TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Што се сте подготвени да направите за пари: Ја гледавте ли новата хит-серија Squid Game?

еМагазин - 14.10.2021

Серијата „Squid Game“ руши рекорди во гледаност ширум светот и за само неколку недели стана најгледаната серија на Нетфликс до сега. Има и зошто. Иако истата се случува во Јужна Кореја, многумина од вас и во Македонија ќе се препознаете во главните ...

Squid Game е најгледана серија на Netflix

IT.mk - 13.10.2021

За само 17 дена од излегувањето корејската серија Squid Game е изгледана на 111 милиони профили. Според оваа бројка серијата е најгледана серија на Netflix досега. Овие 111 милиони корисници се значително повеќе од 82 милиони профили кои ја ...

Планетарно популарна: Корејската серија е најголемиот хит во историјата на Нетфликс!

Точка - 13.10.2021

Популарната серија "Squid Game" ја стекна титулата за најуспешно остварување на Нетфликс во најкраток рок после објавувањето, поточно за само 17 дена. На Твитер профилот на Нетфликс објавено е дека трилерот за преживување на Хванг Дон Хјук достигна ...

Сајбер тим на руската влада ќе истражува за „Squid Game“ по наводите дека младите имитираат насилни сцени

Радио МОФ - 13.10.2021

Рускиот сајбер тим на волонтери „Лига за безбеден интернет“ ќе ја истражува огромната популарност на јужнокорејската телевизиска серија „Squid Game“, по обвинувањата дека младите во Русија имитираат насилни сцени од детски игри, пренесува „ Данас “.

„Сквид гејм“ го собори „Бриџертон“ од првото место на „Нетфликс“

MTM - 13.10.2021

Сите претпоставуваа, но сега е официјално: Squid Game стана најголемото лансирање серија досега на „Нетфликс“. Јужнокорејската драма ја гледале 111 милиони корисници во првите 28 дена, со што „Бриџерттон“ (82 милиона) падна од првото место.

Нетфликс објави која е најгледаната серија на сите времиња

Локално - 13.10.2021

Серијата „Бриџертон“ повеќе не е најуспешната серија на Нетфликс на сите времиња. На престолот беше заменет со корејската серија „Squid Game“, а Нетфликс потврди дека серијата ја гледале дури 111 милион корисници, со што официјално е соборен ...

Нетфликс објави која е најгледаната серија досега: Сигурно многу добро ја знаете

Курир - 13.10.2021

Нетфликс објави дека има промена, што се однесува до најгледаните серии на оваа платформа. Имено, на прво место сега е серијата „Squid game“, која дури ја гледале 111 милиони домаќинства, пишува Хина. Така официјално е соборен рекордот на гледаност.

Руши рекорди за не полни три недели: Нетфликс која е најгледаната серија досега

Press24 - 13.10.2021

Нетфликс објави дека има промена, што се однесува до најгледаните серии на оваа платформа. Имено, на прво место сега е серијата „Squid game“, која дури ја гледале 111 милиони домаќинства, пишува Хина. Така официјално е соборен рекордот на гледаност.

Нетфликс објави која е најгледата серија на сите времиња: Многу добро ја знаете

Хаштаг - 13.10.2021

Рекорд во гледаноста го постигна следната серија... Нетфликс објави дека има промена, што се однесува до најгледаните серии на оваа платформа. Имено, на прво место сега е серијата „Игра со лигњи“, која дури ја изгледаа 111 милиони домаќинства, ...

Популарната серија „Squid Game“ руши рекорди на гледаност

Кајгана - 13.10.2021

Популарната корејска серија „Squid Game“ на Netflix ја гледале рекордни 111 милиони домаќинства ширум светот, со што оваа серија стана најуспешната серија на оваа платформа. Од почетокот на прикажувањето на 17 септември, драмата за преживување од 9 ...