TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПРЕМИЕРА: Концептот стана реалност – Jeep Wrangler V8 со 470 коњски сили!

CARClub - 23.11.2020

Пред само неколку месеци, Jeep го претстави Wrangler Rubicon 392 Concept со V8 и 450 коњски сили – а денес го гледаме серискиот производ кој има дури 470 коњски сили и 640 Nm вртежен момент! Jeep Wrangler Rubicon има огромен, 6.4-литарски ...

Jeep го претстави Wrangler Rubicon – 6,4 литри V8 со 470 КС

24auto - 22.11.2020

Jeep во јули годинава го претстави концептот Wrangler Rubicon 392. По неколку месеци американскиот производител и официјално ја претстави сериската верзија од оваа изведба. Покрај благите екстерни измени меѓу кои највпечатлив е натписот “Rubicon” на ...