TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) „Охридско лето“ во време на корона, строги протоколи на концертите

360 степени - 09.08.2020

Јубилејното 60. издание на фестивалот Охридско лето веќе петти ден се одржува во услови на новото нормално и под силни протоколи на заштита од коронавирусот. Публиката е во значително намален број поради ограничувањата за присуство на настани, а ...

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Фактор - 09.08.2020

Виртуозна изведба на руската пијанистка Наталија Трул Во духот на празнувањето на музичкото наследство на музичкиот гениј Лудвиг Ван Бетовен, а по повод 250 години од неговото раѓање, руската пијанистка Наталија Трул посвети дел од својот концерт на ...

Блескав настап на Наталија Трул на „Охридско лето“ ГАЛЕРИЈА

+инфо - 09.08.2020

Оценувајќи како поминаа изминатите музички концерти на 60-тото јубилејно издание на фестивалот „Охридско лето“, селекторката истакна дека овој фестивал во моментов е единствен културен бисер којшто треба да служи како пример во секоја смисла.

Концерт на руската пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

Либертас - 08.08.2020

– Фестивалската програма на „Охридско лето“ продолжува со интересна содржина од музичкиот дел. Сцената на катедралната црква „Света Софија“ вечер е резервирана за солистичкиот концерт на руската пијанистка Наталија Трул.

Руската пијанистка Наталија Трул со концерт во „Света Софија“

МКД - 08.08.2020

Сцената на катедралната црква „Света Софија“ вечер е резервирана за солистичкиот концерт на руската пијанистка Наталија Трул во рамки на фестивалската програма на „Охридско лето“. Пијанистката Трул започнува да учи пијано во родниот Санкт Петербург, ...

Концерт на руската пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

+инфо - 08.08.2020

Фестивалската програма на „Охридско лето“ продолжува со интересна содржина од музичкиот дел. Сцената на катедралната црква „Света Софија“ вечер е резервирана за солистичкиот концерт на руската пијанистка Наталија Трул.

Познатата руска пијанистка Наталија Трул вечерва на „Охридско лето“

Слободен Печат - 08.08.2020

Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ вечерва продолжува со концерт на познатата руска пијанистка Наталија Трул што ќе се одржи во црквата „Света Софија“ во стандардниот фестивалски термин, од 21 часот.

Познатата руска пијанистка Наталија Трул вечерва на „Охридско лето“

Н.Македонија - 08.08.2020

Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ вечерва продолжува со концерт на познатата руска пијанистка Наталија Трул што ќе се одржи во црквата „Света Софија“ во стандардниот фестивалски термин, од 21 часот.

Концерт на руската пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

MakPress - 08.08.2020

Фестивалската програма на „Охридско лето“ продолжува со интересна содржина од музичкиот дел. Сцената на катедралната црква „Света Софија“ вечер е резервирана за солистичкиот концерт на руската пијанистка Наталија Трул.

Концерт на врвната пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

Макфакс - 09.08.2020

Извонредната руска пијанистка Наталија Трул вчеравечер одржа концерт на подиумот во црквата „Света Софија“ во рамките на фестивалот „Охридско лето“. Вечерта во која публиката уживаше до самиот крај, започна со блескава интерпретација на Соната оп.31 ...

Блескав настап на врвната пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

Скопје1 - 09.08.2020

Перфекција во музичката изведба, добро одбрана програма и безгранична енергија донесе извонредната руска пијанистка Наталија Трул вчеравечер на подиумот во црквата „Света Софија“ одржувајќи концерт во рамките на фестивалот „Охридско лето“.

Блескав настап на врвната пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

Канал5 - 09.08.2020

Перфекција во музичката изведба, добро одбрана програма и безгранична енергија донесе извонредната руска пијанистка Наталија Трул вчеравечер на подиумот во црквата „Света Софија“ одржувајќи концерт во рамките на фестивалот „Охридско лето“.

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Црнобело - 09.08.2020

Виртуозна изведба на руската пијанистка Наталија Трул Во духот на празнувањето на музичкото наследство на музичкиот гениј Лудвиг Ван Бетовен а по повод 250 години од неговото раѓање, руската пијанистка Наталија Трул посвети дел од својот концерт на ...

Познатата руска пијанистка Наталија Трул вечерва на „Охридско лето“

OhridNews - 08.08.2020

Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ вечерва продолжува со концерт на познатата руска пијанистка Наталија Трул што ќе се одржи во црквата „Света Софија“ во стандардниот фестивалски термин, од 21 часот.

Концерт на руската пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“

Опсервер - 08.08.2020

Охрид, 8 август 2020 () – Фестивалската програма на „Охридско лето“ продолжува со интересна содржина од музичкиот дел. Сцената на катедралната црква „Света Софија“ вечер е резервирана за солистичкиот концерт на руската пијанистка Наталија Трул.