TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОФИЦИЈАЛНО: Евертон ја раскина соработката со Алардајс

Gol.mk - 17.05.2018

Тимот на Евертон ја раскина соработката со искусниот менаџер Сем Алардајс, кој од денес повеќе не е на клупата на „карамелите“. Клубот е задоволен со она што Алардајс го работеше во изминатиот период, но сепак ќе побара друго решение.

Во само еден ден „падна“ втора тренерска глава во Премиер лигата

СуперСпорт - 16.05.2018

Од таборот на Вест Хем му врачија отказ на досегашниот предводник Дејвид Мојс. Ова е втора тренерска„ жртва“ откако претходно Сем Алрдајс доби отказ од тимот на Евертон. Медиумите во Англија шпекулираат дека наследник на Мојс меѓу „чеканите“ ќе биде ...

Дејвид Мојс и неговиот 6 годишен договор со Манчестер Јунајтед…

Спортклуб - 16.05.2018

Шкотскиот тренер Дејвид Мојс кој повеќе од една деценија беше предводник на Евертон, во 2013 година доби единствена и уникатна прилика да го води Манчестер Јунајтед, тој ја зграби шансата, но сето тоа тргна по доста лош пат за него.

Дејвид Мојс и Вест Хем се разделија

Спортски - 16.05.2018

Премиерлигашот Вест Хем денес официјално објави дека Дејвид Мојс нема да го предводи тимот следната сезона. 55-годишниот Мојс пристигна во ноември после отказот на Славен Билиќ и успеа да избори опстанок со „чеканите“, но имаше договор само до ...

Вест хем не продолжуваат со Дејвид Мојс

TopSport - 16.05.2018

Дејвид Мојс си замина од позицијата менаџер на Вест хем по само шест месеци на чело на клубот, и покрај тоа што успеа да ги спаси „чеканите“ од испаѓање. 55-годишниот Мојс го замени Славен Билиќ во ноември кога клубот беше меѓу последните три во ...

Вест Хем го „шутна“ Мојс и најави пристигнување на менаџер од висок калибар

24Фудбал - 16.05.2018

Дејвид Мојс е вториот тренер кој денеска доби лоши вести, Вест Хем реши да не је продолжи соработката со Шкотот и најави пристигнување на менаџер од висок калибар Дејвид Мојс ја искуси судбината која утрво го снајде Сем Алардајс, но за разлика од ...

„Летаат“ откази во Премиер лигата

Спортклуб - 16.05.2018

Само три дена по завршувањето на сезоната во Премиер лигата почнаа да „фрчат“ откази за менаџерите. Вест Хем се реши да го отпушти Дејвид Мојс, кој во ноември ланската година го замени Славен Билиќ. Поточно кажано клубот не му го продолжи договорот.

По само шест месеци Мојс си замина од Вест Хем

А1 On - 16.05.2018

Дејвид Мојс ја напушти менаџерската функција во Вест Хем по само шест месеци од неговото назначување за предводник на „чеканите“. 55-годишниот Мојс ја исполни целта за која беше донесен, а тоа е опстанок на Вест Хем во Премиер лигата по лошиот старт ...

Вест Хем го „шутна“ Мојс и најави „бомба“ на менаџерската позиција

Дерби - 16.05.2018

Дејвид Мојс го презема Вест Хем во навистина лоша позиција во месец ноември, а и покрај тоа што успеа да го исполни најважното барање на првите луѓе на лондонскиот клуб, искусниот менаџер денеска доби шут-карта од „чеканите“ и со тоа стана вториот ...

Вест хем по шест месеци се збогува со Дејвид Мојс

Sport 1 - 16.05.2018

Екипата потврди дека Дејвид Мојс го напуштил Вест хем по шест месеци, иако му обезбеди на клубот опстанок во лигата. Мојс го презема клубот, откако Славен Билиќ доби отказ, па успеа да ја заврши сезоната во Премиерлигата на 13. позиција.

Биг Сем доби „клоца“ од Евертон, но си лапна 9 милиони фунти за седум месеци

24Фудбал - 16.05.2018

Евертон утрово се раздели со Сем Алардајс, стратегот си заминува по нецели седум месеци на кормилото на „Карамелите“ а со отказот доби и убава исплата од 6 милиони фунти Искусниот стратег го превезеде Евертон во ноември и стави потпис на договор со ...

Сезоната заврши, Евертон и Вест хем веднаш ќе менуваат тренери

Екипа - 16.05.2018

Само неколку дена по завршувањето на премиерлигашката сезона клубовите ги повлекуваат првите конкретни чекори, особено оние кои не се задоволни од работата на своите менаџери. Така, Евертон и Вест хем подготвуваат промени на своите клупи, а веќе се ...

Евертон го отпушти Алардајс, се подготвува договор за Марко Силва

Кајгана - 16.05.2018

Англискиот тренер Сем Алардајс беше отпуштен од Евертон само 7 месеци откако беше назначен на тренерската позиција, потврди клубот преку официјалната веб страница. Како прв на листата потенцијални заменици се најде Португалецот Марко Силва, кој ...

Официјално: Евертон му врачи отказ на Алардајс!

Спортски - 16.05.2018

Сезоната во Премиер лигата заврши, па клубовите почнаа да селат откази. Раководството на Евертон денес потврди дека се раздели со тренерот Сем Алардајс. Во клупското соопштение Евертон му се заблагодари на Алaрдајс за неговата работа во клубот, но ...

Евертон му „удри клоца“ на Алардајс

Дерби - 16.05.2018

Искусниот англиски стратег, Сем Алардајс ја заврши својата авантура во премиерлигашот Евертон. Тој го презема клубот во ноември и од 13 место на крајот го доведе клубот на осмата позиција во Премиер лигата, но тоа не беше доволно за да остане на ...

Официјално: Биг Сем отпуштен од Евертон

СуперСпорт - 16.05.2018

Од таборот на Евертон потврдија дека Сем Алрдајс си заминал од позицијата тренер на клубот по само седум месеци на клупата на „карамелите“. Во клупското соопштение од Евертон му се заблагодарија на Алрдајс за неговата работа во клубот, но исто така ...

Алардајс: Шокиран сум и згрозен од тоа што никој не ми кажа за отказот

Sport 1 - 16.05.2018

Она што се најавуваше изминативе два дена, денеска доби и официјална потврда, Сем Алардајс повеќе не е менаџер на Евертон. Клубот реши да се раздели со искусниот стратег и покрај фактот, што на некој начин ја спаси сезоната на „карамелите“.

Евертон го отпушти Сем Олердајс

TopSport - 16.05.2018

Сем Олердајс повеќе не е тренер на фудбалскиот клуб Евертон, објави клубот. Евертон му се заблагодари на соработката на „Биг Сем“, по само шест месеци. Олердајс, во ноември минатата година го наследи Роналд Куман, тогаш потпиша 18-месечен договор, ...

Евертон го отпушти Алардајс

Стандард - 16.05.2018

Англискиот фудбалски премиерлигаш Евертон му додели отказ на менаџерот Сем Алардајс, потврдено е денеска на клупскиот сајт. Поради предвремен раскин на договорот, Алардајс ќе добие околу седум милиони евра како обештетување.

Евертон го отпушти Сем Алардис

Sport M - 16.05.2018

Раководството на тимот од Гудисон Парк одлучи да ја прекине соработката со Сем Алардис по само седум месеци и да почне да бара нов менаџер. “Ние сме благодарни на Сем за сето она што тој го направи за клубот во изминатите седум месеци.

Мојс си замина од Вест Хем

Стандард - 16.05.2018

Дејвид Мојс ја напушти менаџерската функција во Вест Хем по само шест месеци од неговото назначување за предводник на „чеканите“. 55-годишниот Мојс ја исполни целта за која беше донесен, а тоа е опстанок на Вест Хем во Премиер лигата по лошиот старт ...

Алардајс доби отказ од Евертон и стана побогат за 6 милиони фунти

МКД - 16.05.2018

Сем Алардајс не ги задоволи вкусовите на фановите и управата на Евертон па искусниот стратег утрово доби отказ со кој стана побогат за 6 милиони фунти Искусниот стратег го превезеде Евертон во ноември и стави потпис на договор со трајност до 30.

Евертон му „удри клоца“ на Алардајс

Точка - 16.05.2018

Искусниот англиски стратег, Сем Алардајс ја заврши својата авантура во премиерлигашот Евертон. Тој го презема клубот во ноември и од 13 место на крајот го доведе клубот на осмата позиција во Премиер лигата, но тоа не беше доволно за да остане на ...

Евертон го отпушти Алардајс

А1 On - 16.05.2018

Англискиот фудбалски премиерлигаш Евертон му додели отказ на менаџерот Сем Алардајс, потврдено е денеска на клупскиот сајт. Поради предвремен раскин на договорот, Алардајс ќе добие околу седум милиони евра како обештетување.

По само шест месеци Мојс си замина од Вест Хем

Курир - 16.05.2018

Дејвид Мојс ја напушти менаџерската функција во Вест Хем по само шест месеци од неговото назначување за предводник на „чеканите“. 55-годишниот Мојс ја исполни целта за која беше донесен, а тоа е опстанок на Вест Хем во Премиер лигата по лошиот старт ...

По само шест месеци Мојс си замина од Вест Хем

Sport M - 16.05.2018

Дејвид Мојс ја напушти менаџерската функција во Вест Хем по само шест месеци од неговото назначување за предводник на „чеканите“. 55-годишниот Мојс ја исполни целта за која беше донесен, а тоа е опстанок на Вест Хем во Премиер лигата по лошиот старт ...

По само шест месеци Мојс го напушти Вест Хем

ТВ21 - 16.05.2018

Дејвид Мојс ја напушти менаџерската функција во Вест Хем по само шест месеци од неговото назначување за предводник на „чеканите“. 55-годишниот Мојс ја исполни целта за која беше донесен, а тоа е опстанок на Вест Хем во Премиер лигата по лошиот старт ...