TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борисов: Премиерот е секогаш премиер

Независен - 23.02.2021

Лидерот на ГЕРБ и актуелен бугарски премиер, Бојко Борисов, на прашање од Бугарската национална телевизија (БТВ) изјави дека „премиерот е секогаш премиер“. Борисов искоментира дека се уште не размислувал за тоа кој ќе го замени на функцијата и ...

До премиер преку пожарникар и карате мајстор: Кој е Бојко Борисов?

Фактор - 23.02.2021

Сестран човек... Бојко Методиев Борисов, поранешен градоначалник на Софија, Бугарија е роден на 13 јуни 1959 година во местото Банкја. Помеѓу 1982 и 1990 година тој извршуваше различни функции во бугарското Министерство за внатрешни работи.

Борисов: Премиерот е секогаш премиер

24Инфо - 23.02.2021

Лидерот на ГЕРБ и актуелен бугарски премиер, Бојко Борисов, на прашање од Бугарската национална телевизија (БТВ) изјави дека „премиерот е секогаш премиер. Борисов искоментира дека се уште не размислувал за тоа кој ќе го замени на функцијата и ...

Борисов: Премиерот е секогаш премиер

Сител - 23.02.2021

Лидерот на ГЕРБ и актуелен бугарски премиер, Бојко Борисов, на прашање од Бугарската национална телевизија (БТВ) изјави дека „премиерот е секогаш премиер“, јави дописникот на МИА од Софија.

Еднаш премиер, секогаш премиер: Борисов не размислувал кој ќе го замени

Република - 23.02.2021

Лидерот на ГЕРБ и актуелен бугарски премиер, Бојко Борисов, на прашање од Бугарската национална телевизија (БТВ) изјави дека „премиерот е секогаш премиер“, јави дописникот на МИА од Софија.

Борисов: Премиерот е секогаш премиер

MakPress - 23.02.2021

Лидерот на ГЕРБ и актуелен бугарски премиер, Бојко Борисов, на прашање од Бугарската национална телевизија (БТВ) изјави дека „премиерот е секогаш премиер“, јави дописникот на МИА од Софија.