TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инфлуенсерка убиена од сопругот пред шестгодишната ќерка поради видео на ТикТок

Локално - 28.01.2021

Бразилската инфлуенсерка Елиане Фереира Сиолин (35) беше убиена од нејзиниот сопруг откако на својот профил на „ТикТок“ сподели неколку фотографии и видеа во костим за капење. Алехандро Антонио Агилера Канталупи (41) дури 14 пати ја застрелал ...

Децата се убиваат додека го прават ова на ТикТок: Што е „blackout“ предизвик?

Хаштаг - 28.01.2021

Доколку видите некој дека е дел од овој предизвик или пак охрабрува учество на некој друг, веднаш пријавете го тој профил... Од Србија вчера присигна веса дека момчето кое е пронајдено мртво во стан, наводно случајно се обесило додека на ТикТок го ...

Момче од Србија трагично страдаше поради ТикТок предизвик

Кумановски м. - 28.01.2021

Малолетниот С. Џ. (10), кој претходниот ден бил пронајден мртов во неговиот стан во Белград, најверојатно се обесил со своето џудо кимоно, а како што неофицијално пренесуваат српските медиуми, момчето се обидело да изведе и сними предизвик за ...

Го изгубила синот во продавница, па го пронашла со трик од ТикТок (ВИДЕО)

Кумановски м. - 28.01.2021

Една мајка го изгубила својот двегодишен син во продавницата од ланецот Кмарт, но бргу го пронашла благодарение на паметниот трик што го научила на ТикТок. Веднаш штом забележала дека нејзиното дете го нема, таа притрчала до бирото за информации и ...

Новиот опасен предизвик на ТикТок ги зема првите жртви – ако видите „Blackout“, пријавете веднаш!

ТВ21 - 28.01.2021

Голем број корисници на „ТикТок“ се предупредени да не учествуваат во опасниот предизвик што се шири на таа социјална мрежа во последно време. Како и многу претходни предизвици на ТикТок, и овој ги тера корисниците да извршуваат опасни по живот ...

Нов опасен „ТикТок“ предизвик ја однесе првата детска жртва: Доколку видите „Blackout“, пријавете!

Точка - 27.01.2021

Во предизвикот кој што се шири на „ТикТок“, корисниците едни на други си кажуваат да се „гушат самите себеси додека не останат без свест“. Многубројни корисници на социјалната мрежа „ТикТок“ се предупредени да не учествуваат во опасниот предизвик ...

Тинејџерка стана вирален тренд на ТикТок: Сега заработува од еден обичен скок

Хаштаг - 27.01.2021

Сега за една објава заработува многу пари... На Интернет има мало катче за секој, без оглед на тоа дали се работи за некоја глупост или лудост. Можно е да ги претворите и најбаналните работи во „нешто свое“ и да заработите пари на нив, а оваа ...

Што е „Blackout Challenge“: Ова е девојчето од Италија кое почина поради опасната игра на ТикТок (ФОТО)

Локално - 27.01.2021

Десетгодишно девојче во Италија, Антонела Сикомеро почина минатата недела поради играта „Blackout Challenge“. Слична несреќа се случила во понеделникот на деветгодишно момче во Тринидад, а се сомнева дека и момче (10) од Белград починало поради оваа ...

После Италија и Србија со забрана за ТИКТОК!? Дете во Белград се обесило снимајќи видео за тикток

Во Центар - 27.01.2021

Трагедија ја потресе Србија откако вчера во стан во Раковица беше пронајдено обесено 10-годишно дете. Наводно детето се обесило случајно снимајќи ТикТок предизвик. Кога се случил инцидентот детето било само во станот, бидејќи неговите родители ...

ТикТок знае да биде корисен: 5 сериозно корисни трикови кои ги научивме таму

Хаштаг - 27.01.2021

ТикТок е социјална мрежа за забава, но може и да не научи на нешто. Се присетуваме на 5 најзабавни и признаваме, сериозно корисни трикови кои ги видовме на оваа социјална мрежа. А, кој трик според вас е најдобар? # Како да го наместите креветот во ...

ТРАГЕДИЈА во Белград: ДЕТЕ СЕ ОБЕСИЛО СНИМАЈЌИ ТИК ТОК ПРЕДИЗВИК!

Вечер - 27.01.2021

Трагедија ја потресе Србија откако вчера во стан во Раковица беше пронајдено обесено 10-годишно дете. Наводно детето се обесило случајно снимајќи ТикТок предизвик. Кога се случил инцидентот детето било само во станот, бидејќи неговите родители ...