TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Монструми мачеле куче, па го убиле: Адвокатот на „Анима мунди“ бара правда

Курир - 22.07.2019

На 21.07.2019 во 11:40 часот во Полициска канцеларија Богданци, Н.Р.М (41) – адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез од село Стојаково, општина Богданци било пронајдено починато куче кое имало видливи траги ...

Анима Мунди го пријави лицето од Стојаково што претепа и запали куче

AKO - 21.07.2019

Здружението за заштита на животни, Анима Мунди, објави дека го знае сторителот на гнасиниот чин на претепување и палење на бездомно куче во селото Стојаково. ,,Стојаково, Богданци. 2019, нема крај за монструозноста врз животните во Македонија! ...

„Анима мунди“: Познат е сторителот кој свирепо уби куче во Стојаково, бараме најстрога казна

Макфакс - 21.07.2019

Монструозниот чин на кој сведоци беа жителите на селото Стојаково во Богданци, кога куче беше запалено со бензин е пријавен во полиција. Од Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат дека полицијата направила увид на местото каде е ...

Анима мунди за кучето запалено со бензин: Знаеме кој е сторителот, бараме најстрого да одговара

1tv - 21.07.2019

По грозоморните фотографии кои се појавија на социјалните мрежи за куче кое било запалено со бензин во гевгелиско Стојаково, од невладината организација Анима мунди велат дека знаат кој е сторителот и дека случајот е пријавен во полиција.

Познато е кој го измачувал и запалил кучето во селото Стојаково

Скопје1 - 21.07.2019

Грозоморниот случај на кој вчера сведоци беа стојачани во кој куче прво било тепано со вила па спалено живо со бензин е пријавен во полиција, информираат од Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“.

Пешева, „Анима Мунди“: Никогаш никој системски не се нафатил да го реши проблемот со бездомните кучиња по наши ...

Локално - 21.07.2019

Никогаш никој системски не се нафатил да го реши проблемот со бездомните кучиња следејќи ги нашите препораки и совети, вели за Стандард Радмила Пешева од здружението за заштита на животните „Анима Мунди“.

Адвокатот на „Анима мунди“ бара правда: Кај Стојаково пронајдено починато куче кое претходно било мачено

Press24 - 22.07.2019

Адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез од село Стојаково, општина Богданци било пронајдено починато куче кое имало видливи траги на мачење по телото.

Куче тепано со вила, па запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

Макфакс - 20.07.2019

Маалско куче попладнево било запалено со бензин во гевгелиското село Стојково, а поради тешките изгореници по телото, за кратко време починало. Според информациите објавени на социјалните мрежи, кучето пред да биде запалено, било измачувано и тепано ...

Куче запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

+инфо - 20.07.2019

Во гевгелиско Стојаково, куче било запалено со бензин. Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, активистите за заштита на животните прашуваат до кога ќе се дозволи вакво изживување врз ...

Куче запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

1tv - 20.07.2019

Вознемирувачки фотографии од куче кое било запалено со бензин во гевгелиско Стојаково се шират на социјалните мрежи. Активистите за заштита на животните бараат одговорност и го поставуваат прашањето до кога ќе се дозволи вакво изживување врз ...

МОНСТРУОЗНО: Куче тепано со вила, па запалено со бензин

Слободен Печат - 20.07.2019

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на ...

„Анима Мунди“ бара најстрога казна за монструмот кој запали куче

+инфо - 21.07.2019

Монструмот од селото Стојаково во Богданци, кој измачувал, а потоа живо запалил куче е пријавен во полиција, а Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат дека полицијата направила увид на местото каде е пронајдено запаленото тело од ...

МВР ќе го испитува случајот на куче полиено со бензин и запалено

Скопје1 - 22.07.2019

На 21.07.2019 во 11.40 часот во Полициска канцеларија Богданци, Н.Р.М (41) – адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез од село Стојаково, општина Богданци било пронајдено починато куче кое имало видливи траги ...

ФОТО: МОНСТРУМ со бензин запалил куче во гевгелиско Стојаково

Скопје1 - 20.07.2019

Куче попладнево било бркано и тепано со вила, а потоа, запалено со бензин. Случајот на социјалните мрежи го објавија жители на Стојково, Гевгелија. Тие велат дека чинот е монструозен, а кучето починало за кратко време.

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Куче запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

Либертас - 20.07.2019

Во гевгелиско Стојаково, куче било запалено со бензин. Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, активистите за заштита на животните прашуваат до кога ќе се дозволи вакво изживување врз ...

„Анима Мунди“ го пријави во полиција монструмот што запали куче, бараат најстрога казна

Слободен Печат - 21.07.2019

Пред да биде запалено со бензин, маалското куче било измачувано и тепано со вила. Монструмот од селото Стојаково во Богданци, кој измачувал, а потоа живо запалил куче е пријавен во полиција, а Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат ...

Леш од мачено куче пронајдено во Стојаково

еМагазин - 22.07.2019

На 21.07.2019 во 11.40 часот во Полициска канцеларија Богданци, Н.Р.М (41) – адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез од село Стојаково, општина Богданци било пронајдено починато куче кое имало видливи траги ...

(ФОТО): Тепал куче со вила па го запалил со безин во Стојаково

24Инфо - 20.07.2019

Куче попладнево било бркано и тепано со вила, а потоа, запалено со бензин. Случајот на социјалните мрежи го објавија жители на Стојково, Гевгелија. Тие велат дека чинот е монструозен, а кучето починало за кратко време.

„Анима мунди“: Познат е сторителот кој свирепо уби куче во Стојаково, бараме најстрога казна

Точка - 21.07.2019

Монструозниот чин на кој сведоци беа жителите на селото Стојаково во Богданци, кога куче беше запалено со бензин е пријавен во полиција. Од Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат дека полицијата направила увид на местото каде е ...

„Анима мунди“ бара најстрога казна за насилникот што мачел и запалил куче

МКД - 21.07.2019

Насилникот од селото Стојаково во Богданци, кој измачувал, а потоа живо запалил куче, е пријавен во полиција, а Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат дека полицијата направила увид на местото каде што е најдено запаленото тело од ...

Познат е сторителот кој го уби со вила и запали со бензин кучето во Стојаково- се бара најостра казна

Курир - 21.07.2019

Монструозниот чин на кој сведоци беа жителите на селото Стојаково во Богданци, кога куче беше запалено со бензин е пријавен во полиција. Од Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат дека полицијата направила увид на местото каде е ...

Познат е сторителот кој го уби со вила и запали со бензин кучето во Стојаково- се бара најостра казна

iPortal - 21.07.2019

Монструозниот чин на кој сведоци беа жителите на селото Стојаково во Богданци, кога куче беше запалено со бензин е пријавен во полиција. Од Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ велат дека полицијата направила увид на местото каде е ...