TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врховниот командант на НАТО смета дека бројот руски војници е недоволен за пробив кон Харков

Нетпрес - 16.05.2024

Највисокиот командант на НАТО во четвртокот изјави дека не верува дека руската војска распоредила доволно војници за стратешки пробив во регионот околу Харков во североисточна Украина. Американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на ...

Командантот на НАТО: Офанзивата на Русија нема да успее

Независен - 16.05.2024

Тековната офанзива на Русија во Украина нема моќ за пробив, изјави во четвртокот врховниот командант на НАТО за Европа. „Знам дека Русите ги немаат потребните бројки за да направат стратешки пробив“, им рече Кристофер Каволи на новинарите по ...

Генерал Каволи: Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина

Курир - 16.05.2024

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, изјави денеска на прес конференција во Брисел американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на сојузничките сили во Европа, пренесоа француските медиуми.

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, тврди американскиот генерал Каволи

365 - 16.05.2024

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, изјави денеска на прес конференција во Брисел американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на сојузничките сили во Европа, пренесоа француските медиуми.

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, тврди американскиот генерал Каволи

Пулс24 - 16.05.2024

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, изјави денеска на прес конференција во Брисел американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на сојузничките сили во Европа, пренесоа француските медиуми.

Генерал Каволи: Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина

Слободен Печат - 16.05.2024

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, изјави денеска на прес конференција во Брисел американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на сојузничките сили во Европа, пренесоа француските медиуми.

Каволи: Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина

24Инфо - 16.05.2024

Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, изјави денеска на прес конференција во Брисел американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на сојузничките сили во Европа, пренесоа француските медиуми.

Каволи: Бројот руски војници е недоволен за пробив кон Харков

Телма - 17.05.2024

Највисокиот командант на НАТО не верува дека руската војска распоредила доволно војници за стратешки пробив во регионот околу Харков во североисточна Украина. Американскиот генерал Кристофер Каволи, уверен дека украинските сили ќе ги задржат своите ...

Главниот командант на НАТО: Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина

Локално - 17.05.2024

Главниот командант на НАТО вчера изјави дека не верува дека руската војска распоредила доволно војници за стратешки пробив во регионот околу Харков во североисточна Украина. Американскиот генерал Кристофер Каволи, врховен командант на сојузничките ...