TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драматургот Теренс Мекнели почина од коронавирусот

Република - 26.03.2020

Американскиот драмски писател Теренс Мекнели, автор на „Бакнежот на жената пајак“ и „Френки и Џони“, почина на Флорида на возраст од 82 години од компликации предизвикани од коронавирусот.

Авторот на драмата „Френки и Џони“ почина од коронавирус

+инфо - 26.03.2020

Амерканскиот драмски писатал Теренс Мекнели, автор на драмите „Бакнежот на жената пајак“ и „Френки и Џони“, починал на Флорида на 82-годишна возраст од компликации предизвикани од коронавирусот.

Реномиран сценарист почина од компликации од коронавирусот

Локално - 25.03.2020

Американскиот сценарист Теренс Мекнели почина на 81-годишна возраст како последица на компликации од коронавирусот. Мекнели во минатото се излечи од рак на белите дробови, но таа дијагноза го стави во ризичните групи на луѓе кои може да претрпат ...