дојде ...

Сончев и топол викенд

МКД - 23.03.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер и максимална дневна температура од 21 степен.

Уживајте максимално во сонцето, од вторник се очекуваат дождови

Алфа - 23.03.2019

До понеделник времето ќе биде топло со слаб до умерен северен ветер со пораст на дневната температура. Веќе во вторник и во среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а поради заладувањето во среда се очекуваат врнежи од снег на планините.

Не чека топол ден па голема промена: Се враќаат дождот и снегот на планините

Скопје24 - 23.03.2019

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и топло, со температури до 22 степени. Такво време ќе имаме и утре, а веќе од вторник ќе има голема и драстична промена. Од вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд и ...

Сончево со умерен северен ветер

А1 On - 23.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Збогум на сонцето: Драстичен пад на температурите, следи пресврт

Press24 - 23.03.2019

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе има и локални врнежи од дожд кој поради заладувањето на повисоките места и на планините истите ќе поминат во снег со што ќе дојде ...

Сончево со умерен северен ветер

Н.Македонија - 23.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Викендов сончево со температура над 20 степени

Скопје1 - 23.03.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер и максимална дневна температура од 21 степен.

Времето денеска: Сончево и ветровито

Скопје инфо - 23.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Искористете го викендот за прошетки од понеделник заладување

+инфо - 23.03.2019

Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 21 степен. Времето денеска ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер.

Сончево време со умерен северен ветер

Фокус - 23.03.2019

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Топло до понеделник, од вторник постудено

+инфо - 24.03.2019

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време. Во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд, а ќе дува умерен до засилен северен ветер.што ќе услови опаѓање на температурите во наредниот период.

Сончево и топло со умерен северен ветер

Макфакс - 23.03.2019

Времето денеска во земјата ќе биде сончево со умерен северен веетр. Утринската температура ќе се движи од минуседен до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде слично, сончево со умерен северен ветер.

Сончево и топло со умерен северен ветер

24Инфо - 23.03.2019

Времето денеска во земјата ќе биде сончево со умерен северен веетр. Утринската температура ќе се движи од минуседен до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде слично, сончево со умерен северен ветер.

До понеделник топло време, па повторно заладување

Вечер - 23.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Времето денеска: Сончево со температура до 22 степени

Р.С.Европа - 23.03.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени. И во Скопје слично време - сончево со умерен северен ветер и максимална дневна температура од 21 степен.

Какво ќе биде времето денеска?

Алфа - 23.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Сончево и топло време

Магазин - 24.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 14 до 23 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Денес сончево со температура до 22 степени

Пулс24 - 23.03.2019

Времето денес во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени. И во Скопје слично време – сончево со умерен северен ветер и максимална дневна температура од 21 степен.

Сончево и топло со умерен северен ветер

Денар - 23.03.2019

Времето денеска во земјата ќе биде сончево со умерен северен веетр. Утринската температура ќе се движи од минуседен до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде слично, сончево со умерен северен ветер.

Сончево со мала локална облачност

А1 On - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево и топло со умерен северен ветер

Точка - 23.03.2019

Времето денеска во земјата ќе биде сончево со умерен северен веетр. Утринската температура ќе се движи од минуседен до седум, а дневната од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде слично, сончево со умерен северен ветер.

Сончево со мала локална облачност

Локално - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево време со мала локална облачност

Сител - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево со мала локална облачност

Опсервер - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево време со температура до 23 степени

Н.Македонија - 01.04.2019

Времето во државата ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринската темепратура ќе се движи во интеревалот од минус еден до пет степени, а дневната од 14 до 25 ...

Сончево време со температури до 23 степени

Макфакс - 24.03.2019

Времето днеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степена, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево со мала локална облачност

Либертас - 24.03.2019

Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени. Во Скопје, сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 21 степен.

Сончево и топло време, температурата до +23 степени

24 Вести - 24.03.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 14 до 23 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерен северен ветер.

Денес сончево време, од вторник голема промена

Курир - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Какво време не очекува денеска?

Фокус - 29.03.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температурата ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од осум до 19 степени.

Сончево со мала облачност, од вторник промена на времето

Скопје1 - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево до вторник, а потоа дожд и утрински температури околу нула

Нетпрес - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Времето денеска: Сончево со мала локална облачност

Р.С.Европа - 24.03.2019

Времето денеска во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Денес сончево и топло време, од вторник нова голема промена

Скопје инфо - 24.03.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево време со температури до 23 степени

Точка - 24.03.2019

Времето днеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степена, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Од вторник постудено време

Тера - 24.03.2019

Време денеска сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степена. До понеделник времето ќе се задржи стабилно и топло.