TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од Скорсезе до Кјубрик - ова се омилените филмови на Кијану Ривс

Факултети - 02.08.2020

- Обожавам да режирам. Обожавам да развивам приказна. Обожавам актери. Го обожовама киното, начинот на кој визуелно раскажуваш приказна. Кијану Ривс Иконскиот актер, режисер и продуцент Кијану Ривс го открива изборот на неговите омилени филмови.

Како Киану Ривс го троши неговото богатство?

Црнобело - 31.07.2020

Денес, богатството на Киану се проценува на околу 360 милиони долари, но и овој актер имал скромни почетоци – за неговата прва улога, тој добил едвај 3.000 долари. Изгледа токму ова е причината што актерот не троши како повеќето холивудски ѕвезди.