TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германски веслач кој освои олимписко злато почина на скијање во Швајцарија

TopSport - 12.02.2019

Германија е се уште во шок по веста дека германскиот веслач, Максимилијан Рајнелт (30) почина за време на викенд во Швајцарија, на скијање. Швајцарската полиција наведува дека Германецот само се срушил на снегот, и не се открива што ја предизвикало ...

Олимписки шампион почина на 30 години

+инфо - 11.02.2019

Освојувачот на златниот олимписки медал во веслање и долгогодишен германски репрезентативец Максимилијан Рајнелт почина на 30 години, соопштено е денеска. Швајцарската полиција соопшти дека Рајнелт паднал додека викендов скијал, но не се соопштени ...

ТРАГЕДИЈА НА СКИЈАЊЕ: Почина олимпискиот шампион на само 30 години

Курир - 11.02.2019

Освојувачот на олимписки златен медал во веслање и германскиот репрезентативец Максимилијан Рајнелт почина на 30 годишна возраст. Швајцарската полиција соопшти дека Рајнелт починал за време на викендот на скијање, но не ја наведе причината за смртта.

ТРАГЕДИЈА НА СКИЈАЊЕ: Почина олимпискиот шампион на само 30 години

Sport M - 11.02.2019

Освојувачот на олимписки златен медал во веслање и германскиот репрезентативец Максимилијан Рајнелт почина на 30 годишна возраст. Швајцарската полиција соопшти дека Рајнелт починал за време на викендот на скијање, но не ја наведе причината за смртта.