TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ го потврди учеството на АТП Куп: Добро е за тенисот што тој доаѓа во Австралија

Дерби - 07.12.2021

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ го потврдил учеството на турнирот АТП Куп, репрезентативно натпреварување кое се одржува во Сиднеј. Во текот на денешниот ден организаторите на натпреварувањето потврдија дека најдобриот светски тенисер ќе ја предводи ...

„Одлична вест за тенисот е тоа што Ѓоковиќ доаѓа во Австралија“

Sport 1 - 07.12.2021

Легендарниот австралиски тенисер Тод Вудбриџ е воодушевен од вестите дека Новак Ѓоковиќ ќе учествува на АТП-купот, а тоа најверојатно значи дека ќе заигра и на Австралијан опен. Организаторите на турнирот соопштија дека најдобриот тенисер во светот ...

Ѓоковиќ меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј

Нова ТВ - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Курир - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

А ВАКЦИНА? Ѓоковиќ сепак меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј

+инфо - 07.12.2021

АТП купот не наметна обврска за задолжително вакцинирање, но секој патник за влез во Австралија мора да покаже потврда за вакцинирање или да мине 14 денови во карантин. Невакцинираните тенисери во тој случај мораат да пристигнат во Сиднеј најдоцна ...

„Сите што ќе играат на АТП Купот, ќе настапат и на Австралија Опен“

Gol.mk - 07.12.2021

Првиот човек на АТП Купот на кој ќе настапат 16 репрезентации, Том Ларнер, даде изјава која ги израдува навивачите на Новак Ѓоковиќ. Според директорот на ова натпреварување, сите тенисери кои ќе дојдат да играат на АТП Купот во Сиднеј, потоа ќе ...

ФОТО: Тим се враќа, најави дека ќе игра на Австралија Опен

Дриблинг - 07.12.2021

Доминик Тим догоочекуваното враќање на теренот ќе го има наското во Абу Даби, но на натпреварувачки за бодови ќе заигра во јануари. Поранешниот шампион на УС Опен најави дека ќе се појави на првиот Грен слем, Австралија Опен.

Ѓоковиќ меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј

Независен - 07.12.2021

Австралија – Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Кајгана - 07.12.2021

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е на листата на репрезентативци на АТП купот во Сиднеј, објавија организаторите. Сè уште не е познато дали освојувачот на 20 Грен слем титули ќе учествува на првиот Грен слем турнир Австралија Опен бидејќи одби ...

АТП објави дали Новак Ѓоковиќ патува за Австралија или не

Спортклуб - 07.12.2021

Со недели се шпекулира дали Новак Ѓоковиќ ќе игра на турнири во Австралија. Одамна е познато дека на Ѓоковиќ му се заканувале дека нема да игра во Австралија поради задолжителна вакцинација за сите што сакаат да влезат во таа земја.

ШТО Е ПОТРЕБНО ЗА ЃОКОВИЌ ДА ВЛЕЗЕ ВО АВСТРАЛИЈА? Сите мислат дека вакцината е задолжителна, но за Србинот постои друг ...

+инфо - 07.12.2021

Теоретски, Новак би можел да оди во Сиднеј невакциниран, бидејќи во градот во кој се игра АТП купот не важат истата правила како и во Мелбурн. Многу шпекулации се појавија претходниве месеци за тоа дали најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ...

Ѓоковиќ ќе игра на АТП купот во Сиднеј

Точка - 07.12.2021

Новак Ѓоковиќ ќе ја предводи Србија на АТП купот во Австралија. Ова репрезентативно натпреварување ќе се одржи од 1 до 9 јануари во Сиднеј. Учеството на Ѓоковиќ го потврди АТП. Учеството на АТП купот со голема веројатност значи дека Ѓоковиќ ќе ...

Ѓоковиќ меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј

Frontline - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ на списокот на АТП Купот во Сиднеј, но нема информации дали ќе прими вакцина, или ќе оди во карантин?!

Sport M - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј, иако одби да одговори дали е вакциниран против коронавирус

ММС - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Zoom - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј

Опсервер - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Република - 07.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ меѓу учесниците на АТП купот во Сиднеј

MakPress - 08.12.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот репрезентативци за настап на претстојниот АТП куп во Сиднеј, закажан од 1. до 9 јануари, објавија денеска австралиските организатори.

Ѓоковиќ на листата за АТП Купот, дали тоа значи дека ќе игра на Австралија опен?

Gol.mk - 06.12.2021

За неколку дена и официјално ќе се знае дали Новак Ѓоковиќ ќе добие шанса да игра на Австралија опен. Прашањето околу вакцинацијата на најдобриот тенисер на денешницата кружи веќе неколку месеци.

Заврши рокот за пријавување на Австралија Опен: Ќе учествува ли Ѓоковиќ?

Спортски - 06.12.2021

Заврши рокот за пријавување на на Австралија Опен, а се уште не се знае дали Новак Ѓоковиќ ќе учествува. Сите кои сакаа да учествуваат мораа да им го потврдат своето учество на организаторите до 6.

Надал искрен како никогаш досега: Ѓоковиќ ќе освои повеќе гренслем титули од мене и Федерер

Екипа - 06.12.2021

Поранешниот светски тениски рекет број еден Шпанецот, Рафаел Надал, изјави дека очекува српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, да биде човекот со најмногу грен слем титули во историјата на тенисот.

ЃОКОВИЌ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ ЗА „АВСТРАЛИЈА ОПЕН“ Денес е денот „Д“, од тенисерот ниту глас

+инфо - 06.12.2021

Неизвесно е дали Нова ќе ја брани својата титула од 17 до 30 јануари идната 2022 година, бидејќи ниту организаторот, ниту српскиот тенисер, кој најави дека заминува на заслужен одмор по поразот на Србија во Дејвис купот, официјално не се огласиле.

Ѓоковиќ во јануари ќе биде во Сиднеј, но дали ќе игра и во Мелбурн?

Спортманија - 06.12.2021

Уште останува нејасно дали Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Австралија опен, иако денеска е последен ден за пријава на Гренд слем турнирот во Мелбурн. Иако не се знае дали Ѓоковиќ ќе игра во Мелбурн, јасно е дека најдобриот тенисер во светот, во 2022 ...

Апликацијата на Ѓоковиќ за АТП купот во Сиднеј отвори многу прашања околу неговото учество на Австралија опен

Во Центар - 06.12.2021

Дали Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Австралија опен се уште е неизвесно и прашање на кое речиси никој нема одговор, денеска беше последен ден за пријавување на првиот голем турнир за следната годинам, но не се знае дали српскиот тенисер е пријавен на ...

Истече рокот за пријава на Австралија Опен 2022: Ѓоковиќ се уште молчи!

SportMedia - 06.12.2021

Доколку Новак Ѓоковиќ одлучил да учествува на Австралија опен 2022 година, тој имаше рок до денес да се пријави. Имено, сите тенисери кои се согласија да играат во Мелбурн, тоа мораше да им го потврдат на организаторите до 6 декември, точно шест ...

Ѓоковиќ ги возбуди фановите: Ќе игра во Австралија!

Спортклуб - 06.12.2021

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на почетокот од новата година ќе патува во Австралија каде ќе настапи на АТП купот кој е вовед за првиот Гренд слем во сезоната. Ова ги возбуди неговите фанови, но не значи дека тој ќе ја брани титулата на ...

Ѓоковиќ ги израдува фановите на „белиот спорт“: Ќе играм во Австралија!

Екипа - 06.12.2021

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на почетокот од новата година ќе патува во Австралија каде ќе настапи на АТП купот кој е вовед за првиот Гренд слем во сезоната. Се разбира, ваквата вест го израдува фановите на „белиот спорт“.

Рафаел Надал призна, Новак Ѓоковиќ има најголеми шанси да стане „бесмртен“

Дриблинг - 06.12.2021

Рафаел Надал за медиумите во Шпанија изјави дека Новак Ѓоковиќ е најблиску да стане „бесмртен“, тој ќе биде тенисерот со најмногу Грен Слем титули во историјата на овој спорт. Засега Надал, Ѓоковиќ и Федерер имаат по 20 титули од големите турнири, ...