TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема да им биде лесно на играчите на Јунајтед: Ралф Рангник има необични методи на казнување

Спортклуб - 25.11.2021

Германскиот стручњак Ралф Рангник (63) ќе стане нов менаџер на Манчестер Јунајтед. Рангник ги договори условите со раководството на „црвените ѓаволи“ и ќе го води англискиот гигант во следните шест месеци, а потоа ќе ја преземе улогата на спортски ...

Креаторот на успесите на Ред Бул, Лајпциг и Салцбург ќе биде тренер на Јунајтед

Дриблинг

Рангник ја прифати понудата на Јунајтед, но си го погаза претходно кажаното..

Спортклуб

Рагник за Лук Шо: Тој не е играч за Манчестер Јунајтед

Спортски

Јунајтед го најде наследникот на Солскјер: Прво ќе биде тренер, а потоа советник

Спортклуб

Креаторот на успесите на Лајпциг и Салцбург ќе биде привремен менаџер на Манчестер ј.

Телма

Човекот кој го создаде Лајпциг ќе биде тренер на Манчестер јунајтед

СуперСпорт

Точка Дерби Во Центар Дриблинг Слободен Печат Sport 1 Екипа Gol.mk

Рангник во јануари го одбил Челси со образложение – не сум јас привремено решение!

Sport 1 - 25.11.2021

Според информациите на угледниот Атлетик, чии информации се доста релевантни, Рангник е пред промоција на „Олд Трафорд“, а Германецот во моментов е спортски директор на московска Локомотива.

Потрагата заврши: Манчестер Јунајтед има нов менаџер!

Спортски - 25.11.2021

Манчестер Јунајтед ја заврши потрагата по нов менаџер и постигна договор со искусен тренерски стратег, пренесоа сите англиските медиуми. После отазот на Солскјер тимот го води Мајкл Карик, но клубот беше во интензивна потрага по нов тренер.

Неколку кандидати за привремен тренер на Олд Трафорд

Спортски

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Точка - 25.11.2021

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед. Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер.

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

MTM