TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Стандард - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“, казниво по член 236 од ...

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

iPortal - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “тешка кражба“, казниво по член 236 од ...

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Слободен Печат - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “тешка кражба“, казниво по член 236 од ...

Полицијата фати сторител на тешки кражби

МКД - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (21) од Скопје поради сомневање дека извршил тешка кражби со што се стекнал со противправна имотна корист од 364.500 денари.

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Сител - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “тешка кражба“, казниво по член 236 од ...

Скопјанец крадел во продавници во трговскиот центар Бисер во Аеродром

+инфо - 14.01.2018

Пријавениот со употреба на тврд предмет го скршил стаклото од влезната врата, влегол внатре и одзел пари, неколку пакувања со храна за животни Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична ...

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Макфакс - 14.01.2018

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.500 денари и ...

Скопјанец ги кршел вратите на продавниците и ограбувал во трговскиот центар Бисер во Аеродром

Фокус - 14.01.2018

Поднесена е кривична пријава против 21-годишниот А.Б. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“, казниво по член 236 од Кривичниот законик на Република Македонија, со што се стекнал со противправна ...

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Вечер - 14.01.2018

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.500 денари и ...

Скопјанец крадел во продавници во трговскиот центар Бисер во Аеродром

Либертас - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“, казниво по член 236 од ...

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

А1 On - 14.01.2018

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.500 денари и ...

Приведен крадец од Скопје

Канал5 - 14.01.2018

СВР Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лицето А.Б. (21) од Скопје поради сторени кривични дела „тешка кражба“. МВР соопшти дека против наведеното лице има основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка ...

Скопјанец ги кршел вратите на продавниците и ограбувал во трговскиот центар Бисер во Аеродром

Локално - 14.01.2018

Поднесена е кривична пријава против 21-годишниот А.Б. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“, казниво по член 236 од Кривичниот законик на Република Македонија, со што се стекнал со противправна ...

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Точка - 14.01.2018

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.500 денари и ...

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Правдико - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “тешка кражба“, казниво по член 236 од ...