TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет лица од Кичево изминатото деноноќие го прекршиле полицискиот час

Н.Македонија - 22.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие за време на полицискиот час и спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на ковид-19, пет лица од Кичево не ја почитувале забраната за движење.

Сопственик на угостителски објект нападнал градежник на „Туристичка“ во Охрид

еМагазин - 22.05.2020

На 21.05.2020 во СВР Охрид, И.Ф.(36) од Охрид пријавил дека на 19.05.2020 на булевар „Туристичка“ во Охрид, додека изведувал градежни работи, бил физички нападнат од сопственик на угостителски објект, информира МВР.

Нови 5 лица од Кичево кои не почитувале забрана за движење во Полициски час

Порта - 22.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.2020 година), за време на полицискиот час и спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР ...

Нема прекршување на полицискиот час во Кичево

Н.Македонија - 21.05.2020

Во претходното деноноќие граѓаните од општина Кичево покажаа самодисциплина и не го прекршија полицискиот час и по две деноноќиа, имаше повторно мирна ноќ во овој град, каде моментално не е регистриран ниту еден случај на заболен од ковид-19.

Приведен маж во Кичево

Денешен - 20.05.2020

ОВР Кичево, вчера во 21.40 часот, при преглед во патнички автомобил „Опел Астра“, извршен на улицата „Братство Единство“ во Кичево, пронајде и одзеде најлонско кесе со наркотичка дрога хероин. Притоа, приведен е возачот на автомобилот Б.С.

36-годишно лице нападнато на „Туристичка“, приведен охриѓанец поради непочитување полициски час

OhridNews - 22.05.2020

36-годишен охриѓанец, вчера, во СВР Охрид пријавил дека на 19.05.2020 година, на булеварот „Туристичка“, додека изведувал градежни работи, бил физички нападнат од сопственик на угостителски објект лоциран на булеварот, информира портпаролот на СВР ...