TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски: Знаеме што значи ЕП за Македонија, уживаме во овие моменти

Спортклуб - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација в недела од 18 часот ќе дебитира на големите фудбалски натпреварувања. Натпреварот против Австрија во рамките на првото коло од ЕП се исчекува со нетрпение, како кај играчите, така и кај јавноста во Македонија.

Тричковски: Атмосферата во тимот е одлична, Ангеловски го има последниот збор

Дерби - 11.06.2021

Иван Тричковски е еден од најискусните играчи и највозрасните репрезентативци во македонската фудбалска селекција, која денеска го одработи и четвртиот тренинг во Букурешт пред толку очекуваната премиера на Европското првенство.

Тричковски: Атмосферата во тимот е одлична, Ангеловски го има последниот збор

Точка - 11.06.2021

Иван Тричковски е еден од најискусните играчи и највозрасните репрезентативци во македонската фудбалска селекција, која денеска го одработи и четвртиот тренинг во Букурешт пред толку очекуваната премиера на Европското првенство.

Тричковски: Докажавме дека сме зрели за вака големо натпреварување

Спортски - 11.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13-ти јуни во Букурешт го игра првиот натпревар против Австрија на Европското првенство. Иван Тричковски ги сподели своите очекувања од натпреварот кој ужива во припремата на натпреварот и вели дека притисокот го ...

Тричковски ветува: Ќе се бориме до крај за дресот со државен грб

Фокус - 11.06.2021

Во пресрет на неделниот натпревар (18 часот) со Австрија, македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски на денешниот брифинг со новинарите, рече дека со пласманот на Европското првенство е остварен сонот на нацијата.

Тричковски: Атмосферата во националниот тим е одлична

Sport M - 11.06.2021

Македонските репрезентативци на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против од европските натпреварувања, против селекцијата на Австрија На денешниот брифинг со новинарите, Иван Тричковски сподели очекувањата пред ...

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Кајгана - 11.06.2021

Голгетерот Иван Тричковски имаше уште една одлична сезона во кипарското првенство, а одличната форма се надева да ја продолжи и на континенталниот собир. Со 16 голови и 2 асистенции популарниот Тричко ја заврши сезоната како трет најдобар стрелец во ...

Тричковски: Ќе се бориме за националниот дрес докрај

Тера - 11.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13 јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Иван Тричковски и Егзон Бејтулаи ги ...

Настап на ЕП е сон на целата нација

Вечер Прес - 11.06.2021

Во пресрет на неделниот натпревар (18 часот) со Австрија, македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски на денешниот брифинг со новинарите, рече дека со пласманот на Европското првенство е остварен сонот на нацијата.

Тричковски: Настап на ЕП е сон на целата нација

MakPress - 11.06.2021

Во пресрет на неделниот натпревар (18 часот) со Австрија, македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски на денешниот брифинг со новинарите, рече дека со пласманот на Европското првенство е остварен сонот на нацијата.