TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Сиљановска освои помалку гласови во првиот круг, но е апсолутен победник

МКД - 24.04.2019

И покрај тоа што Гордана Сиљановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека Сиљановска и неговата партија се ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е апсолутен победник во првиот круг, еве видовме кој е прегазен на овие избори

Фокус - 24.04.2019

И покрај тоа што Гордана Силјановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека Силјановска и неговата партија се ...

СДСМ: Матеметички прецизно, Сиљановска и Мицкоски загубија во првиот круг и уште поубедливо ќе загубат во вториот круг ...

24Инфо - 24.04.2019

Нервозниот Христијан Мицкоски се изгуби во сопствените математики во очаен обид да го оправда поразот и ниската доверба во првиот круг од изборите на неговата кандидатка Гордана Сиљановска.

Мицкоски до Чадиковски: Прашајте го Заев дали ќе понесе одговорност што ги загуби овие избори

Курир - 24.04.2019

На прашањето упатено кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дали ќе се повлече од претседателското место од партијата доколку Сиљановска изгуби на претседателските избори, тој истакна дека поголемо прашање треба да му биде поставено на ...

Пендаровски вечерва во Прилеп, Сиљановска во Аеродром

Канал5 - 24.04.2019

Кандидатите за претседател ја продолжваат кампањата пред вториот круг закажан за 5 мај. Ивана Стојановски ги следи нивните активности денеска.. Ивана, очигледно нема време за пауза, особено што веќе од петок почнуваат велигденските ...

Пендаровски и Сиљановска ја продолжуваат кампањата пред вториот круг

Канал5 - 24.04.2019

Кандидатите за претседател ја продолжуваат кампањата пред вториот круг закажан за 5 мај. И Пендаровски и Сиљановска секојдневно одржуваат средби и трибини со граѓаните. Пред малку двајцата претседателски кандидати дадоа и изјави за медиумите.

Почнува операцијата придобивање нови гласачи

Н.Македонија - 24.04.2019

Тесната разлика во гласовите што ги добија двата противкандидата Стево Пендаровски на СДСМ и Гордана Сиљановска-Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ во трката за нов шеф на државата, пред вториот изборен круг ги насочуваат и двајцата кандидати кон ...

Празниците ја прекројуваат претседателската кампања

Н.Македонија - 24.04.2019

Како претстојните велигденски и веднаш потоа и првомајски празници ќе се одразат врз кампањата на претседателските кандидати поддржани од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски и Гордана Сиљановска-Давкова.

Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

24Инфо - 24.04.2019

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се врати режимот на ...

Пред вториот круг се гледа дека на Мицкоски не му оди во партијата па свика ЦК

24Инфо - 23.04.2019

Пред вториот круг се гледа дека на Мицкоски не му оди во партијата па свика ЦК По првиот изборен круг и победата на Стево Пендаровски со освоени повеќе гласови од Гордана Сиљановска, се гледа дека на Мицкоски не му оди.

Сиљановска во посета на Гази Баба: Им благодарам на граѓаните за огромната поддршка, на 5 мај ќе победиме заедно со ...

iPortal - 23.04.2019

Кандидатот за претседател, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова денеска беше во посета на општина Гази Баба каде што оствари средба со жителите на општината. На средбата Сиљановска Давкова изрази огромна благодарност за укажаната доверба од страна ...

Силјановска ќе бара поддршка од бојкотирачите и шарена револуција

Сител - 23.04.2019

Средби со сите оние кои го бојкотирале првиот круг гласање поради промената на името, но и со незадоволните од шарената револуција најави вчера кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова во разговорот за Сител.

Дуел Пендаровски-Сиљановска во „Само вистина“ на 2 мај!

Канал5 - 23.04.2019

По дуелот на деценијата меѓу Заев и Мицкоски, Канал 5 со гордост соопштува дека ќе биде домаќин и на ТВ дуелот на кандидатите за претседател што влегоа во вториот круг, Стево Пендаровски и Гордана Сиљановска Давкова.

Сиљановска вечерва на средба со студенти во општина Карпош

Канал5 - 23.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска вечерва ќе одржи средба со студенти кај студентскиот дом Гоце Делчев во општина Карпош. Таа попладнево изјави дека веќе разговарала и ќе продолжи да разговара и со претставници на движењето ...

Заев: Лажното тврдење на Мицковски за референдумот се покажа на овие избори

iPortal - 23.04.2019

Социјалдемократксиот соуз на Македонија и нивниот кандиадат Стево Пендаровски се вечерва на граѓанска трибина во Тетово. Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев порача дека владата направила исклучителни чекори напред кон ЕУ и НАТО со ...

АНАЛИЗА: Каде му се милион и двесте илјади противници на Преспанскиот договор на Христијан Мицкоски?

Centar - 23.04.2019

– ​Денес речиси 1 милион и 200 илјади граѓани кои се јасно и недвосмислено за членство на државава во ЕУ и НАТО кажаа дека се против промена на името. Тие луѓе повторно се за членство во овие организации и тоа не може да го смени ниту Заев ниту било ...

СДСМ: Политички земјотреси правеше Груевски, тоа е и матрицата на Сиљановска

24Инфо - 23.04.2019

Криминал, корупција, неправда, непочитување на основните човекови права и слободи, монтирани судски пресуди, затворање медиуми, прислушувања, насилства врз студенти, пратеници, обиди за убиства, изолација, аболиција за криминал….

Павле Богоевски со незгодни прашања до Силјановска

Centar - 23.04.2019

– Сега, Гордана Сиљановска вели дека во нејзиниот мандат ќе станеме членка на НАТО и дека е добро што членуваме во Алијансата, напиша Павле Богоевски, пратеник на владејачката коалиција. -Затоа, би сакал да ја прашам: Професорке, под кое име ќе ...

Богоевски со Силјановска: Професорке, под кое име ќе станеме членка на најмоќниот воено-политички сојуз во светот?

Локално - 23.04.2019

Пратеникот на СДСМ и Коалицијата, Павле Богоевски ја праша кандидатката за Претседател на СРМ од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска под кое име планира да ја внесе државава во НАТО алијансата, откако утрово таа зборуваше за своите планови ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е апсолутен победник во првиот круг, еве видовме кој е прегазен на овие избори

1tv - 24.04.2019

И покрај тоа што Гордана Силјановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека Силјановска и неговата партија се ...

СДСМ: Сиљановска и Мицкоски загубија во првиот круг и уште поубедливо ќе загубат во вториот круг

iPortal - 24.04.2019

Нервозниот Христијан Мицкоски се изгуби во сопствените математики во очаен обид да го оправда поразот и ниската доверба во првиот круг од изборите на неговата кандидатка Гордана Сиљановска.

Мицкоски: Очекуваме победа во вториот круг но дали Заев ќе поднесе оставка, на Албанците не им нудиме ...

Нетпрес - 24.04.2019

Ние нема да нудиме романтизам на Албанците, а да немаат луѓето водовод и канализација како што е реалноста сега е, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а на прашањето дали ќе се повлече од позицијата доколку опозицската кандидатка не ...

СДСМ: Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

iPortal - 24.04.2019

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. – велат од СДСМ. Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се ...

СДСМ: Пред вториот круг се гледа дека на Мицкоски не му оди во партијата па побрза да свикува состаноци на Централниот ...

iPortal - 23.04.2019

“По првиот изборен круг и победата на Стево Пендаровски со освоени повеќе гласови од Гордана Сиљановска, се гледа дека на Мицкоски не му оди. Два дена Мицкоски и неговата кандидатка Сиљановска бегаат од граѓаните, ги нема ниту на теренот, ниту на ...

Заев: Лажното тврдење на Мицковски за референдумот се покажа на овие избори

Либертас - 24.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев порача дека владата направила исклучителни чекори напред кон ЕУ и НАТО со потпишувањето на договорот со Грција и дека мнозинството на граѓани на референдумот се изјаснија ЗА.

АНАЛИЗА: Каде му се на Христијан Мицковски милион и двестете илјади противници на Преспанскиот договор?

iPortal - 23.04.2019

– Денес речиси 1 милион и 200 илјади граѓани кои се јасно и недвосмислено за членство на државава во ЕУ и НАТО кажаа дека се против промена на името. Тие луѓе повторно се за членство во овие организации и тоа не може да го смени ниту Заев ниту било ...

СДСМ: Политички земјотреси во земјата правеше Груевски, тоа се речникот и матрицата на Силјановска

Макфакс - 23.04.2019

Криминал, корупција, неправда, непочитување на основните човекови права и слободи, монтирани судски пресуди, затворање медиуми, прислушувања, насилства врз студенти, пратеници, обиди за убиства, изолација, аболиција за криминал…, тоа беа ...

Сиљановска, сега, кога и’ се потребни гласовите на Албанците, ги воспева целите поради кои го склучивме „предавничкиот“ ...

Бриф - 23.04.2019

Сега, Гордана Сиљановска вели дека во нејзиниот мандат ќе станеме членка на НАТО и дека е добро што членуваме во Алијансата. Затоа, би сакал да ја прашам: Професорке, под кое име ќе станеме членка на најмоќниот воено-политички сојуз во светот? Под ...

Богоевски до Силјановска: Под кое име планира да ја внесе државава во НАТО алијансата

24Инфо - 23.04.2019

Богоевски до Силјановска: Под кое име планира да ја внесе државава во НАТО алијансата Пратеникот на СДСМ и Коалицијата, Павле Богоевски ја праша кандидатката за Претседател на СРМ од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска под кое име планира да ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е апсолутен победник во првиот круг, еве видовме кој е прегазен на овие избори

Либертас - 24.04.2019

И покрај тоа што Гордана Силјановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека Силјановска и неговата партија се ...

СДСМ: Весела математика на Мицкоски

МКД - 24.04.2019

Нервозниот Христијан Мицкоски се изгуби во сопствените математики во очаен обид да го оправда поразот и ниската доверба во првиот круг од изборите на неговата кандидатка Гордана Сиљановска, реагира СДСМ на изјавите на Мицкоски на ТВ24 .

Мицкоски до Чадиковски: Прашајте го Заев дали ќе понесе одговорност што ги загуби овие избори

Република - 24.04.2019

На прашањето упатено кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дали ќе се повлече од претседателското место од партијата доколку Сиљановска изгуби на претседателските избори, тој истакна дека токму вакво прашање треба да му биде поставено ...

СДСМ: Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

А1 On - 24.04.2019

„Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се врати режимот на ...

СДСМ вечерва лиферуваше соопштение во кое се открива: Пред вториот круг се гледа дека на Мицкоски не му оди во ...

Centar - 23.04.2019

– По првиот изборен круг и победата на Стево Пендаровски со освоени повеќе гласови од Гордана Сиљановска, се гледа дека на Мицкоски не му оди. Два дена Мицкоски и неговата кандидатка Сиљановска бегаат од граѓаните, ги нема ниту на теренот, ниту на ...

СДСМ: Политички земјотреси во земјава правеше Груевски, тоа е речникот и матрицата на Гордана,

iPortal - 23.04.2019

Kриминал, корупција, неправда, непочитување на основните човекови права и слободи, монтирани судски пресуди, затворање медиуми, прислушувања, насилства врз студенти, пратеници, обиди за убиства, изолација, аболиција за криминал….

Богоевски: Целата кампања на Професорката е контрадикторна и полна со лажен и селективен патриотизам

iPortal - 23.04.2019

Сега, Гордана Сиљановска вели дека во нејзиниот мандат ќе станеме членка на НАТО и дека е добро што членуваме во Алијансата. Затоа, би сакал да ја прашам: Професорке, под кое име ќе станеме членка на најмоќниот воено-политички сојуз во светот? Под ...

Мицкоски: Ова е историски најдобар резултат на ВМРО-ДПМНЕ, видовме кој е прегазен на овие избори

24Инфо - 24.04.2019

И покрај тоа што Гордана Силјановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека Силјановска и неговата партија се ...

СДСМ: Матеметички прецизно, Сиљановска и Мицкоски загубија во првиот круг и уште поубедливо ќе загубат во вториот круг ...

Либертас - 25.04.2019

Скопје, 24 април 2019 Нервозниот Христијан Мицкоски се изгуби во сопствените математики во очаен обид да го оправда поразот и ниската доверба во првиот круг од изборите на неговата кандидатка Гордана Сиљановска.

Мицкоски: Не размислувам за одговорност по изборите, Гордана ќе победи

+инфо - 24.04.2019

Доколку Централниот комитет одлучи дека јас треба да сносам одговорност или не треба да сносам одговорност, бидејќи ќе победиме, тогаш тоа е тоа, но јас воопшто не размислувам на таа варијанта, изјави вечерва Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ...

СДСМ: Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

Канал5 - 24.04.2019

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се врати режимот на ...

СДСМ: Политички земјотреси во земјава правеше Груевски, тоа е речникот и матрицата на Сиљановска,  граѓаните нема да ...

А1 On - 23.04.2019

Криминал, корупција, неправда, непочитување на основните човекови права и слободи, монтирани судски пресуди, затворање медиуми, прислушувања, насилства врз студенти, пратеници, обиди за убиства, изолација, аболиција за криминал….

Богоевски: Професорке Сиљановска, под кое име ќе станеме членка на НАТО?

AKO - 23.04.2019

,,Сега, Гордана Сиљановска вели дека во нејзиниот мандат ќе станеме членка на НАТО и дека е добро што членуваме во Алијансата. Затоа, би сакал да ја прашам: Професорке, под кое име ќе станеме членка на најмоќниот воено-политички сојуз во светот? Под ...

Мицкоски: Ќе понесе ли Зоран Заев одговорност за катастрофалниот резултат на СДСМ и Пендаровски

MakPress - 25.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше дел од емисијата „Отворено“ на Телевизија 24 каде што на прашањето дали ќе се повлече од претседателското место од партијата доколку Сиљановска изгуби на претседателските избори, тој истакна дека ...

СДСМ: Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

ТВ21 - 24.04.2019

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се врати режимот на ...

СДСМ: Политички земјотреси во земјава правеше Груевски, тоа е речникот и матрицата на Сиљановска

Канал5 - 23.04.2019

Политички земјотреси во земјава правеше Груевски, тоа е речникот и матрицата на Сиљановска, граѓаните нема да дозволат враќање на режимот, се наведува во реакцијата на СДСМ. Криминал, корупција, неправда, непочитување на основните човекови права и ...

Богоевски: Цела кампања на Професорката е контрадикторна, полна со лажен и селективен патриотизам

Магазин - 23.04.2019

Сега, Гордана Сиљановска вели дека во нејзиниот мандат ќе станеме членка на НАТО и дека е добро што членуваме во Алијансата, пишува пратеникот Павле Богоевски на својот Фејсбук профил. Професорке, под кое име ќе станеме членка на најмоќниот ...

СДСМ: Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

Centar - 24.04.2019

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси, соопштија утрово од СДСМ.

СДСМ: Политички земјотреси во земјава правеше Груевски, тоа е речникот и матрицата на Гордана

MakPress - 23.04.2019

Криминал, корупција, неправда, непочитување на основните човекови права и слободи, монтирани судски пресуди, затворање медиуми, прислушувања, насилства врз студенти, пратеници, обиди за убиства, изолација, аболиција за криминал....

Богоевски со низа директни прашања до Силјановска – професорке под кое име ќе станеме членка на НАТО?

1tv - 23.04.2019

По серијата нејасни и во најмала рака кажано, превртливи и недефинирани ставови на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, пратеникот Павле Богоевски преку својот Фејсбук профил упати низа прашања до против кандидатот на ...

СДСМ: Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски,

MakPress - 24.04.2019

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се врати режимот на ...