TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АНЕСТЕЈЖА ПРИРЕДИ СВЕТСКИ СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ: Жал ми е што не дојдов порано, вие сте неверојатни!

Вечер - 16.05.2018

Американската пејачка и авторка Анестејжа задсиноќа одржа спектакуларен концерт во ВИП Арената “Борис Трајковски” во Скопје во рамки на повратничката турнеја “Evolution tour” која ја започна минатата година. “Првпат сум овде и многу сум возбудена.

(Фото) Поп-ѕвездата со врвен концерт во Македонија: Скопје го слушна моќниот глас на Анестејжа

Независен - 16.05.2018

Привилегија беше за поп-ѕвездата Анестејжа (49) да пее во Скопје, за публиката беше привилегија да ја слушне и да ја види во живо во екот на популарноста. На прво гледање, ептен се бендисавме.

Анестејжа кралица, музичарите врв!

Fashionel - 16.05.2018

Веројатно досега погледнавте дел од атмосферата на концертот на музичката дива Анестејжа која вчеравечер одржа концерт за паметење во ВИП Арената Борис Трајковски. Веројатно прочитавте и дека салата не беше целосно полна, бидејќи се чини тоа беше ...

НЕВЕРОЈАТНО ДОСТАПНА И ДУХОВИТА: Одлично деби на Анестејжа во Скопје

Женски магазин - 16.05.2018

Првпат сум овде и многу сум возбудена. Ми направивте голема чест што дојдовте да се дружиме. Кој од Вас досега ме нема гледано во живо нека крене рака. Навистина? Искрено жалам што толку ме чекавте, им порача поп ѕвездата на македонските фанови ...

НЕВЕРОЈАТНО ДОСТАПНА И ДУХОВИТА: Одлично деби на Анестејжа во Скопје

Фактор - 16.05.2018

Првпат сум овде и многу сум возбудена. Ми направивте голема чест што дојдовте да се дружиме. Кој од Вас досега ме нема гледано во живо нека крене рака. Навистина? Искрено жалам што толку ме чекавте, им порача поп ѕвездата на македонските фанови ...

Новиот апарат за анестезија во гевгелиската болница не работеше, рече анестезиологот обвинет за смрт на родилка

Сакам да кажам - 14.05.2018

На судењето за родилката што почина во гевгелиската болница на 22 октомври 2015 година, обвинетиот анестезиологот Томче Ванчев изјави дека апаратите за анестезиологија стоеле со години неупотребени.