TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругата на нарко босот Ел Чапо излезе од затвор и отиде на забава (ВИДЕО)

Канал5 - 18.09.2023

Сопругата на наркобосот Ел Чапо, Ема Коронел Аиспуро, по две години е ослободена од затвор. Била пуштена предвреме, а неколку дена по излегувањето од затвор е видена на забава на нејзината адвокатка Мариел Колон Миро, пишува TMZ.

Мексико го екстрадира синот на Ел Чапо во САД

Во Центар - 17.09.2023

– Овидио Гузман Лопез, син на водачот на картелот Синалоа, Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, вчера бил предаден на агентите на Интерпол од страна на мексиканските власти за да биде екстрадиран во Соединетите Американски Држави (САД).

Најопасната жена на светот повторно е на слобода!

Локално - 17.09.2023

Ема Коронел Аиспуро, сопругата на озлогласениот мексикански нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, е ослободена од американски затвор откако поминала две години зад решетки во Лос Анџелес бидејќи му помогнала на нејзиниот сопруг да дистрибуира дрога ...

НАЈОПАСНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ПОВТОРНО Е НА СЛОБОДА Сопругата на мексиканскиот наркобос Ел Чапо излезе од затвор

+инфо - 17.09.2023

Ема Коронел Аиспуро, сопругата на озлогласениот мексикански нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, е ослободена од американски затвор откако помина две години зад решетки во Лос Анџелес поради помагање на нејзиниот сопруг да дистрибуира дрога вредна ...