TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зијеш ги мина лекарските прегледи, па го притиска Челси да не биде алчен за заемот во ПСЖ

Sport 1 - 31.01.2023

Мароканската ѕвезда Хаким Зијеш ги мина лекарските прегледи во ПСЖ, но заемот од Челси во францускиот гигант е далеку од завршен, па офанзивниот екс-фудбалер на Ајакс сега ги притиска „сините“ да не бидат толку алчни и да се реализира трансферот.

Deadline: Жоржињо во Арсенал, Канселу во Баерн, Зијеш во ПСЖ

Кајгана - 31.01.2023

Три интересни трансфери се случија на последниот ден од зимскиот преоден рок, кој на Стариот континент се затвора вечерва. Мароканскиот крилен напаѓач Хаким Зијеш , кој импресионираше на Мундијалот во Катар, ги мина лекарските прегледи во ПСЖ и за ...

Зијеш веќе е во Париз, Челзи и ПСЖ блиску до договор

Спортски - 31.01.2023

Maроканецот Хаким Зијеш од вчера е во Париз каде што го чека исходот на преговорите помеѓу ПСЖ и Челзи. Искусниот офанзивец е голема желба на Луис Кампс за да го замени Пабло Сарабија кој се пресели во Вулвс.

ПОСЛЕДЕН ДЕН ОД ПРЕОДНИОТ РОК: Пресврт со Енцо Фернандез, готов преодниот рок во Бундеслигата

Екипа - 31.01.2023

Денеска е последниот ден од преодниот рок во најсилните првенства. Екипите имаат уште само неколку часа да ги комплетираат екипите за настапите низ пролетниот дел од сезоната. На ЕКИПА следете ги сите трансфери кои ќе се случуваат денеска.

Зијех како вишок си оди од Челзи за да грее клупа во ПСЖ

Спортклуб - 31.01.2023

Мароканецот Хаким Зијех (29) од синоќа е во Париз и го чека исходот од преговорите помеѓу Пари Сен Жермен и Челзи. Искусниот офанзивец е големата желба на Луис Кампос да го замени Пабло Сарабија, кој оваа зима заврши во Вулверхемптон.

Зиех се согласи да се пресели во ПСЖ

Курир - 31.01.2023

Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Хаким Зиех би можел да ја продолжи кариерата во ПСЖ. Како што објави новинарот Фабрицио Романо, клубовите се уште разговараат за евентуалниот трансфер на 29-годишниот Мароканец.

ПСЖ ќе го доведе Хаким Зијеч?

МакФудбал - 31.01.2023

Францускиот првак Пари Сен Жермен ќе се обиде во последниот ден од зимскиот преоден рок да го доведе мароканскиот интернационалец Хаким Зијеч од Челси. Тој треба да биде своевидна замена за Пабло Сарабија кој се пресели во Премиер – лигата.

На изненадувањата им нема крај, и ПСЖ ќе „лапне“ фудбалер на Челси

Дерби - 30.01.2023

Како што се приближува крајот на преодниот рок, така се повеќе се зголемуваат шпекулациите за реализација на одредени трансфери. Во последните два дена фудбалскиот свет е сведок на неколку неочекувани и изненадувачки трансфери кои се очекува да се ...

Зијеш им се приклучува на Меси, Мбапе и Нејмар?

Екипа - 30.01.2023

Покрај бомбастичниот трансфер на Енцо Фернандез вреден 120 милиони евра во последниот ден од преодниот рок се очекуваат и заминувања од „Стемфорд Бриџ“. Еден од оние кои е на излезната врата е Хаким Зијеш за кој постои интерес од ПСЖ.

ПСЖ подготвува големо изненадување за крајот на преодниот рок

Спортклуб - 30.01.2023

Офанзивниот играч на Челзи, Хаким Зијех би можел да го напушти Стемфорд Бриџ во последниот ден од зимскиот преоден рок. Л екип пренесува дека ПСЖ сака да го ангажира мароканскиот репрезентативец кој е во втор план на менаџерот на сините Греам Потер ...

Изненадување: Хаким Зијех на чекор од ПСЖ

Спортски - 30.01.2023

Еминентниот „Екип“ објави бомбастична информација и потврди дека ПСЖ е во напредни преговори за трансфер на Хаким Зијех од Челзи. Зијех не е во плановите на тренерот Потер и е на излезна врата од Челзи, а најчесто се спомнуваѓе негов трансфер во ...

ПСЖ туркаат за Зијеш и Шкринијар пред крајот на преодниот рок

TopSport - 30.01.2023

Пари Сен-Жермен се подготвени да се договорат со Челси за позајмица на Хаким Зијеш пред утрешниот крај на зимскиот преоден рок, јавува „Л’Екип“, но тоа не значи дека тие се откажуваат и од обидот да го добијат Милан Шкринијар од Интер.

ПСЖ купува фудбалер на Челси

Курир - 31.01.2023

Офанзивниот играч на Челзи, Хаким Зијеш би можел да го напушти Стемфорд Бриџ во последниот ден од зимскиот преоден рок. Францускиот “Лекип” пренесува дека ПСЖ сака да го ангажира мароканскиот репрезентативец кој е во втор план на менаџерот на сините ...

Зиех се согласи да се пресели во ПСЖ

Опсервер - 31.01.2023

Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Хаким Зиех би можел да ја продолжи кариерата во ПСЖ. Како што објави новинарот Фабрицио Романо, клубовите се уште разговараат за евентуалниот трансфер на 29-годишниот Мароканец.

Зиех се согласи да се пресели во ПСЖ

MakPress - 31.01.2023

Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Хаким Зиех би можел да ја продолжи кариерата во ПСЖ. Како што објави новинарот Фабрицио Романо, клубовите се уште разговараат за евентуалниот трансфер на 29-годишниот Мароканец.