TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР со детали за тракторската несреќа по која две деца се удавија во реката Струмица

Макфакс - 30.06.2020

Малолетници на возраст од 15 и 14 години, поради тракторска несреќа, вчера се удавиле во реката Струмица. Како што информираат од МВР, 15-годишник од селото Добрејци и 14-годишник од Пиперево, со трактор кој го управувал 14 годишникот, во ...

МВР со детали за трагедијата во Струмица: Тракторот се превртел, а децата паднале во река

Press24 - 30.06.2020

Двајца малолетници на возраст од 14 и 15 години загинаа вчера во сообраќајна несреќа на локалниот пат Добрејци и Пиперово. -На 29.06.2020 во 15:15 часот било пријавено дека 15-годишник од село Добрејци и 14- годишник од с.Пиперево со трактор „ИМТ ...

МВР со детали за трагедијата во која загинаа две деца

Курир - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 15.15 часот било пријавено дека 15-годишник од с.Добрејци и 14- годишник од с.Пиперево со трактор „ИМТ 539“, кој го управувал 14 годишникот, се упатиле кон место викано „Таре“ на реката Струмица за да ловат риби, информираат од МВР.

Детали за трагедијата кај Струмица: Четиринаесетгодишник го возел тракторот кој падна во рекаta

24Инфо - 30.06.2020

МВР денеска со детали за трагичната сообраќајка во која вчера загинаа двајца малолетници, кои се удавија во реката Струмица. -На 29.06.2020 во 15.15 часот било пријавено дека 15-годишник од Добрејци и 14- годишник од Пиперево со трактор „ИМТ 539″, ...

МВР со детали за тракторската несреќа: Двете деца се удавиле откако се превртеле

Фактор - 30.06.2020

Министерството за внатрешни работи со официјална верзија го потврди загинувањето на двајцата малолетници чија смрт вчера ја потресе земјата откако загинаа по превртување на трактор. Едниот тинејџер го управувал тракторот, кој откако се превртел тие ...

Две деца загинаа во сообраќајка со трактор што паднал во реката Струмица

360 степени - 29.06.2020

Две деца, на возраст од 14 и 15 години, загинале во сообраќајна несреќа што се случила попладнево на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврдила портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Press24 - 29.06.2020

Двајца малолетници на возраст од 14 и 15 години го загубија животот денеска околу 15:15 часот во сообраќајна несреќа на локалниот пат Добрејци и Пиперово. Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Макфакс - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЧКО: Попладнево загинаа две деца по пад со трактор во река на патот меѓу Добрејци и ...

Денешен - 29.06.2020

Две деца ги загубија животите во тракторската несреќа што попладнево се случи во Стумичко. Околу 15:15 часот, во СВР Струмица бил пријавен несреќниот случај за превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат меѓу селата ...

Трагедија во Струмичко: Две деца загинаа откако тракторот се превртел и паднал во река

Република - 29.06.2020

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

Трагедија во струмичко: две деца од 14 и 15 години го загубија животот откако нивниот трактор се превртел и паднале во ...

Струмица Денес - 29.06.2020

На 29.06.2020 година, во 15,15 часот, во СВР Струмица , пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и ...

Трагедија во Струмичко: Две деца загинале во сообраќајка со трактор

Локално - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа, откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во реката Струмица на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди ...

Две деца починаа во Струмичко: Тракторот се превртел и паднал во река

+инфо - 29.06.2020

Две деца попладнево починале откако трактор паднал во река во близина на мост на локалниот пат меѓу струмичките села Добрејци и Пиперево. Децата се на возраст од 14 и 15 години, објави Струмицаденес .

Две деца загинаа во Босилово откако со трактор паднале во река

А1 On - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во струмичко Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Струмица вечерва е во црно: Во страотна несреќа починаа две дечиња на возраст од 14 и 15 години

Centar - 29.06.2020

Попладнево голема трагедија ја потресе Македонија, починаа две деца од 14 и 15 години откако трактор со кој се превезувале се превртел и паднал во река. Трагедијата се случила околу 15 часот и 15 минути кога трактор преминувал мост на реката ...

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО: Две деца загинаа при превртување на трактор

Фактор - 29.06.2020

Трагедија ја потресе Струмица. Две деца загинаа при превртување на трактор кај Струмица. Се работи за малолетници на возраст од 14 и 15 години кои загинаа денеска околу 15:15 часот во сообраќајна несреќа на локалниот пат Добрејци и Пиперово.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Опсервер - 29.06.2020

Струмица, 29 јуни 2020 () – Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на ...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево!

Магазин - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево, откако се превртел тракторот со којшто се возеле, објави Тв канал-VIS, Струмица! Несреќата се случила пред само неколку часа, околу 15.15 часот, откако тракторот ...

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА

Курир - 29.06.2020

На 29.06.2020 година, во 15:15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево. Во несрежата, животот го загубиле две малолетни деца на возраст од ...

Трагедија во Струмичко, загинаа две деца откако тракторот се превртел и паднал во река

Нетпрес - 29.06.2020

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

Загинаа две деца во Струмичко по превртување на трактор

Сител - 29.06.2020

Денес, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Телма - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Либертас - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во превртен трактор во струмичко

Канал5 - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

24Инфо - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Се преврте трактор, загинаа две деца

Вечер - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

ТВ21 - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Frontline - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор

Слободен Печат - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор

МКД - 29.06.2020

„Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево“, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две малолетни деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Точка - 29.06.2020

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години денеска загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

ММС - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Бриф - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Загинаа две деца при превртување на трактор

Фокус - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Кајгана - 29.06.2020

Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката. Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител, а по констатирање на причините за смртта телата на ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмиц

Вечер Прес - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Независен - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Трагедија во Струмица: Две деца загинаа по превртување на трактор

iPortal - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Трагедија: Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

еМагазин - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

ОД НИВА ВО СМРТ - Две деца од струмичко загинаа откако тракторот паднал во река

Вечер - 29.06.2020

На 29.06.2020 година, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци - с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

24 Вести - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Вечер - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Трагедија во Струмица: Две деца загинаа по превртување на трактор

Граѓански збор - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Струмичко

Н.Македонија - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово, Струмичко. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Нови детали за трагедијата која вечерва го потресе струмичко

Centar - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Две деца загинаа во несреќа со трактор

Скопје1 - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

4NEWS - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Трагедија во Струмица, две малолетни деца го загубија животот по превртување на трактор

MakPress - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во сообраќајка кај Струмица

Слободен Печат - 30.06.2020

Несреќата се случила на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево. Две деца, на возраст од 14 и 15 години, загинале во сообраќајна несреќа што се случила попладнево на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, ...

МВР со детали за трагедијата во која загинаа две деца

Скопје инфо - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 15.15 часот било пријавено дека 15-годишник од с.Добрејци и 14- годишник од с.Пиперево со трактор „ИМТ 539“, кој го управувал 14 годишникот, се упатиле кон место викано „Таре“ на реката Струмица за да ловат риби, информираат од МВР.