TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТЕЛМА дознава: Судот и обвинителството ги одмрзнаа 12-те милиони евра со кои е купено казиното во Мериот

Телма - 24.01.2023

Според информации на Телма, денеска станала правосилна одлуката за одмрзнување на парите кои австриска фирма којашто поседува казино во Гевгелија ги платила за купување на казиното во хотел Мериот.

Се продава ли дел од хотелот „Мериот“?

Телма - 24.01.2023

Направен е обид за купување на хотелот „Мериот“, сопственост на „Дивелоп Груп“, во кој удел имаат фирмата „Бест Веј“ на синот на Сашо Мијалков и на Александар Ивановски-Алек Теранова. Според информации на Телма, станува збор за уплатени 12 милиони ...

Мијалкови се откажуваат од „коцката“: „Замрзната“ продажба на казиното во „Мериот“

Фокус - 23.01.2023

Семејството на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков , кој моментално одлежува затворска казна по склучувањето на спогодбата за признавање вина во случајот „Империја“, целосно го напушта бизнисот со игри на среќа.

ТЕЛМА дознава: Судот и обвинителството ги одмрзнаа 12-те милиони евра со кои е купено казиното во Мериот

Скопје1 - 24.01.2023

Според информации на Телма, денеска станала правосилна одлуката за одмрзнување на парите кои австриска фирма којашто поседува казино во Гевгелија ги платила за купување на казиното во хотел Мериот.