TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изборната кампања почна да личи на црна хроника

Независен - 24.10.2021

Изборната кампања почна да заличува на црна хроника. Освен обвинувањата за злоупотреби, се појавија и површни и недокажани обвинувањата за насилство, притисоци, па и тепања и нарачки за убиства! Од СДСМ денес обвинија дека сопартијците на кандидатот ...

Бојкоски: Кондовски треба да одговори на битолчани, дали градскиот татко го замислува како локален разбојник?

MakPress - 24.10.2021

Христо Кондовски сеуште не ја кажува вистината пред битолчани, од негово име и со прецизен одговор: Дали Христо Кондовски е извршите на две кривични дела а за едното е осуден за – тешка кражба со провала и за тешка телесна повреда на друго лице? ...

Бојкоски: Кондовски треба да одговори на битолчани, дали градскиот татко го замислува како локален разбојник?

Курир - 24.10.2021

Христо Кондовски се уште не ја кажува вистината пред битолчани, од негово име и со прецизен одговор: Дали Христо Кондовски е извршите на две кривични дела а за едното е осуден за – тешка кражба со провала и за тешка телесна повреда на друго лице?, ...

Бојкоски: Кондовски треба да им одговори на битолчани, дали градскиот татко го замислува како локален разбојник?

Нетпрес - 24.10.2021

Христо Кондовски се уште не ја кажува вистината пред битолчани, од негово име и со прецизен одговор: Дали Христо Кондовски е извршите на две кривични дела а за едното е осуден за – тешка кражба со провала и за тешка телесна повреда на друго лице?, ...

Кондовски: Силата на обединувањето ќе донесе продолжување на политиките на развој на Битола

24 Вести - 23.10.2021

Христо Кондовски, кандидатот за градоначалник на Битола од редовите на СДСМ денеска изјави дека силата на обединувањето ќе донесе продолжување на политиките на развој на ...

Николовски од Битола: Кондовски е градоначалник каков што бараат битолчани

Тера - 23.10.2021

Христо Кондовски е човекот со кој Битола ќе биде во сигурни раце. Човек кој има импозантни резултати во стопанството и кој има капацитет да ја води напред Битола. Развојот на Битола продолжува со обединување со граѓаните, со сите демократски и ...

ВМРО ДПМНЕ со прашање до Кондовски

Тера - 23.10.2021

Дали Христо Кондовски е лице осудено за тешка кражба? Мои битолчани, Вчера Христо Кондовски го падна интернетот! Вчера, речиси и да немаше битолчанец кој на социјалните мрежи, не ја објави информацијата за Христо Кондовски – со прашањето, дали тој е ...

СДСМ: Судот за Кондовски нема евидентирано изречени прасилни осудителни пресуди

Тера - 23.10.2021

СДСМ соопшти дека во дел од медиумите се појави напис со кој се врши дискредитација на кандидатот за градоначалник, Христо Кондовски. Од партијата велат со цел точно информирање на јавноста, праќаме во прилог документ “Потврда за казнена евиденција” ...