TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото, опустошување на економијата

Курир - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно па и векови наназад.

Мицковски на терен во Струмица

Сител - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска па во наредните неколку недели ќе биде на терески посети и средби со граѓаните низ целата држава. Стартот го направи од Струмица а целта била да се сретнат со што поголем број граѓани за да ...

Мицкоски на средба со жителите на Конче: Бесперспективноста и игнорирањето од владата се работите кои го зголемуваат ...

Курир - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по Струмица теренската посета ја продолжи во Конче каде имаше состанок со жителите и со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Конче. -Разговаравме за нивниот живот, условите и предизвиците со кои се соочуваат.

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Макфакс - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди нови решенија кои ќе значат нова, современа технолошки развиена Република Македонија

Курир - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес ги започна теренските посети низ Македонија. Како што истакна неговите активности ќе се одвиваат насекаде низ Република Македонија, преку посети на градовите и селата.

Mицкоски ќе оди по градови и села за да го чуе гласот на народот

Фокус - 13.03.2018

Македонија стагнира, нема проекти, нема работа, ништо не се создава, а тоа се должи на неспособноста на оваа власт во секое поле, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој најави нов пристап со тоа што ќе оди на терен во градови и ...

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

А1 On - 13.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и ...

Мицкоски на кафе со младите струмичани: Невработеноста и бесперспективноста се нивниот главен проблем (ФОТО)

Република - 13.03.2018

Од денес, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Мицкоски најпрво ќе го посети струмичкиот регион.

Мицкоски: Невработеноста и безперспективноста главниот проблем на младите, тие заслужуваат подобро

Курир - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски на турнеја низ Македонија ќе се запознава со народот

+инфо - 13.03.2018

Салонската политика е едно, а вистинската слика лежи меѓу обичниот народ, помеѓу граѓаните, рече тој. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денеска ќе тргне на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот.

Мицкоски со видео порака: Македонија тоне, одам на терен да го чујам гласот на народот

Press24 - 13.03.2018

Христијан Мицкоски на Фејсбук со видео порака се обрати на јавноста за политиките на СДСМ. - 10 месеци гледаме неспособност во здравството и судството, економијата, унапредување на земјоделието и образованието, неспособност да се придвижиме кон ЕУ, ...

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

Канал5 - 13.03.2018

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата.

Груевски: Мицкоски самостојно ја води партијата, новото раководство си има свои приоритети

Канал 77 - 13.03.2018

Христијан Мицкоски самостојно ја води партијата – изјави денеска поранешниот претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, одговарајќи на новинарско прашање дали Мицкоски се консултира со него при донесувањето одлуки.

Мицкоски излегува на терен да го чуел гласот на народот (ВИДЕО)

Стандард - 13.03.2018

„Во периодот кој следува, почнувајќи од денес огромен дел од моето време ќе го посветам на теренските посети, во непосредна комуникација и разговори со граѓаните. Ќе бидам присутен во секој град, во селата, населбите, улиците, во општинските ...

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, треба да му се остави време ФОТО

+инфо - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам. Тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. – Тоа е ново раководство, си имаат свои приоритети. На почеток се на својот мандат и треба да им се остави време за да ...

Груевски: Оставете му време на Мицкоски да се се докаже

Press24 - 13.03.2018

Екс премиерот Никола Груевски денеска се појави на судското рочиште за Насилство во Центар, кое беше повторно одложено. Тој на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Мицкоски од денес тргнува со интензивни теренски посети, Македонија заслужува подобро

Курир - 13.03.2018

Од денес па во наредните неколку недели дознаваме дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото

Канал5 - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, рече претседателот на ВМРО – ДПМНЕ во Вељуса. Урнисување на се што е изградено не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што ...

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

А1 On - 12.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што ...

Мицкоски: ако Заев се откаже од неуставниот закон ќе ја добие нашата поддршка

Алфа - 12.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да се откаже од амандманите за законот за јазиците. Лидерот на опозицијата вели дека тоа е покажување демократска пркост против неуставен предлог. ВМРО-ДПМНЕ нема да се откаже од амандманите за законот за јазиците.

Мицкоски: Видлива е политичката концесија на Заев, ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли ...

Курир - 12.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици.

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Република - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат ...

А1 On - 13.03.2018

„Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата. Посетите на општинските комитети каде што очекуваме да собереме голем број на идеи ...

Заев: Пораките кои ги праќа Мицкоски се copy-paste на Груевски

Фокус - 12.03.2018

Пораките кои ги испраќа шефот на опозицијата ми личат на copy-paste од Груевски, изјави премиерот Зоран Заев во врска со Законот за употреба на јазиците, за кој рече дека неделава мора да се донесе.

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на криминалното владеење на неговата ...

Стандард - 13.03.2018

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, реагираат од партијата на власт.

СДСМ: Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

Сител - 11.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам на Груевски, наместо штетно делување Мицкоски треба да ги напушти политките на поделби и омраза ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам. Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе ...

Фото: Мицкоски на кафе со младите во Струмица

Press24 - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Макфакс - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот. „Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

Груевски: Не би ја оценувал работата на новото раководство, верувам дека работите ќе се движат во добар правец

Курир - 13.03.2018

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата.

Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски

24Инфо - 12.03.2018

Вчеравечер Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на која се разговараше за актуелната политичка ситуација. Досегашниот член на Извршниот комитет Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски, со што ...

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, треба да му се остави време

Слободен Печат - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам. Тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. – Тоа е ново раководство, си имаат свои приоритети. На почеток се на својот мандат и треба да им се остави време за да ...

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети - Македонија заслужува подобро

Press24 - 13.03.2018

Од денеска, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на партијата и дека ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања и опустошување на економијата

Макфакс - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

СДСМ: Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

Бриф - 12.03.2018

„Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси’, реагираат од СДСМ преку соопштение.

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема да отстапиме од амандманите за Законот за јазици

А1 On - 12.03.2018

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на Законот за јазици, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото видео обраќање.

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Вечер - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Мицкоски: Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

Алфа - 13.03.2018

Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата. Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските ...

Заев: Пораките кои ги праќа Мицкоски се copy-paste на Груевски

Вечер - 12.03.2018

Пораките кои ги испраќа шефот на опозицијата ми личат на copy-paste од Груевски, изјави премиерот Зоран Заев во врска со Законот за употреба на јазиците, за кој рече дека неделава мора да се донесе.

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Макфакс - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното ...

СДСМ: Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

Либертас - 11.03.2018

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам на Груевски, наместо штетно делување Мицкоски треба да ги напушти политките на поделби и омраза ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам.

Мицкоски на кафе во Струмица

AKO - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица,информира партијата. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица.

ВИДЕО: Мицкоски најави посети на терен, за да го чуе гласот на народот

А1 On - 13.03.2018

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото денешно ...

Груевски: Оставете му време на Мицкоски да се докаже!

Република - 13.03.2018

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата.

Златко Перински назначен за шеф на кабинет на Мицкоски

Фокус - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно си ја води партијата

МКД - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам, тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во изјава пред Основниот суд Скопје 1. Груевски додаде дека тоа е ново раководство на кое треба да му се остави време да ...

(Видео) Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски

Макфакс - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Салонската политика не е одлика на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на средба со струмичани

Република - 13.03.2018

Од денес, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на партијата и дека ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања и опустошување на економијата

Вечер - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

СДСМ: Мицкоски како Груевски, работи против интересите на граѓаните

+инфо - 12.03.2018

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

Мицкоски: За законот за јазици не се земаат предвид аргументите

Нова ТВ - 12.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека постои политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици и изразува жалење што за вакво крупно прашање не се земаат предвид аргументите и фактите, туку, како ...