TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАТАР НА „КАНТАР“ – ТЕМА И ДИЛЕМА (6): Легендарниот Пеле како мотивација плус за најдобрите светски голгетери…!

Екипа - 26.11.2022

Осврт со најважните моменти кои го одбележуваат мундијалскиот ден. На вага клучните поенти, случувања, теми и дилеми…, кои вреди да се „измерат“ како заокружување на дневните возбудувања во Катар.

Лева заплака по првенецот на Мундијалите: Како стареам, станувам сè поемотивен

Спортманија

ВИДЕО | Го соблече дресот на Саудиска Арабија и славеше победа на Полска

Слободен Печат

Левандовски: Гол на Светско првенство е остварување на сонот за мене

МакФудбал

Хит во Катар: За кој победи, за тој сум! 🎥

Спортски

Играјте пенал на натпреварите на Полска, гол не чекајте

Спортманија

Левандовски конечно си дочека гол на Мундијал, ја потврди победата на Полска (Видео)

Спортманија

Дерби 24Фудбал Sport 1 Слободен Печат Екипа Sport M SportMedia Кајгана

Селекторот на С.Арабија: Самите сме виновни што загубивме

SportMedia - 26.11.2022

Репрезентацијата на Саудиска Арабија денеска во рамките од второто коло на Мундијалот во Катар загуби од Полска со 2:0 и засега има еден триумф и една загубена средба. Селекторот на оваа репрезентација Херв Ренар смета дека не е во прашање среќата ...

Полска славеше во дуелот со С. Арабија со 2:0

Сител

Шчесни ја донесе Полска на чекор до осмина-финалето

TopSport

ВИДЕО: Лева првпат стрела на СП и емотивно прослави, Полска слави со Саудијците

Gol.mk

ВИДЕО | Саудиска Арабија и денес не разочара, но Полска го имаше Левандовски

Слободен Печат

Левандовски го постигна првиот гол на СП, Полска дојде до супер значајна победа (ВИДЕО)

Дерби

Саудиска Арабија повторно беше одлична, Полска ги слави Шчесни и Левандовски

Спортски

Sport 1 Спортклуб Екипа МакФудбал Sport 1 TopSport Gol.mk Макфакс

Селекторот на Саудиска Арабија: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Република - 26.11.2022

Селекторот на репрезентацијата на Саудиска Арабија, Ерве Ренар даде свое видување на натпреварот од 2. коло од групната фаза на Светското првенство 2022 против Полска (0:2). – Задоволен сум од моите играчи. Моравме да заминеме на пауза со реми.

Саудиска Арабија денеска против Полска, ново изненадување?! Како селекторот ги мотивираше за на полувремето со Аргентина (ВИДЕО)

Sport M

Фантастичниот говор на саудискиот селектор Ренар: Одете да се фотографирате со Меси!

Макфакс

Која е убавицата што стоеше до селекторот на Саудиска Арабија?

Оff.net

Ренар по поразот од Полска: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Курир

Селектор на Саудиска Арабија по поразот од Полска: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Во Центар

Селектор на Саудиска Арабија по поразот од Полска: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Опсервер

Денешен

Го одврза ќесето: Саудискиот принц им купи 26 Ролс Ројси на своите фудбалери поради историскиот успех, потроши тешки ...

Во Центар - 26.11.2022

Саудискиот принц Мохамед бин Салман Ал Сауд ја направи разликата подарувајќи на секој од фудбалерите на репрезентацијата на Саудиска Арабија по еден автомобил марка Ролс-Ројс за победата против Аргентина.

Саудијците ќе се офајдат од победата над Аргентина: Принцот Салман вети богата награда

Спортклуб

Саудискиот принц одлучи да ги награди фудбалерите со чудо од автомобил!

Gol.mk

Саудиска Арабија ќе поддржи купување на Јунајтед и Ливерпул!

Спортклуб

Саудиска Арабија сака да ги привлече Меси и Роналдо во својата лига

Макфакс

Саудијците за победата над Аргентина ќе добијат автомобили од 450.000 евра

4NEWS

Саудиска Арабија сака да ги привлече Меси и Роналдо во својата лига

Денар

Sport M Скопје инфо Денешен Република Lider