TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГРУЕВСКИ ИСПРАТИ БАРАЊЕ: Повлечете ја одлуката за прекин на постапките против мене

Телеграф - 15.04.2016

Никола Груевски прв се огласи на повикот на претседателот Ѓорге Иванов, кој рече дека секој, кој смета дека треба да биде изземен од одлуката за прекин на кривичните постапки, да го стори тоа со писмено барање.

Аболицијата ќе стане „техничка грешка“?

Р.С.Европа - 15.04.2016

На понуда од ВМРО ДПМНЕ четирите партии да испратат писмо до Иванов за да ја преиспитана одлуката за прекинување на кривичните постапки, од СДСМ одговорија дека бараат поништување на сите одлуки за помилување.

Груевски поднел барање до Иванов за поништување на неговите помилувања

Либертас - 15.04.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски веднаш по прес конференцијата на претседателот Ѓорге Иванов поднесува барање до него за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки, објавија провладините медиуми.

Груевски поднесува барање до Иванов за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки

Курир - 15.04.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски веднаш по прес конференцијата на претседателот Ѓорге Иванов поднесува барање до него за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки. Според информациите до кои дојдовме, барањето се однесува на ...

Писмо на Зоран Заев до Ѓорге Иванов: Веднаш да ги поништите сите одлуки за помилување

А1 On - 15.04.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев испрати писмо до Ѓорге Иванов во кое бара веднаш да ја поништи аболицијата за сите политичари. -Господине Иванов, со вашиот непромислен и послушнички акт да донесете одлука за општо помилување со кое се прекинуваат ...

Партиите бараат Иванов да ја преиспита одлуката

МРТ - 15.04.2016

ВМРО-ДПМНЕ побара од Иванов да ја преиспита одлука за прекинување на кривичните постапки. Писмо до претседателот испрати и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со апел да се поништат одлуките, објавени во службениот весник. Се огласи и ДУИ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да го повика Иванов да го поништи помилувањето

Алсат-М - 15.04.2016

СДСМ преку соопштение ја оцени денешната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ како очајнички обид да избега од одговорност за одлуката на претседателот Ѓорге Иванов. Партијата бара ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер да го повикаат Иванов да ги поништи сите одлуки за ...

Груевски поднесе барање до Иванов да ги поништи одлуките за прекин на кривичните постапки

Република - 15.04.2016

Веднаш по прес-конференцијата на претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поднесе барање до него за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки.

СДСМ бара поништување на одлуката и оставка од Иванов

Фактор - 15.04.2016

Барање за поништување на одлуките за помилување упати опозицискиот лидер Заев денеска до претседателот Ѓорге Иванов. „Барам веднаш да ги поништите одлуките за аболиција и да отворите пат за враќање на демократијата во земјава“, вели Заев .

СДСМ: Груевски да го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

Фактор - 15.04.2016

„Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

Аболицијата ќе стане „техничка грешка“?

Репортер - 15.04.2016

На понуда од ВМРО ДПМНЕ четирите партии да испратат писмо до Иванов за да ја преиспита одлуката за прекинување на кривичните постапки, од СДСМ одговорија дека бараат поништување на сите одлуки за помилување.

Груевски поднел барање до Иванов за поништување на неговите помилувањата

Локално - 15.04.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски веднаш по прес конференцијата на претседателот Ѓорге Иванов поднел барање до него за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки, објавија провладините медиуми.

Груевски со барање до Иванов за поништување на одлуките

Пулс24 - 15.04.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ,веднаш по прес-конференцијата на претседателот Ѓорге Иванов поднесе барање до него за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки. Иванов денеска на прес-конференција рече дека цврсто е убеден дека ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да го повика Иванов да го поништи помилувањето

Р.С.Европа - 15.04.2016

Опозициската СДСМ преку соопштение ја оцени денешната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ како очајнички обид да избега од одговорност за одлуката на претседателот Ѓорге Иванов. Партијата бара ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер да го повикаат Иванов да ги поништи ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

А1 On - 15.04.2016

„Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски е нарачателот на одлуката на Иванов, потврдено е злосторничкото здружување

А1 On - 14.04.2016

„Креаторот на длабоката државна криза во земјава, Никола Груевски, е нарачателот на одлуката на Ѓорге Иванов, со којашто се погазија уставот и законите во Република Македонија. За да се заштити себе си и криминалната банда околу него, Никола ...

Од ДУИ бараат Иванов да ја повлече одлуката за аболициите

Алсат-М - 13.04.2016

ДУИ не го промени ставот - останува „за“ учество на избори на 5 јуни и за сè што е дел од договорот во Пржино. Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи вели дека вчерашниот чин на Иванов треба да се укине за државата да продолжи да работи во духот на ...

Ахмети бара поништување на одлуката, Тачи очекува интервенција на дипломатите

Дневник - 14.04.2016

Мариела ТраЈковска Поништување на одлуката на Ѓорге Иванов за помилување е единственото решение зашто договорот од Пржино нема алтернатива, децидни се од партијата на Али Ахмети. Ахмети и ДУИ иако се изјаснија дека одлуката на шефот на државата за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да го повика Иванов да го поништи помилувањето

24 Вести - 15.04.2016

СДСМ преку соопштение ја оцени денешната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ како очајнички обид да избега од одговорност за одлуката на претседателот Ѓорге Иванов. Партијата бара ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер да го повикаат Иванов да ги поништи сите одлуки за ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

+инфо - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски е нарачателот на одлуката на Иванов, потврдено е злосторничкото здружување

Репортер - 14.04.2016

„Креаторот на длабоката државна криза во земјава, Никола Груевски, е нарачателот на одлуката на Ѓорге Иванов, со којашто се погазија уставот и законите во Република Македонија. За да се заштити себе си и криминалната банда околу него, Никола ...

СДСМ: Иницијативата на ДПМНЕ е очајнички обид да избега од одговорност

Фокус - 15.04.2016

Опозициската партија побара ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер да го повикаат Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување. СДСМ испрати соопштение во кое иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ партиите да испратат писмо до Иванов да ја преиспита одлука одлуката ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

Нетпрес - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски е нарачателот на одлуката на Иванов, потврдено е злосторничкото здружување

+инфо - 14.04.2016

Креаторот на длабоката државна криза во земјава, Никола Груевски, е нарачателот на одлуката на Ѓорге Иванов, со која што се погазија уставот и законите во Република Македонија, вели СДСМ. „За да се заштити себе си и криминалната банда околу него, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да побара Иванов да го поништи помилувањето

Телеграф - 15.04.2016

Според партијата, Иванов мора да замине од функцијата затоа што со донесената одлука за помилување извршил државен удар СДСМ преку соопштение ја оцени денешната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ како очајнички обид да избега од одговорност за одлуката на ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

Репортер - 15.04.2016

„Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски е нарачателот на одлуката на Иванов, потврдено е злосторничкото здружување

Либертас - 14.04.2016

„Креаторот на длабоката државна криза во земјава, Никола Груевски, е нарачателот на одлуката на Ѓорге Иванов, со којашто се погазија уставот и законите во Република Македонија. За да се заштити себе си и криминалната банда околу него, Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ предлага Иванов да ја преиспита одлуката за помилување

Lider - 15.04.2016

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе предложи да биде испратено писмо до претседателот Ѓорге Иванов, потпишано од четирите најголеми политички партии, со барање да биде преиспитана одлуката за прекинување на кривичните постапки, соопшти денеска партијата.

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

ТВ21 - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

Телма - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

МКД - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

Тензиите да завршат како аболицијата за Ламбе Арнаудов, поради „техничка грешка“ !?

Локално - 15.04.2016

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе предложи да биде испратено писмо до претседателот Ѓорге Иванов, потпишано од четирите најголеми политички партии, со барање да биде преиспитана одлуката за прекинување на кривичните постапки, соопшти денеска партијата.

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

Макфакс - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши Уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи одлуките за помилување

Локално - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши уставот и законот за да го заштити ...

СДСМ: Груевски нека го повика Иванов да ги поништи сите одлуки за помилување

Точка - 15.04.2016

Откако Македонија се крена на нозе во одбрана на уставниот поредок, државноста и законите, ВМРО-ДПМНЕ очајнички се обидува да избега од одговорноста за антидржавната одлука на Ѓорге Иванов со којашто го прекрши Уставот и законот за да го заштити ...