TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск: Не го поддржувам политички Трамп, но ќе ја поништам забраната за неговиот профил на Твитер

360 степени - 13.05.2022

Трамп е трајно суспендиран од Твитер кратко по нападот на Конгресот на 6 јануари 2021 година, поради, како што тогаш стоеше во објаснувањето на платформата, „ризик од понатамошно повикување на насилство Милијардерот Илон Маск изјави дека сака Твитер ...

Илон Маск со еден потег му го искомплицира животот на Трамп: Дали ќе ги избере парите или влијанието?

Точка

Маск најави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да му ја укине забраната

Макфакс

Маск најави дека ќе ја укине трајната забрана на Трамп на Твитер

Порта 3

Маск: Кога ќе го купам Твитер, ќе ја поништам забраната за Доналд Трамп!

Пари

Маск објави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да ја укине неговата забрана

Телма

Маск најави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да му ја укине забраната

MTM

МКД

Илон Маск го „притиска на пауза“ купувањето на Twitter

Телефони.мк - 13.05.2022

Илон Маск изјави дека понудата за преземање на Twitter ја става на чекање. Сопственикот на SpaceX и Tesla Inc. понуди вртоглава цена од 44 милијарди американски долари за доминантна сопственост на социјалната мрежа Twitter.

Што се крие зад одлуката на милијардерот: Илон Маск го стави во мирување преземањето на Твитер! Бизнисот вреден 44 милијарди долари заглави околу ботовите?!

Во Центар

Маск вели дека договорот за Твитер од 44 милијарди долари е привремено во мирување

Глас на Америка

Илон Маск го стави на пауза купувањето на Твитер додека не се пребројат лажните профили

Радио МОФ

Илон Маск откри што мисли за Volkswagen

Додај Гас

(ВИДЕО) Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

USB

Маск го паузираше купувањето на Twitter

Иновативност

Точка Фактор Порта Кајгана Кумановски м. Еспресо Еспресо USB