TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влатко Лозаноски за прв пат во живо ја отпеа емотивната балада „MAJKO“

Канал5 - 20.03.2019

Влатко Лозаноски повторно руши рекорди! Oвојпат со новиот сингл „Мајко' за кој сними и емотивен видео запис, а темата повторно е авторско дело на братско сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски со кои работи од почетокот на својата кариера.

„Ексклузив“: Девојка од Филипините ја пее „Сонце не ме грее“ на Лозано (ВИДЕО)

1tv - 20.03.2019

Македонија може да се пофали дека има артисти кои ги слушаат и надвор од овие граници, но кога станува збор за друг континент или поточно Азија, тоа е навистина реткост. На само неколку дена пред солистичкиот концерт на нашиот најдобар пејач Влатко ...

(Галерија) Забава без предрасуди, Лозано измами насмевки кај лицата со попреченост

Репортер - 20.03.2019

Два дена пред концертот поп-пејачот Влатко Лозаноски реши времето да го помине во кафулето „Амбрела“, каде направи вистинска музичка забава. Се дружеше со фановите кои беа дојдени, во еден глас се пееја сите песни од Лозано.

(ФОТО) Нема да го препознаете: Лозано бил тинејџер со долга коса

Женски магазин - 20.03.2019

Деновиве едно од најактуелните имиња во државата е името на Влатко Лозановски - Лозано. Тој на 23-ти овој месец ќе го одржи својот прв солистички концерт во ВИП Арената. Но, она што е интересно е тоа што, Лозано неодамна на својот Инстаграм профил ...

Лозано ќе пее пред преполна арена: Билетите распродадени, Влатче ветува бум на својот прв солистички концерт!

Таратур - 19.03.2019

Во сабота во спортската сала Борис Трајковски, во моментов најпознатиот македонски естраден уметник, Влатко Лозановски под покровителство на Аволон продукција ќе го оддржи својот прв голем солистички концет.

Лозаноски во сабота ќе пее пред полна сала - картите речиси распродадени, заинтересираноста е огромна

Скопје инфо - 19.03.2019

За сабота се најавува голема забава заедно до македонскиот музичар Влатко Лозаноски. Сакаме да ве информираме дека за концертот на Лозано кој ќе се одржи во сабота во ВИП Арената, периодов владее интерес што се граничи со лудило, билети купуваат ...