TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лига на Нации: Гризман ја нокаутираше Германија, нова радост на Гибралтар

Екипа - 16.10.2018

Јоаким Лев е уште поблизу до отказ од функцијата селектор на Германија откако поранешниот светски шампион претрпе нов пораз во Лигата на Нации, овојпат со 2-1 на гостувањето против Франција.

ВИДЕО: Нова сензација во нашата група, Гибралтар преку пресврт го „тресна“ и Лихтенштајн

Gol.mk - 16.10.2018

Фудбалската репрезентација на Гибралтар приреди уште една сензација, откако по херојската победа над Ерманија пред три дена, вечерва одигра уште еден фантастичен меч и преку пресврт славеше над Лихтенштајн .

Не е шега, Гибралтар го „урна“ и Лихтенштајн! (ВИДЕО)

SportMedia - 16.10.2018

Се одигра и вториот натпревар од четвртото коло во групата 4 од Лигата „Д", Гибралтар се погрижи за уште еден историски резултат, втора победа по ред во официјални мечеви овојпат дома над Лихтенштајн (2:1).

Гризман ги „уништи“ соништата на Германците, Гибралтар влезе во победничка серија! (видео)

TopSport - 16.10.2018

Антоан Гризман постигна два гола во второто полувреме за на светските шампиони Франција да им ја врати самодовербата по неубедливото реми со Исланд со 2:1 победа над лутите ривали од Германија, кои имаа водство во првото полувреме. Тони Крос во 14.

Квалификации за ЕП 2019 у 21: младинците го декласираа Гибралтар со 6-1

Телма - 16.10.2018

Фудбалската селекција на Македонија за играчи до 21 година го заврши квалификацискиот циклус за ЕП во 2019 со убедливи 6-1 против Гибралтар и му се реваншираше на аутсајдерот за ланскиот неочекуван пораз од 0-1 .Со втората победа од ...

Ерменскиот селектор пресреќен: Го избришавме срамот од мечот со Гибралтар

Екипа - 16.10.2018

ЕКИПА во Ереван, Никола Ѓуровски Сосема очекувано ерменскиот селектор Армен Гулбагадиантс беше пресреќен на прес-конференцијата по убедливата победа од 4-0 против Македонија. Ерменецот потенцира дека Македонија е се уште во голема предност во ...

Селекторот на Ерменија: Ветивме дека ќе играме фајтерски против Македонија

Дерби - 16.10.2018

За „Дерби“ од Ереван, Александар Табаковски Ерменската фудбалска репрезентација успеа да го поправи впечатокот по шокантниот пораз од Гибралтар, а токму овој неуспех бил посебна мотивација за селекцијата која вечерва ја победи Македонија со 4:0.

Ерменскиот селектор: Го избришавме поразот од Гибралтар со одлично издание

Gol.mk - 16.10.2018

Eрменија го возврати ударот и по поразот во Скопје минатиот месец, со четири гола во мрежата на Димитриевски ни го нанесе првиот пораз во Лигата на нации. Селекторот на Ерменија , Армен Гулбудагианц, со аплаузи беше дочекан до прес-салата, а за ...

Илиевски: Треба да бидеме задоволни, сега имаме сè за добар следен циклус!

Sport 1 - 16.10.2018

Младата македонска репрезентација по бедливата победа денеска со 6-1 против Гибралтар го заврши последниот евроквалификациски циклус како претпоследна, но се искра надеж дека новата генерација која собираше искуство ќе блесне во следната година во ...

Ерменскиот селектор: Не ми е тема Македонија, знам дека го игравме мечот со срце!

SportMedia - 16.10.2018

После шокот кој што го доживеаја во претходниот натпревар пред своите гледачи од Гибралтар, ерменските фудбалери ги залечија раните денеска со висока победа на наши грешки. Од Ереван, Огнен Дојчиновски Противникот го отвори натпреварот со офанзивно ...

Надежите со убедлив триумф над Гибралтар ги завршија квалификациите

МКД - 16.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година, убедливо со 6-1 го победи Гибралтар во последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Во последното коло од квалфикациите за ЕП 2019, македонските надежи дојдоа до ...

Митровски по хет-трикот: Џабе ќе ми беа головите ако не победевме

Gol.mk - 16.10.2018

Димитар Митровски одигра фантастичен меч за младинската репрезентација на Македонија и со три гола беше најдобриот поединец на денешниот натпревар против селекцијата на Гибралтар. Македонија У21 победи со убедливи 6-1, а по мечот во Скопје, ...

Ерменија не врати во реалноста – Димитриевски со катастрофални грешки за прв пораз на Македонија во ЛН (ВИДЕО)

1tv - 16.10.2018

Сениорската фудбалска селекција на Македонија ја пропушти првата шанса за заверка на плејофот во Лигата на нации откако го претпе првиот пораз во четвртото коло. Избраниците на Игор Ангеловски загубија на гостувањето во Ерменија со 4-0, а со тоа ја ...

Илиевски: Одигравме тешки мечеви, фудбалерите созреаја за наредниот циклус

Gol.mk - 16.10.2018

Селекторот на У21-репрезентацијата, Добринко Илиевски, по убедливиот триумф над Гибралтар (6-1) не го криеше задоволството од играта на последната средба и истакна дека во последните мечеви во овој циклус целта била да се создадат играчи за ...

Митровски по хет-трикот: Моите голови не значат ништо, ако не победиме!

Sport 1 - 16.10.2018

Младата македонска фудбалска репрезентација заврши како претпоследна во овој квалификациски циклус, само 15 месеци откако претходната генерација играше на Евро 2017, но убедливата победа од 6-1 против Гибралтар со хет-трик на Димитар Митровски е ...

У21: Македонија му даде шест гола на Гибралтар

А1 On - 16.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година убедливо го победи Гибралтар со 6:1 (2:0) во последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019 година. Тимот на Добринко Илиевски целосно ја оправда фаворитската улога и не дозволи на противникот ...

Одмазда за срамот од пред една година: Надежите го понижија Гибралтар

Sport 1 - 16.10.2018

Младата македонска фудбалска репрезентација победнички го заврши катастрофално лошиот циклус за пласман на Евро 2019 во Италија, откако попладнево го растури Гибралтар со 6-1 во последниот меч и со тоа како претпоследна го заврши настапот во овие ...

Репрезентацијата на Македонија до 21 година почна и заврши со победа

Спортклуб - 16.10.2018

Фудбалерите на Македонија до 21 година со победата над Гибралтар од 6:1 постигната попладнево во Скопје го завршија настапот во квалификациската група 7 за ЕП 2019 година. Оваа репрезентација со победа на гости над Ерменија во Ереван ги почна ...

Македонските надежи безмилосно му се одмаздија на Гибралтар

Дерби - 16.10.2018

Младата фудбалска репрезентација до 21 година ни одблиску немаше квалификациски циклус како оној историскиот кога се пласираше на Европското првенство во Полска, но барем денеска успеа чесно да се прости од квалификацискиот циклус кој нема да се ...

ВИДЕО: Македонија со шест гола го „наполни“ Гибралтар за крај на циклусот за ЕП

Gol.mk - 16.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година конечно победи по осум средби и на домашен терен со сигурни 6-1 (2-0) славеше над Гибралатар, со што воедно и со триумф го заврши квалификацискиот циклус за ЕП 2019.

ФОТО: Митровски даде хет-трик против Гибралтар, па си ја прибра топката за спомен!

Gol.mk - 16.10.2018

Младинската репрезентација на Македонија на убедлив начин ги заврши квалификациите за следното Европско првенство. Нашите надежи не можат да се пофалат со успешен циклус, но сепак, крајот го зачинија со „сет“ голови во мрежата на Гибралтар, за ...

У21: Убедлива победа за крај на една неуспешна приказна, со надеж следната да вроди со плод

1tv - 16.10.2018

Мaкедонската фудбалска репрезентација до 21 година со убедлива победа над Гибралтар од 6-1 го затвори неуспешниот квалификациски циклус за континенталниот собир кој следната година се игра во Италија.

Младинците со убедлива победа му се одмаздија на аутсајдерот Гибралтар

Спортски - 16.10.2018

Денес македонската млада фудбалска репрезентација со натпреварот против Гибралтар ги заврши квалификациите за Европското првенство 2019 година во Италија. Македонија денес го победи Гибралтар со 6:1 и така барем му се одмаздивме на атусајдерот кој ...

Гибралтарците со „шестка“ платија… Хет-трик на Димитар Митровски (ФОТО)

Екипа - 16.10.2018

Младата репрезентација на Македонија со убедлива победа од 6-1 против Гибралтар ги заврши квалификациите за ЕП 2019. На натпреварот кој се одигра на теренот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје, избраниците на Добринко Илиевски од самите ...

Жестока одмазда против Гибралтар, како увертира за новата генерација (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 16.10.2018

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 години зад себе остава квалификациски циклус за заборав, со освоеното претпоследно место во групата. Па, затоа денешната убедлива победа од 6-1 против Гибралтар во последното коло може да се ...

Убедлива победа над Гибралтар за крај на неуспешните квалификации на младите македонски фудбалери

Сител - 16.10.2018

Младата фудбалска репрезентација на Македонија со убедлива победа со 6:1 над Гибралтар го заврши квалификацискиот европски циклус на претпоследното место. Во убедливиот триумф „хет-трик“ оствари Димитар Митровски постигнувајќи три гола, а во листата ...

Убедлив триумф за крај на квалификациите

SportMedia - 16.10.2018

Убедливи 6:1 за крај на квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2019. Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година денес во последниот натпревар од квалификациите за европското првенство кое во 2019 година ќе се игра во Италија и Сан ...

Младите фудбалери му наплатија на Гибралтар

Вечер - 16.10.2018

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година забележа убедлива победа од 6:1 на домашен терен, во рамки на последното коло од квалификациите за Евтопското првенство 2019 година. На натпреварот кој се одигра на теренот на тренинг центарот ...

Младата репрезентација со убедлива победа ги заврши квалификациите

ТВ21 - 16.10.2018

Со убедлив триумф од 6:1, македонската репрезентација до 21 година ги заврши квалификациите за пласман на Европското првенство идната година. Денеска на тренинг комплексот „Петар Милошевски“ беше совладана селекцијата на Гибралтар.

Младите со слатка одмазда против Гибралтар

TopSport - 16.10.2018

Младата репрезентација на Македонија му се одмазди на Гибралтар за шокантниот пораз на гостувањето со 6:1 победа да ги заврши квалификациите за Европското првенство во 2019 година. Во тренинг-центарот „Петар Милошевски“, нашата репрезентација стигна ...

Младите, барем со триумф против Гибралтар, за крај на квалификациите за ЕП

Екипа - 16.10.2018

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година денеска од 14:30 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје против Гибралтар го игра последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019.

За мала искра надеж Гибралтар мора да падне, за да не биде и оваа генерација – изгорена!

Sport 1 - 16.10.2018

Една година откако македонската надежна селекција до 21 година прописно се избламира и загуби од аматерите од Гибралтар со 0-1 во евроквалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2019, со што практично и почна пропаста на новата генерација во овие ...

Барем малку да се „испереме“ од срамот!

SportMedia - 16.10.2018

Пред две години нашите надежи, тоа беа некои други момци и друг селектор, завршија како прво и се пласираа на ЕП, денеска (14:30 ч) пак во последното коло против Гибралтар ќе се бориме да го избегнеме фенерот. Младата селекција на Македонија до 21.

Гибралтар мора да се победи, за да се обели образот за гостинскиот срам

Gol.mk - 16.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година е во исчекување на последниот натпревар во квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое во 2019 година ќе се игра во Италија и Сан Марино.

Македонските фудбалери до 21 година убедливо против Гибралтар

Канал5 - 16.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година убедливо го победи Гибралтар со 6:1 (2:0) во последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019 година. Тимот на Добринко Илиевски целосно ја оправда фаворитската улога и не дозволи на противникот ...

Македонските надежи безмилосно му се одмаздија на Гибралтар

Точка - 16.10.2018

Младата фудбалска репрезентација до 21 година ни одблиску немаше квалификациски циклус како оној историскиот кога се пласираше на Европското првенство во Полска, но барем денеска успеа чесно да се прости од квалификацискиот циклус кој нема да се ...

Младите со слатка одмазда против Гибралтар

Макфакс - 16.10.2018

Младата репрезентација на Македонија му се одмазди на Гибралтар за шокантниот пораз на гостувањето со 6:1 победа да ги заврши квалификациите за Европското првенство во 2019 година. Во тренинг-центарот „Петар Милошевски“, нашата репрезентација стигна ...

Македонија му даде шест гола на Гибралтар

Sport M - 16.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година убедливо го победи Гибралтар со 6:1 (2:0) во последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019 година. Тимот на Добринко Илиевски целосно ја оправда фаворитската улога и не дозволи на противникот ...

У21: Македонија му даде шест гола на Гибралтар

Либертас - 16.10.2018

Македонската репрезентација до 21 година убедливо го победи Гибралтар со 6:1 (2:0) во последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019 година. Тимот на Добринко Илиевски целосно ја оправда фаворитската улога и не дозволи на противникот ...