TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган сака да се ослободи од сириските бегалци

Deutsche Welle - 12.09.2019

Турскиот претседател Ердоган се заканува со откажување од бегалскиот договор со ЕУ. Причината лежи во внатрешната политика: во Анкара тонот кон бегалците станува сѐ посуров. Турција ни самата веќе не ги сака бегалците.

Меркел и Ердоган разговараа за проблемот со бегалците

PressingTV - 12.09.2019

Ангела Меркел и Реџеп Тап Ердоган телефонски разговарале за договорот меѓу ЕУ и Турција за бегалците, откако во изминатиот период е зголемен бројот на бегалци на грчките острови. Лидерите на Германија и на Турција разговарале за ситуацијата во ...

ЕУ бара транспарентност од Турција во врска со финансиите наменети за бегалците

Макфакс - 11.09.2019

Европската Унија е на удар откако беше обвинета дека не си ги одржува ветувањата, вели претседателката на Европската комисија. Таа додава дека ЕУ мора да се изјасни колкава сума пари е исплатена на Турција за поддршка на бегалците од Сирија.

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

А1 On - 10.09.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

Слободен Печат - 10.09.2019

Турција веќе згрижи милиони сириски бегалци и на тој начин ја заштити цела Европа, изјави Ердоган. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за ...

ЕУ бара транспарентност од Турција во врска со финансиите наменети за бегалците

24Инфо - 11.09.2019

Европската Унија е на удар откако беше обвинета дека не си ги одржува ветувањата, вели претседателката на Европската комисија. Таа додава дека ЕУ мора да се изјасни колкава сума пари е исплатена на Турција за поддршка на бегалците од Сирија.

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

Р.С.Европа - 10.09.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.

ЕУ бара транспарентност од Турција во врска со финансиите наменети за бегалците

Точка - 11.09.2019

Европската Унија е на удар откако беше обвинета дека не си ги одржува ветувањата, вели претседателката на Европската комисија. Таа додава дека ЕУ мора да се изјасни колкава сума пари е исплатена на Турција за поддршка на бегалците од Сирија.

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

24Инфо - 10.09.2019

Tурскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.

Ердоган: Турција веќе не ги отвора вратите за нови бегалци

Макфакс - 10.09.2019

Турција веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија, предупреди турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, „Турција веќе згрижи милиони сириски бегалци и на тој начин ја заштити ...

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

Нетпрес - 10.09.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.

Ердоган: Турција веќе не ги отвора вратите за нови бегалци

Н.Македонија - 10.09.2019

Турција веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија, предупреди турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган. -Турција веќе згрижи милиони сириски бегалци и на тој начин ја заштити ...

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

Локално - 10.09.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.

Ердоган: Турција веќе не ги отвора вратите за нови бегалци

Точка - 10.09.2019

Турција веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија, предупреди турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган. „Турција веќе згрижи милиони сириски бегалци и на тој начин ја заштити ...

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

PressingTV - 10.09.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

Либертас - 10.09.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска предупреди дека неговата земја веќе не може да ги отвори границите во случај на нов бегалски бран, што се заканува по нападите врз Идлиб во Сирија.