TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пријовиќ не издржа: Сподели фотографија од семејниот одмор со Брена во минијатурно бикини, градите на мегдан (ФОТО)

Курир - 12.01.2018

Имено Семејството на Лепа Брена по Новата година замина на одмор на Тајланд заедно со семејството и идната снаа Пријовиќ. Пејачката Александра Пријовиќ деновиве е на заслужен одмор заедно со своето момче и неговото семејство.

И тогаш била „б0мба“: Цеца без силикони и во костим за капење

NetZabava - 12.01.2018

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од најпопуларните пејачки на Балканот. Благодарение на нејзините песни, но и физички изглед, Цеца веќе долги години е речиси без конкуренција. Меѓутоа, малкумина од вас имале прилика да ја видат познатата ...

Синот на Брена објави урнебесно видео

Exclusive.mk - 12.01.2018

Пејачката Лепа Брена со семејството отпатува на одмор, а нејзиниот син Стефан на социјалните мрежи објави урнебесно семејно видео. Погледнете за што се ...

Цеца на црната листа на САД

А1 On - 11.01.2018

На тајниот список на листа кои не смеат да влезат во САД од соседна Србија се наоѓаат Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима Његомир, Горан Радосавлјевиќ Гури, како и началникот на генералштабот Љубиша Диковиќ.

Видео: Години по неговата смрт се гледа ова - Аркан имаше храброст да го направи ова

Press24 - 11.01.2018

Жељко Ражнатовиќ Аркан години по неговата смрт е сеуште топ тема. Тој во едно гостување во емисијата Сјај Њуз, направи нешто што никој не го направил дотогаш. Тој се обрати на Бил Клинтон по бомбардирањето: - Го чувам ова како сувенир, гледате тоа е ...

Цеца, Аца Лукас, Шешељ, Милошевиќ:На црната листа на САД има и починати

Телевизија Нова - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради шурувањето со ...

Цеца Ражнатовиќ без долна облека (ФОТО)

Убавина и Здравје - 11.01.2018

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ објави неколку фотографии на својот инстаграм-профил на кои позира во долг и тесен фустан со бели цветови под кој не носи гаќички. Изгледа дека овој пат пејачката игра на картата „да провоцира“… A post shared by CECA ...

Анастасија Ражнатовиќ открива како ги избира момчињата и што би променила на себе

Репортер - 11.01.2018

Ќерката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, се најде во британското издание на престижното модно списание „Вог“ (Vogue) и последните години е сè повеќе присутна во медиумите и сè почесто ја гледаме во разни кампањи поради што ...

Цеца изненади: Облече бел проѕирен фустан, без долна облека

NetZabava - 11.01.2018

Популарната пејачка пријатно ги изненади своите фанови, со уште една провокативна фотографија. Таа на својот Инстаграм профил постави фотка каде што позира во бел проѕирен фустан, не носејќи долна облека.

Изненади на социјалните мрежи: Цеца облече проѕирен фустан, без долна облека!

Сител - 11.01.2018

Пејачката Цеца Ражнатовиќ ги изненади обожавателите со новата фотографија, која и тоа како се коментира на социјалните мрежи, а пораките кои ги доби во голем број се позитивни. На фотографијата се гледа Цеца во проѕирен фустан со бели детали, а ...

Без долна облека: Цеца во проѕирен, провокативен фустан (фото)

Хитпортал - 11.01.2018

Цеца Ражњатовиќ ги изненади своите обожаватели, објавувајќи нова провокативна фотографија. Фолкерката позира во долга проѕирна бела тоалета, која го покажа нејзиното тело, но и моментот дека таа не носи долна облека.

Емотивна исповед на Цеца: „Аркан смееше се!“

Скопје24 - 11.01.2018

Иако на 15 јануари ќе се навршат цели 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, неговата вдовица Цеца Ражнатовиќ вели дека секоја година е се’ потешка За Жељко слушнав и прочитав се’ и сешто пред да го запознаам.

Емотивна исповед на Цеца за животот со Аркан: Тој човек смееше се

Вечер - 11.01.2018

За српската пејачка Цеца јануари е најтежок месец бидејќи ја врзува со повеќе трауматични настани од нејзиниот живот. На 15, јануари годинава навршуваат 18 години од смртта на нејзиниот споруг Жељко Ражњатовиќ Аркан, а таа вели дека иако минало ...

Фото: Цеца предизвика бура на Инстаграм со својата фотографија без долна облека

Press24 - 11.01.2018

Пејачката Светлана Цеца Ражантовиќ ги изненади своите анови со нова фотографија, која може да се каже дека е најкоментирана овој период, поради сексипилот на неа, но и поради нешто друго. Она што се претпоставува е дека пејачката не носи долна ...

Цеца гола под проѕирен фустан

Репортер - 11.01.2018

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ ги изненади обожавателите со новата фотографија, која ја објави на социјалните мрежи. На фотографијата е во проѕирен фустан со бел вез, а под него нема долна обелка, па ова беше доволно за коментари на нејзиниот ...

Без долен веш: Цеца облече проѕирен фустан, но не и гаќички (Фото)

Exclusive.mk - 11.01.2018

Цеца Ражњатовиќ ги изненади своите обожаватели со фотографија, која и тоа како се коментира на социјалните мрежи, а пораките кои ги доби се повеќето позитивни. На фотографијата Цеца ја гледаме во проѕирен фустан со бели детали, а долниот веш овој ...

Цеца и Аца Лукас се на црната листа на САД

+инфо - 11.01.2018

САД на српската пејачка Цеца не ѝ ги простува гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кого го оценуваат како воен злосторник и криминалец. На црната листа на САД се наоѓаат и Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима ...

Аркан имаше голема храброст да го направи ова

Сител - 12.01.2018

Жељко Ражнатовиќ Аркан години по неговата смрт е се уште топ тема. Тој во едно гостување во емисијата Сјај Њуз, направи нешто што никој не го направил дотогаш. Тој се обрати на Бил Клинтон по бомбардирањето: – Го чувам ова како сувенир, гледате тоа ...

Цеца и Аца Лукас на црната листа, забранет влез во САД и за починатиот Милошевиќ

Курир - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради “шурувањето“ со ...

Интернетот гори: Цеца во проѕирен фустан (фото)

Таратур - 11.01.2018

Мега популарната Фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ги изненади обожавателите со новата фотографија, која ја објави на Инстаграм. На фотографијата е во проѕирен фустан со бел вез, а под него нема долна облека, па ова беше доволно за коментари ...

Цеца на црната листа на САД

Локално - 11.01.2018

На тајниот список на листа кои не смеат да влезат во САД од соседна Србија се наоѓаат Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима Његомир, Горан Радосавлјевиќ Гури, како и началникот на генералштабот Љубиша Диковиќ.

(ВИДЕО) Години по неговата смрт ОВА СЕ ГЛЕДА - Аркан имаше храброст ДА КАЖЕ

Вечер - 12.01.2018

Жељко Ражнатовиќ Аркан години по неговата смрт е сеуште топ тема. Тој во едно гостување во емисијата Сјај Њуз, направи нешто што никој не го направил дотогаш. Тој се обрати на Бил Клинтон по бомбардирањето: - Го чувам ова како сувенир, гледате тоа е ...

Цеца и Аца Лукас на црната листа за забранет влез во САД

Пулс24 - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради “шурувањето“ со ...

Цеца, Лукас, Шешељ, Диковиќ на црната листа на САД

Канал5 - 12.01.2018

На тајниот список со имиња на лица кои не смеат да влезат во САД од соседна Србија се наоѓаат Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима Његомир, Горан Радосавлјевиќ Гури, како и началникот на генералштабот Љубиша Диковиќ.

Цеца и Аца Лукас на црната листа, забранет влез во САД и за починатиот Милошевиќ

Република - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради “шурувањето“ со ...

Цеца и Аца Лукас се на црната листа на САД

Репортер - 12.01.2018

Српската фолк-ѕвезда Цеца Ражњатовиќ е на црната листа на САД, а се наведува дека САД на српската пејачка Цеца не ѝ ги простуваат гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кого го оценуваат како воен злосторник и криминалец.

Цеца, Аца Лукас, Шешељ, Милошевиќ: На црната листа на САД има и починати

Скопје24 - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради шурувањето со ...

Цеца и Аца Лукас се на црната листа на САД

Република - 12.01.2018

Српската фолк-ѕвезда Цеца Ражњатовиќ е на црната листа на САД, а се наведува дека САД на српската пејачка Цеца не ѝ ги простуваат гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кого го оценуваат како воен злосторник и криминалец.