TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опозицијата на пленарната седница на собранието побрара разрешување на Јанева, мнозинството пратениците одбија

365 - 11.09.2019

На денешната пленарна седница координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски побара на дневен ред да се најде предлогот за разрешување на поранешната прва шефица на СЈО Катица Јанева.

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

24 Вести - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Катица Јанева на пленарна - власта одби гласањето за разрешување на Јанева да се најде на дневен ред на денешната седница на Собранието. Правна пречка за ставање на точката на дневен ред според собранискиот спикер ...

ВМРО-ДПМНЕ побара денеска да биде разрешена Катица Јанева, власта најавува посебна седница

Сител - 11.09.2019

Мнозинството на СДСМ со 58 гласа одби разрешувањето на специјалната обвинителка да се најде на дневен ред на денешната седница и со тоа се стави во заштита на нејзиниот криминал, обвини опозицијата.

Владејачките партии го отфрлија барањето на опозицијата денеска да се гласа за разрешување на Катица Јанева

Алсат-М - 11.09.2019

Парламентарното мнозинство го отфрли барањето на опозицијата на денешната пленарна седница да се гласа за разрешување на специјалната обвинителка Катица Јанева. Образложението на опозицијата е дека поминала една недела од заклучокот на Комисијата за ...

Вмро-Дпмне побара разрешување на Јанева на пленарна седница, пратениците од власта го одбија предлогот

Алфа - 11.09.2019

СДСМ и ДУИ ја одбија точката за разрешување со притворената специјална обвинителка Катица Јанева. Таа денеска на барање на опозицијата требаше да се најде на дневен ред пред пратениците во Собранието.

Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието

Сител - 11.09.2019

Власта одби гласањето за разрешување на Катица Јанева да се најде на дневен ред на денешната седница на Собранието. Мнозинството на СДСМ и ДУИ со 58 гласа го одби предлогот на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, ...

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

Телма - 11.09.2019

-Предлогот за денешното разрешување на Јанева е за да се остави простор до 15 септември да се избере нов специјален обвинител, истакна Мицевски. Претседателот на Собранието Талат Џафери рече дека е точно оти Комисијата расправала по извештајот на ...

Мицевски: Џафери и СДСМ да не глумат борци за правда и уште денес Катица Јанева да биде разрешена

+инфо - 11.09.2019

Денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување. На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на дневен ред како прва точка, разрешувањето на осомничената специјалната обвинителка ...

Јалов обид на ВМРО-ДПМНЕ во Собрание да го испере Мицкоски

24Инфо - 11.09.2019

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ негира дека го спречилте разрешувањето на Катица Јанева на денешната седница за што ги обвини координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски .

ВМРО-ДПМНЕ во Собрание предложи точка за разрешување на Јанева

Алсат-М - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ во Собрание предложи точка на дневен ред разрешување на специјалната обвинителка, Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот на јавните обвинители за специјалната обвинителка да биде ...

Собранието одби денеска да ја разреши Катица Јанева

+инфо - 11.09.2019

Не помина предлогот на ВМРО-ДПМНЕ Собранието денеска да гласа за разрешување на приведената специјална обвинителка во оставка Катица Јанева. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ точка на дневен ред да биде разрешувањето Јанева, согласно веќе усвоената ...

Статус на денот: Само Катица може да ја разреши Јанева

Expres - 11.09.2019

Новинароит Бранко Героски го коментира денешниот неуспешен обид, Собранието да одлучува за разрешување на шефицата на СЈО, Катица Јанева. „Само Катица Јанева од Шутка може да издаде наредба Собранието да ја разреши Катица Јанева“, напиша Героски на ...

Тактизирање со Јанева: Нејзиното разрешување ставено на пауза

Независен - 11.09.2019

Парламентарното мнозинство во парламентот денеска со 58 гласа „за“ го отфрли предлогот на опозицијата да гласа за разрешување на специјалната обвинителка Катица Јанева. Пратениците од владеачките партии објаснуваат оти сакале да се дополни дневниот ...

Мицевски: СДСМ застана во одбрана на криминалите на Катица Јанева

Курир - 11.09.2019

Денеска на собраниска седница имаше обраќање координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски. Тој предложи да се дополни дневниот ред со точка предлог за разрешување на јавниот обвинител за гонење на кривични дела поврзани и кои ...

Катица Јанева се спаси од разрешување - Нови тактизирања во Собрание

Фактор - 11.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева иако поднесе оставка и поминати се сите редовни процедури од Советот на јавни обвинители до Комисијата за именувања во Собранието, денес се спаси од разрешување.

Новинар објави документ со кој ОЈО се прогласува ненадлежно за изземање на Јанева, Мицкоски со одговор: ОЈО работи под ...

Курир - 11.09.2019

Во оваа правна паника што се случува изминатиов период се изнаслушавме се и сешто. Сум слушнал и јас дека адвокатите на луѓето кои се дел од предметите на СЈО се обратиле до ЈО за мислење за изземање на Катица Јанева од овие случаи.

Мицкоски: ЈО работи под диктат на Заев, прави пиши-бриши со правото

Република - 11.09.2019

Во оваа правна паника што се случува изминатиов период се изнаслушавме сѐ и сешто. Сум слушнал и јас дека адвокатите на луѓето кои се дел од предметите на СЈО се обратиле до ЈО за мислење за изземање на Катица Јанева од овие случаи.

Специјалната на „голем одмор“: Осамна фотографија од Катица Јанева во Шутка? (ФОТО)

Вистина.мк - 11.09.2019

На социјалните мрежи се појави фотографија на која „наводно“ е Катица Јанева во Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. Фотографијата ја објави новинарот Миленко Неделковски на неговиот Фејсбук профил -пишува порталот „Нет Прес“ објавувајќи ја ...

(ФОТО) Катица Јанева во „Шутка“ ?

Нетпрес - 10.09.2019

На социјалните мрежи се појави фотографија на која „наводно“ е Катица Јанева во Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. Фотографијата ја објави новинарот Миленко Неделковски на неговиот Фејсбук ...

ВМРО-ДПМНЕ побара денеска да биде разрешена Катица Јанева, власта најавува посебна седница

4NEWS - 11.09.2019

Мнозинството на СДСМ со 58 гласа одби разрешувањето на специјалната обвинителка да се најде на дневен ред на денешната седница и со тоа се стави во заштита на нејзиниот криминал, обвини опозицијата.

Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието

Press24 - 11.09.2019

Власта одби гласањето за разрешување на Катица Јанева да се најде на дневен ред на денешната седница на Собранието. Мнозинството на СДСМ и ДУИ со 58 гласа го одби предлогот на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, ...

Собрание: ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева, пратениците не прифатија

Нова ТВ - 11.09.2019

Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е едногласно изгласана од сите пратеници и од сите пратенички ...

Мицевски: Власта ја спаси Јанева од разрешување

Телма - 11.09.2019

Координаторот на пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ Никола Мицевски вели дека денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување. -На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на ...

Костадинов: Координаторите на пратеничките групи, на четирите поголеми партии, се договорија Јанева да биде разрешена ...

Скопје1 - 11.09.2019

Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ: 1. Зошто го спречивте разрешувањето на Катица Јанева на оваа седница? · Напротив, знаеме дека тоа беше укажување и од страна на Претседателот на Собранието, Талат ...

Не помина предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, Собранието одби денеска да ја разреши Јанева

Слободен Печат - 11.09.2019

Според партијата на Христијан Мицкоски, дополнителен аргумент е што таа е во притвор и е осомничена за случајот „Рекет“, а истовремено дава и одлуки и наредби од притвор, кои се противзаконски.

Власта одби да гласа за разрешување на Катица јанева

Expres - 11.09.2019

Парламентарното мнозинство со 58 гласа го отфрли предлогот Собранието денеска да гласа Катица Јанева да биде разрешена. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ предложи точка на дневен ред да биде разрешувањето Јанева, согласно веќе усвоената препорака на ...

ВМРО-ДПМНЕ без договор предложи да се гласа за разрешување на Јанева

360 степени - 11.09.2019

Парламентарното мнозинство во парламентот денеска со 58 гласа „за“ го отфрли предлогот на опозицијата да гласа за разрешување на специјалната обвинителка Катица Јанева. Претседателот на Собранието, Талат Џафери потенцира дека нема никаква правна ...

Власта застана во одбрана на криминалите на Катица Јанева

Република - 11.09.2019

Денеска на собраниска седница oд говорницата се обрати координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, кој предложи да се дополни дневниот ред со точка предлог за разрешување на јавниот обвинител за гонење на кривични дела ...

(ФОТО) Јанева во „Шутка“ ?

365 - 11.09.2019

На социјалните мрежи се појави фотографија на која „наводно“ е Катица Јанева во Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. Фотографијата ја објави новинарот Миленко Неделковски на неговиот Фејсбук ...

Заев ја спаси Катица Јанева од разрешување

Магазин - 11.09.2019

Мнозинството на СДСМ и ДУИ со 58 гласа го одби предлогот на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, одлуката за разрешување на Јанева да се стави како прва точка на дневниот ред на денешната седница, дознава Сител.

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

Локално - 11.09.2019

Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е едногласно изгласана од сите пратеници и од сите пратенички ...

Мицевски: Власта ја спаси Катица Јанева од разрешување

Макфакс - 11.09.2019

,,Денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување.На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на дневен ред како прва точка, разрешувањето на осомничената специјалната обвинителка ...

Собранието одби денеска да ја разреши Катица Јанева

Либертас - 11.09.2019

Не помина предлогот на ВМРО-ДПМНЕ Собранието денеска да гласа за разрешување на приведената специјална обвинителка во оставка Катица Јанева. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ точка на дневен ред да биде разрешувањето Јанева, согласно веќе усвоената ...

Милошоски: Парламентарното мнозинство го отфрли предлогот Јанева да биде разрешена од позицијата специјален јавен ...

Курир - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши СЈО Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот на јавните обвинители за спец.обвинителка да биде разрешена, објави пратеникот Антонио Милошоски.

Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието

Република - 11.09.2019

Со 58 гласови пртоив, од кои мнозинството пратеници од СДСМ и ДУИ, на денешната собраниска седница беше отфрлен предлогот од координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, како прва точка на дневниот ред да се стави одлуката за ...

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

А1 On - 11.09.2019

Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е едногласно изгласана од сите пратеници и од сите пратенички ...

Мицевски: СДСМ денеска наместо на страната на правдата застана во одбрана на криминалот и рекетот

Сител - 11.09.2019

Денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување. На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на дневен ред како прва точка, разрешувањето на осомничената специјалната обвинителка ...

ВМРО-ДП)МНЕ со предлог за разрешување на Јанева, парламентарното мнозинство го отфрли

Фактор - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница предложи агендата да биде дополнета со разрешување на специјалната обвинителка, Катица Јанева, во согласност со препораката донесена од Комисијата за избори и именувања и Советот на обвинители.

Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието

4NEWS - 11.09.2019

Власта одби гласањето за разрешување на Катица Јанева да се најде на дневен ред на денешната седница на Собранието. Мнозинството на СДСМ и ДУИ со 58 гласа го одби предлогот на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, ...

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

24Инфо - 11.09.2019

Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е едногласно изгласана од сите пратеници и од сите пратенички ...

Мицевски: СДСМ денеска наместо на страната на правдата застана во одбрана на криминалот и рекетот

24Инфо - 11.09.2019

Денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување, обвини Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. -На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на дневен ...

Милошоски: Толку ли многу тајни знае Катица за тоа кој од власта е вмешан во Рекет

Press24 - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши СЈО Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот на јавните обвинители за спец.обвинителка да биде разрешена, објави пратеникот Антонио Милошоски.

Власта одби да гласа за разрешување на Катица Јанева во Собранието

Нетпрес - 11.09.2019

Со 58 гласови пртоив, од кои мнозинството пратеници од СДСМ и ДУИ, на денешната собраниска седница беше отфрлен предлогот од координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, како прва точка на дневниот ред да се стави одлуката за ...

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

24 Вести - 11.09.2019

Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е едногласно изгласана од сите пратеници и од сите пратенички ...

Мицевски: Пред очите на јавноста, власта ја спаси Катица Јанева од разрешување

MakPress - 11.09.2019

Денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување. На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на дневен ред како прва точка, разрешувањето на осомничената специјалната обвинителка ...

Катица Јанева и денес куртули, Собранието одби да ја разреши

Пулс24 - 11.09.2019

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ Собранието денеска да гласа за разрешување на приведената специјална обвинителка во оставка Катица Јанева не помина. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ предложи прва точка на дневен ред да биде разрешувањето на Јанева, согласно ...

Милошоски: Толку ли многу тајни знае Катица Јанева ??

Опсервер - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши СЈО Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот на јавните обвинители за спец.обвинителка да биде разрешена.

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

Опсервер - 11.09.2019

Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е едногласно изгласана од сите пратеници и од сите пратенички ...

Мицевски: Власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување

PressingTV - 11.09.2019

Денес на очиглед на целата македонска јавност власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување, вели координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицески. На денешниот предлог од страна на ВМРО-ДПМНЕ, да се стави на дневен ред ...

Катица Јанева и денес куртули од пратениците

Вечер - 11.09.2019

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ Собранието денеска да гласа за разрешување на приведената специјална обвинителка во оставка Катица Јанева не помина. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ предложи прва точка на дневен ред да биде разрешувањето на Јанева, согласно ...