Тиквеш и Скопје останаа прволигаши: Воска доби фудбалска лекција од кавадарчани!

Sport 1 - 22.05.2022

Тиквеш ја здроби Воска Спорт со 4-1, па ѝ покажа дека е незрела за прволигашкото друштво, а Скопје три минути пред крајот успеа да ја победи Беласица со 2-1 и двата овосезонски прволигаши да останат во домашната елита и за идната сезона.

Скопје и Тиквеш остануваат прволигаши

Слободен Печат

Gol.mk

Нема повеќе нови екипи во најсилната конкуренција: Тиквеш и Скопје останаа прволигаши

Дерби

Тиквеш и Скопје остануваат во Првата лига

Спортски

Тиквеш и Скопје остануваат прволигаши: Кавадарчани убедливи со Воска, Јаневски е херојот на Скопје (ВИДЕО)

Екипа

Тиквеш и Скопје со предност против Воска и Беласица на полувремето (ВИДЕО)

Екипа

СуперСпорт 24Фудбал SportSport МакФудбал Спортклуб Спортманија TopSport Фактор

Костов: Мисијата е успешна, опстанокот е обезбеден, радувај се Кавадарци!

Gol.mk - 22.05.2022

Екипата на Тиквеш успеа и на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица го разби тимот на Воска Спорт (4-1), па така обезбеди прволигашки статус и догодина, податок кој го радува тренерот Влатко Костов кој успеа да ги спаси кавадарчани.

Влатко Костов: Пресреќен сум…, одигравме тактички одлично за заслужено останување во Првата лига!

Екипа

Костов на рацете на фудбалерите по лекцијата на Тиквеш за Воска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Фото на денот: Кавадаречка еуфорија среде Струмица…“Лозарите“ во елемент!

SportSport

„Лозари“ ја „запалија“ Струмица: „Фешта“ за прволигашко славје (ВИДЕО)

Екипа

Gol.mk

Фактор

SportSport SportSport Gol.mk SportSport Фактор Sport M

Екипа - 22.05.2022

Тиквеш веќе со сигурност ќе остана во Првата македонска фудбалска лига. На десет минути пред крајот на бараж-пресметката во Струмица, кавадарчани имаат предност од 4-1 против Воска спорт. А, досегашниот тек од натпреварот го одбележа евро-голот на ...

ВИДЕО- Бараж за ПМФЛ: Тиквеш и Скопје со гол предност против Воска и Беласица по 45 минути игра

Фактор

Започна финалната пресметка, последни минути за ПМФЛ, Воска-Тиквеш и Скопје -Беласица