TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанците најавуваат бомбастичен трансфер на Роналдо!?

Слободен Печат - 23.06.2022

Се чини дека Баерн Минхен се подготвува за реконструкција која ќе ги остави сите без здив следната сезона. Откако го официјализираше Садио Мане како големо засилување , баварскиот клуб е подготвен да ангажира уште еден голем играч, Кристијано ...

АС: Баерн ќе го замени Левандовски со Роналдо

Канал5 - 23.06.2022

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо сѐ почесто ја изразува желбата да го напушти Манчестер Јунајтед, пишува шпанскиот весник As, а негова следна дестинација би можела да биде - Баерн.

Баерн Минхен не запира: Роналдо доаѓа на местото на Левандовски

Екипа - 23.06.2022

Кристијано Роналдо е подготвен за нов трансфер, а следна дестинација на португалската суперѕвезда би можел да биде Баерн Минхен. Оваа информација прв ја објави мадридскиот весник „Ас“, демантирајќи дека Кристијано разгледа враќање назад во Реал, но ...

Што изјавија од таборот на Баерн за трансфер на Роналдо пред неколку години

24Фудбал - 24.06.2022

Кристијано Роналдо се поврзува со трансфер во Баерн Минхен, ова не е прв пат да се појават вакви гласини, пред две години од таборот на „баварците“ порачаа дека ЦР7 е престар за нив и нема шанси да го ангажираат.

Зелено светло за трансфер на Левандовски во Барселона

Sport M - 23.06.2022

Роберт Левандовски отворено изјави дека сака да го напушти Баерн ова лето иако има договор до летото 2023 година. Клубот со кој Левандовски има најмногу врски е Барселона, која има огромни проблеми кога е во прашање регистрацијата на нови играчи.

Шпанските медиуми тврдат: Роналдо ќе направи трансфер во Баерн Минхен

Спортманија - 24.06.2022

Кристијано Роналдо ако остане во Манчестер јунајтед и следната сезона, нема да има шанса да игра во Лигата на шампиони, натпреварување кое е многу важно за него. Затоа, се погласни се шпекулациите за трансфер на Роналдо од „Олд Трафорд“.

АС: Баерн ќе го замени Левандовски со Роналдо

SportMedia - 23.06.2022

Нема крај на информациите поврзани со Кристијано Роналдо. Од ден во ден станува се појасно дека португалскиот фудбалер ќе си замине од Манчестер Јунајтед, а негова следна дестинација може да биде Баерн Минхен.

По Мане, Баерн Минхен ќе активира нова „бомба“ – овој пат од Олд Трафорд?!

Спортклуб - 23.06.2022

Шпанскиот добро информиран весник АС, тврди дека Баерн Минхен се распрашува за можноста да го откупи Роналдо од Манчестер Јунајтед. Се верува дека Баерн Минхен полека но сигурно ја напушта традицијата на доведување слабо платени и слабо афирмирани ...

Барселона доживеа шок во преговорите со Баерн за Левандовски

Спортманија - 23.06.2022

Баерн Минхен нема намера да го пушти Роберт Левандовски во Барселона, за помалку од 50 милиони евра откупна клаузула. Каталонскиот гигант последната понуда која ја испрати на адресата на германскиот првак изнесуваше 35 милиони евра, но челниците на ...

Барса со втора понуда за Левандовски, Баерн инсистира на 50 милиони евра

TopSport - 23.06.2022

Барселона дала втора понуда за Роберт Левандовски, која повторно не ги задоволува условите кои ги постави Баерн Минхен за да го пушти полскиот напаѓач, кој повеќе пати порача дека неговата приказна во Баварија е завршена.

Роналдо во Баерн, Левандовски во Барселона!?

24Фудбал - 23.06.2022

Според шпанскиот весник „АС“, Баерн Минхен доколку го добие Кристијано Роналдо, ќе го пушти Роберт Левандовски во Барселона. Јавно, ставот на Баерн Минхен во однос на иднината на Роберт Левандовски е многу тврд.

Салихамиџиќ: Средбата со Левандовски на Мајорка помина добро

Спортски - 23.06.2022

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ повторно ја коментираше ситуацијата околу Роберт Левандовски. Левандовски на големо се поврзува со трансфер во Барселона, а денес се појавија информации дека до Баерн стигнала нова подобрена ...

Салихамиџиќ со нешто појасен коментар за Левандоски: Средбата во Мајорка беше многу добра

Дерби - 23.06.2022

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ уште еднаш ја коментираше ситуацијата околу Роберт Левандовски. Полскиот напаѓач се поврзува со трансфер во Барселона, а последните најави говорат дека каталонскиот клуб испратил нова подобрена ...

Барселона испрати официјална понуда за Левандовски

Екипа - 23.06.2022

Барселона долго време „флертуваше“ со Роберт Левандовски, полскиот ас пред повеќе од еден месец и официјално обелодени дека сака да си замине од Баерн и да се пресели на „Камп Ноу“, за денеска да пристигне и првата официјална понуда од каталонскиот ...

Во Баерн се насмеале на последната понуда на Барса за Левандовски!

SportMedia - 23.06.2022

Иако Барса сака, иако Роберт Левандовски е очаен да направи трансфер во каталонскиот гигант, сепак сеуште нема ништо од тој договор меѓу Барселона и Баерн Минхен. “ Баварците“ не сакаат да чујат за помалку од 50 милиони евра да го пуштат својот ...

Ѕвездите на Баерн се изморија од Роберт, што им порачаа на раководството на клубот?

Sport M - 23.06.2022

Приказната за трансферот на Роберт Левандовски од Баерн во Барселона продолжува, покрај тоа што ситуацијата изгледа прилично комплицирана. Полскиот напаѓач не сака да продолжи во Баерн и е желен да потпише со Барселона.

Барселона со сите сили тргнува по потписот на Левандовски

Спортклуб - 23.06.2022

Познато е дека Роберт Левандовски не останува во Баерн. Полскиот напаѓач јавно кажа дека сака да го напушти Минхен ова лето и дека би сакал кариерата да ја продолжи во Барселона, но раководството на Баварците не сака да остане без својот најдобар ...

Баерн не го пушта Левандовски: Го очекуваме на првиот тренинг

Спортски - 23.06.2022

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ ја коментираше ситуацијата околу Роберт Левандовски, кој сака да го напушти клубот. Левандовски има договор до 2023 година, а Салихамиџиќ му порача дека го очекуваат на првиот тренинг во јули.

Нејмар понуден на Барселона, може да се врати на Камп Ноу за 50 милиони евра

24Фудбал - 23.06.2022

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Пини Захави (агентот на Роберт Левандовски) е еден од агентите кои и се јавил на Барселона и го понудил Нејмар бил понуден на Барселона, сумата потребна за трансфер е 50 милиони евра.

Трансферот во Ајнтрахт може да му помогне на Геце да се врати во репрезентацијата, вели Лев

Локално - 23.06.2022

Трансферот во Ајнтрахт (Франкфурт) може да му помогне на Марио Геце да се врати во германската репрезентација, смета поранешниот тренер на Бундестимот, Јоаким Лев. Пред неколку дена 30-годишниот Геце се врати во Бундеслигата откако последните две ...

Салихамиџиќ ја прокоментира ситуацијата околу Левандовски

Локално - 23.06.2022

Спортскиот директор на Баерн (Минхен), Хасан Салихамиџиќ ја коментираше ситуацијата околу полскиот напаѓач Роберт Левандовски. Тој сака да го напушти баварскиот гигант една година пред да му истече договорот во 2023 година.

ЛЕВАНДОВСКИ ЗАГЛАВИ ВО МИНХЕН Баерн не ѝ го дава голгетерот на Барса

+инфо - 22.06.2022

Салихамиџиќ ја отфрли можноста да дозволи трансфер на Левандовски дури и во случај Барселона да понуди значително повисок износ за полскиот репрезентативец. Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ, изјави денеска оти клубот не сака да ...

Познато кој ќе го наследи Левандовски во Баерн

Спортски - 22.06.2022

Баерн Минхен е сериозно заинтересиран по голгетерот на Штутгарт, Саша Калајџиќ, пренесува „Кикер“. Калајџиќ има 24 години, есенскиот дел сезонава го пропушти поради повреда на рамото, а во вториот дел од сезоната на 15 натпревари постигна шест гола.

Баерн не го пушта Левандовски

Во Центар - 22.06.2022

– Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ, изјави денеска оти клубот не сака да ја отвори вратата за заминување на полскиот голгетер Роберт Левандовски, иако во германскиот шампион од Ливерпул доаѓа сенегалскиот напаѓач Садио Мане.

Агентот на Левандовски на Барса и го понудил Нејмар

МКД - 23.06.2022

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Пини Захави (агентот на Роберт Левандовски) е еден од агентите кои и се јавил на Барселона и го понудил Нејмар бил понуден на Барселона, сумата потребна за трансфер е 50 милиони евра.

Желбата на Левандовски може да се исполни само со помош на Роналдо

МКД - 23.06.2022

Според шпанскиот весник „АС“, Баерн Минхен доколку го добие Кристијано Роналдо, ќе го пушти Роберт Левандовски во Барселона. Јавно, ставот на Баерн Минхен во однос на иднината на Роберт Левандовски е многу тврд.