TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатна статистика на Погба, дали сепак проблемот бил во Жозе Мурињо?

Спортклуб - 20.02.2019

Пол Погба е препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед. Додека менаџерската улога на „Олд Трафорд“ ја имаше Жозе Мурињо, францускиот фудбалер пружаше просечни игри и многумина се прашуваа дали за него залудно беа ...

Неверојатна статистика: Солшер го прероди Погба (ФОТО)

Sport 1 - 20.02.2019

Пол Погба игра одлично по пристигнувањето на Оле Гунар Солшер во Манчестер јунајтед, а додека тренер беше Жозе Мурињо, Французинот играше просечно, па многумина го критикуваа дека не вреди 105 милиони евра.

Кога Мурињо го нема ништо не се крие: Напаѓачот на Јунајтед јавно го критикуваше Португалецот!

Спортски - 20.02.2019

Алексис Санчез пред нешто повеќе од година дена пристигна во Манчестер Јунајтед, Мурињо го доби во трампа со Арсенал, а на другата страна си отиде Хенрик Михтаријан. Од поранешниот играч на Барселона се очекуваше многу, доби огромен договор и стана ...

Алексис „удри“ по Мурињо: Целосно ја загубивме самодовербата

Дерби - 20.02.2019

Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчез никако не успева да ја пронајде формата која го красеше додека играше во Арсенал. 30 годишниот фудбалер имаше блесоци на моменти, но воопшто не е константен, па токму затоа не е прв избор на тренерот на ...

Херојот на Јунајтед од натпреварот против Челси добива нов договор

Дерби - 20.02.2019

Андер Ерера одигра одличен натпревар против Челси на „Стемфорд Бриџ“ и беше меѓу најзаслужните за лесната победа во дерби пресметката. Ерера игра маестрално под водство на Оле Гунар Солскјер и е еден од играчите кои значително го подигнаа нивото на ...

Од Ливерпул уплашени од Јунајтед: Треба да се загрижиме

Спортклуб - 20.02.2019

Ливерпул нема многу време да ги сумира впечатоците од мечот против Баерн Минхне во ЛШ бидејќи веќе во недела го игра најголемото англиско дерби против Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“. Тимот од „Енфилд“ е на делба на првото место во Премиер ...

Карагер ги „проголта“ жестоките зборови и ја призна својата грешка за Погба (фото)

Дерби - 19.02.2019

Пол Погба имаше уште едно брилијантно издание во дресот на Манчестер Јунајтед, нешто што во последно време значително зачести кога е во прашање францускиот играч за врска кој едноставно беше непрепознатлив во првиот дел од сезоната.

Фил Невил: Погба е најдобар играч во Премиерлигата

Sport 1 - 19.02.2019

Пол Погба се прероди по заминувањето на Жозе Мурињо. Французинот блеска на терените и според многумина го игра најдобриот фудбал во својата кариера. Играчот за врска успеа да постигне гол и против Челси во ФА Купот, а тоа беше доволно за легендата ...

Видео кое докажува колку Лукаку е само инфериорен на терен: Погба лета, но Ромелу е голем проблем!

Спортклуб - 19.02.2019

Со исклучок на натпреварот во ЛШ против ПСЖ, кој Јунајтед го загуби со 0:2 на Олд Трафорд, „ѓаволите“ скоро и да се перфектни во натпреварите по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер. Вчера Јунајтед оствари уште еден добар резултат, на тешкото гостување ...

Солскјер со Јунајтед направи нешто што не му успеа ниту на големиот Фергусон!

Спортски - 19.02.2019

Манчестер Јунајтед синоќа оствари голема победа на „Стенфорд Бриџ“ против Челзи со 2:0 и се пласираше во четвртфиналето на ФА Купот. „Црвените ѓаволи“ се во неверојатна серија од доаѓање на норвешкиот стратег Оле Гунер Солскјер , а дека добрите игри ...

Погба објасни како Јунајтед го победи Челзи

Спортклуб - 19.02.2019

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед изјави дека екипата оваа година сака да освои трофеј. „Сите натпреварувања се важни. Сакаме да освоиме нешто. Минатата година не освоивме ништо и тоа го паметам. Оваа година сакаме да освоиме нешто“ , изјави Погба.

ВИДЕО: Нов шок за Челси – Јунајтед во четвртфиналето на ФА Купот

1tv - 19.02.2019

Мачестер Јунајтед на „Стемфрод Бриџ“ го победи Челси со 2-0 во осминафиналето од ФА купот. Најзаслужни за шесттиот четвртфинален пласман по ред за екипата од „Олд Трафорд“ беа Андер Ерера во 31-та минута и Пол Погба во самиот финиш од првиот дел.

Погба: Менаџерот верува во нас, а целиот тим ме прави подобар

OhridNews - 19.02.2019

Манчестер Јунајтед ги продолжи натпреварите во ФА купот победувајќи го Челси (2-0) на Стемфорд Бриџ во рамките од осминафиналето. „Црвените ѓаволи“ со триумфот ставија точка на негативната серија со „сините“ во Лондон.

Солскјер прв тренер на МЈ по Фергусон, кој го победил Челзи на гости

MTM - 19.02.2019

Манчестер јунајтед вчеравечер го победи Челзи со 2:0 во осминафиналето на ФА Купот. Оваа победа за МЈ беше прва на стадионот на лондончани од октомври 2012 година. Пред седум години тимот беше предводен од Алекс Фергусон.

Алексис „удри“ по Мурињо: Целосно ја загубивме самодовербата

Точка - 20.02.2019

Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчез никако не успева да ја пронајде формата која го красеше додека играше во Арсенал. 30 годишниот фудбалер имаше блесоци на моменти, но воопшто не е константен, па токму затоа не е прв избор на тренерот на ...

„Оле, Оле на Стемфорд Бриџ“: Манчестер Ј. го исфрли Челзи од ФА купот

Нова ТВ - 18.02.2019

Манчестер јунајтед го совлада Челзи со 2:0 во осминафиналето во ФА купот за нова шлаканица на „сините“ од „Стемфорд Бриџ“, но и за менаџерот Маурисио Сари чија иднина во Лондон е сериозно неизвесна.

Јунајтед во Лондон како дома, „црвените ѓаволи“ го елиминираа Челси (видео)

OhridNews - 18.02.2019

Манчестер Јунајтед ги комплетираше најдобрите осум екипи во ФА купот, откако во 1/8 финалето со 2-0 го совлада Челси на Стемфорд Бриџ. „Црвените ѓаволи“ со триумфот над „сините“ и пласманот понатаму покажаа дека им лежат терените во Лондон.

Јунајтед со рутинска победа против Челси за влез во четвртфиналето од ФА купот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.02.2019

Головите ги постигнаа во првото полувреме. „Црвените ѓаволи“ немаа премногу проблеми во средбата која се одигра вечерва на Стемфорд Бриџ, каде славеа со резултат од 2:0 над Челси. Головите ги постигнаа во првото полувреме.