TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петровска: помина времето на партиски штабови во МВР

Р.С.Европа - 20.01.2020

Помина времето на „некое ливче нека снема“, времето на партиски штабови во МВР е минато, односите со министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се коректни, полицијата ја гарантира безбедноста на граѓаните, рече заменик-министерката за внатрешни ...

Чулев: За скандалот со набавката на пасоши следи истрага

Нетпрес - 20.01.2020

Во Министерството за надворешни работи започната е внатрешна постапка, преку која треба да се утврди дали имало злоупотреби при набавката на пасошите, изјави во понеделникот техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, по медиумските извештаи ...

(ВИДЕО) Петровска: МВР ја гарантира безбедноста на граѓаните и нема да дозволи повторна злоупотреба, туку напротив, ќе ...

Бриф - 20.01.2020

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска денеска одржа прес-конференција на која информираше за приоритетите во работењето на Министерството за внатрешни работи.

Ангелов: МВР нема да може да биде злоупотребено, но ќе биде користено за да се покаже дека нешто не функцонира

Слободен Печат - 20.01.2020

Ангелов смета дека новиот технички министер Наќе Чулев, со оглед на фактот дека доаѓа од Агенцијата за разузнавање, има информации за оние случаи кои најмногу ја брануваа македонската јавност.

Петровска: Заврши времето на партиски штабови во МВР

+инфо - 20.01.2020

Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт своите функции да ги извршуваат во интерес ...

Петровска: Несогласувањата со Чулев скоро се надминати, ама кривичната останува

+инфо - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи. Славјанка Петровска. денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

Петровска: Ќе се спротивставиме на секој обид за паралелни структури во МВР

Локално - 20.01.2020

Дополнителната заменик министерка во Министерството за внатрешни работи, Славјанка Петровска преку прес конференција испрати порака до припадниците на МВР, да не помислат на формирање на паралелни структури во Министерството.

Петровска: Непознато лице сакало да запали полициско возило и започнало престрелка

Фактор - 20.01.2020

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на денешната прес-конференција потврди дека непознато лице во Куманово сакало да запали полициско возило, а откако го затекнале полицајците сторителот отворил оган.

Чулев: За скандалот со набавката на пасоши следи истрага

Република - 20.01.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави итна истрага околу скандалот со набавката за патни исправи, со кои незаконски се отуѓени скоро 20 милиони евра од буџетот. порача министерот Чулев.

„Заврши времето на партиски штабови во МВР“ – Дали дополнителната Петровска потврди дека СДСМ губи на избори?

Курир - 20.01.2020

„Времето на партиски штабови во МВР е поминато...“ – порача во дел од своето образложение на партискиот прес во Влада дополнителната министерка Петровска. Прашањето кое веднаш се постави на социјалните мрежи е дали Славјанка искрено, поради Фројдов ...

Чулев од Тетово: Во срцата на сите верници да се вселат мирот, хармонијата, љубовта и милосрдието

Република - 19.01.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денешниот празник Богојавление Водици, го прослави во Тетово. На Фејсбук тој напиша: Денес бев во Тетово, на еден од најголемите празници кој го слават православните христијани и заедно со нив присуствував ...

Чулев од Тетово: Во срцата на сите верници да се вселат мирот, хармонијата, љубовта и милосрдието

Press24 - 19.01.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денешниот празник Богојавление Водици, го прослави во Тетово. На Фејсбук тој напиша: -Денес бев во Тетово, на еден од најголемите празници кој го слават православните христијани и заедно со нив присуствував ...

Петровска: Времето кога полицијата тепаше студенти е минато

Слободен Печат - 20.01.2020

Ова го истакна денеска на прес-конференција во Владата, дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска. Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка ...

Петровска: Изминативе две години во МВР поставивме стандарди

МКД - 20.01.2020

Изминатите две години поставивме стандарди во работата на полицијата, според кои таа не може и не смее да биде злоупотребувана од ниту една политичка партија, порача денес дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска.

Петровска: Имаме коректен однос со Чулев, нема паралелни структури во МВР, но пораката е пратена за решително ...

А1 On - 20.01.2020

Во интерес на граѓаните подготвена сум на соработка, но во нивен интерес подготвена сум и на решително спротивставување на секој обид на создавање паралелни структури и рушење на принципот на хиерарахија и погазување на законите, порача на денешната ...

Петровска: Поголем дел од несогласувањата со Чулев се надминати, кривичната останува

Телма - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

Петровска останува на ставот дека ќе поднесе кривична пријава за Наќе Чулев

Слободен Печат - 20.01.2020

Останувам на принципиелниот став дека лице, не е битно кое, што е вмешано или на било каков начин во минатото учествувало во вршење изборни притисоци, не треба да биде на една од челните позиции, потенцираше Петровска.

Петровска: Заврши времето на партиски штабови во МВР

Телма - 20.01.2020

Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт своите функции да ги извршуваат во интерес ...

Петровска: Имаме коректен однос со Чулев, нема паралелни структури во МВР

Фокус - 20.01.2020

Во интерес на граѓаните подготвена сум на соработка, но во нивен интерес подготвена сум и на решително спротивставување на секој обид на создавање паралелни структури и рушење на принципот на хиерарахија и погазување на законите, порача на денешната ...

(ВИДЕО) Петровска: Заврши времето на партиски штабови во МВР

Frontline - 20.01.2020

-Времето на партиски штабови во МВР е поминато, како што е минато и времето кога полицијата тепаше студенти, праваше упад во невладини организации и апсеше новинари. Секој еден што ќе се обиде да ги повтори старите методи со едно ливче нека снема ...

Петровска: Заврши времето на партиски штабови во МВР

24Инфо - 20.01.2020

Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт своите функции да ги извршуваат во интерес ...

Славјанка Петровска: Времето на партиски штабови е минато

Канал5 - 20.01.2020

Времето на партиски штабови е минато рече дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска. Таа вели дека ќе се спротивстават доколку има обиди за создавање на паралелни структури.

Петровска: Поголем дел од несогласувањата со Чулев се надминати, кривичната останува

Нетпрес - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

Петровска: Поголем дел од несогласувањата со Чулев се надминати, кривичната останува

CivilMedia - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

Славјанка Петровска: Заврши времето на партиски штабови во МВР

24 Вести - 20.01.2020

Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт своите функции да ги извршуваат во интерес ...

Петровска: Заврши времето на партиски штабови во МВР

iPortal - 20.01.2020

Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт своите функции да ги извршуваат во интерес ...

Петровска: Несогласувањата со Чулев се надминати но кривичната останува

Press24 - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

Петровска: Помина времето на партиски штабови во МВР

Press24 - 20.01.2020

Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт своите функции да ги извршуваат во интерес ...

Петровска: Поголем дел од несогласувањата со Чулев се надминати, кривичната останува

24Инфо - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

Петровска тврди дека поголем дел од несогласувањата со Чулев се надминати, но ќе поднесе кривични пријави

360 степени - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

ПЕТРОВСКА: Сега со Чулев имаме коректни односи

Денешен - 20.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во интерес на граѓаните.

(Видео) Петровска: Времето на партиски штабови во МВР е минато

Макфакс - 20.01.2020

Времето на партиски штабови во Министерството за внатрешни работи е минато, исто како што е минато и времето кога полицијата правеше упади во невладини организации, тепаше студенти и апсеше новинари, порача дополнителната заменичка министерка за ...

Петровска: Времето на партиски штабови во МВР е минато

Точка - 20.01.2020

Времето на партиски штабови во Министерството за внатрешни работи е минато, исто како што е минато и времето кога полицијата правеше упади во невладини организации, тепаше студенти и апсеше новинари, порача дополнителната заменичка министерка за ...

Петровска: МВР ја гарантира безбедноста на граѓаните и нема да дозволи злоупотреби

Република - 20.01.2020

МВР ја гарантира безбедноста на граѓаните и нема да дозволи повторна злоупотреба, туку напротив, ќе даде значаен придонес за организирање на фер и демократски избори Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска ...

Петровска: Времето на партиски штабови во МВР е минато

Нова ТВ - 20.01.2020

Предвремените парламентарни избори се ценат од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, а претстојниот период носи дополнителна одговорност врз сите членови на извршната власт за своите ...

Чулев: За скандалот со набавката на пасоши следи истрага

Точка - 20.01.2020

Во Министерството за надворешни работи започната е внатрешна постапка, преку која треба да се утврди дали имало злоупотреби при набавката на пасошите, изјави во понеделникот техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, по медиумските извештаи ...

Ќе има истрага за набавката на пасоши во МВР

Expres - 20.01.2020

Во Министерството за надворешни работи започната е внатрешна постапка, преку која треба да се утврди дали имало злоупотреби при набавката на пасошите, изјави во понеделникот техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, пренесе „Нетпрес“.

Чулев за скандалот со набавката на пасоши: Следува истрага!

Курир - 20.01.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави итна истрага околу скандалот со набавката за патни исправи, со кои незаконски се отуѓени скоро 20 милиони евра од ...

Петровска: Имаме коректен однос со Чулев, нема паралелни структури во МВР

Frontline - 20.01.2020

– Во овој момент конкретни сознанија или некакви активности нема во однос на паралелни структури, но пораката е однапред пратена за да не се случи некаква непријатна ситуација во иднина, изјави Петровска.