TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Газдата на ПСЖ обвинет за киднапирање!

Sport 1 - 29.09.2022

Претседателот на францускиот шампион ПСЖ, Насер Ал-Келаифи е во центар на голем скандал затоа што беше обвинет за киднапирање и изнуда, а негова жртва бил француско-алжирскиот бизнисмен Тајб Б.

Либерасион: Ал Келаифи обвинет за киднапирање и изнуда!

SportSport - 29.09.2022

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи, наводно е обвинет за киднапирање и изнуда, пренесува парискиот весник „Либерасион“. Во најновото истражување на овој медиум за Ал Келаифи, се дозна дека тој бил еден од учесниците во изнудата и затворањето на ...

Угледен француски весник објави скандал за Ал Келаифи: Со нехумана изнуда сокрил важни информации

Дерби - 29.09.2022

Насер Ал Келаифи и се нафрли на Барселона и најави дека УЕФА ќе покрене истрага за интерното рефинансирање кое го направи клубот и неконтролираното трошење среде финансиска криза, но неполни 24 часа по ваквата изјава на претседателот на ПСЖ, ...

Газдата на ПСЖ најави истрага за Барселона за трансферите?!

Sport 1 - 28.09.2022

Газдата на Пари Сен Жермен, Насер Ал Келаифи, кој истовремено е и претседател на Европската клупска асоцијација (ЕКА) и член на Извршниот комитет на УЕФА најави истрага за шпанска Барселона за сите летни трансфери на кои Каталонците потрошија 200 ...

Најде кој да плаче, првиот човек на ПСЖ се пожали: Тоа што го прави Барса не е фер

24Фудбал - 28.09.2022

Првиот човек на ПСЖ, Насер Ал Келаифи сугерира дека УЕФА ќе ја истражи Барселона откако „каталонците“ изминатово лето продаваа имот за да можат да донесат засилувања. ПСЖ зад себе ја има државата Катар, парите никогаш не им биле проблем, за Нејмар ...

Ал Келаифи најави истрага за Барселона за сите летни трансфери

SportSport - 28.09.2022

Претседателот на ПСЖ Насер Ал Келаифи во интервју за „Politico“ се прашува како успеа Барселона да ги реализира сите летни трансфери, а притоа беше во финансиски загуби. Ал Келаифи кој истовремено е претседател на Европската клупска асоцијација ...

Ал-Келаифи: УЕФА треба да ги истражи трансферите на Барселона!

СуперСпорт - 28.09.2022

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи побара од УЕФА детално да ги истражи финансиските детали од трансферите кои ги направи Барселона ова лето. Барселона има финансиски проблеми, но тоа не ги спречи да реализираат голем број засилувања и притоа да ...

Претседателот на ПСЖ во „војна“ со Барселона – бара истрага за финансиите во клубот!

TopSport - 28.09.2022

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Хелаифи побара УЕФА да отвори истрага за Барселона и нивното продавање на имотот во текот на летото со што се избегна кризата во каталонскиот клуб, оценувајќи ја ситуацијата како „крајно нефер“.

Газдата на ПСЖ до УЕФА: Истражете ги трансферите на Барселона

Спортски - 28.09.2022

Првиот човек на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Келаифи побара од УЕФА детално да се истражат финансиските зделки кои Каталонците ги направија ова лето. Барселона и покрај сериозните финансиски проблеми летово успеа добро да се засили и потроши голема ...

Претседателот на ПСЖ побара истрага за летните трансфери на Барселона

МакФудбал - 28.09.2022

Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Келаифи, побара од УЕФА да ги истражи финансиските зделки на Барселона ова лето и ги обвини Каталонците. Шпанскиот гигант има огромен долг во последните години, но сепак потроши голема сума во текот на ...

Претседателот на ПСЖ во војна со Барселона – бара истрага за финансиите во клубот!

Макфакс - 28.09.2022

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Хелаифи побара УЕФА да отвори истрага за Барселона и нивното продавање на имотот во текот на летото со што се избегна кризата во каталонскиот клуб, оценувајќи ја ситуацијата како „крајно нефер“.

Претседателот на ПСЖ во „војна“ со Барселона – бара истрага за финансиите во клубот!

Точка - 28.09.2022

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи побара УЕФА да отвори истрага за Барселона и нивното продавање на имотот во текот на летото со што се избегна кризата во каталонскиот клуб, оценувајќи ја ситуацијата како „крајно нефер“.

Најде кој да „плаче“, првиот човек на ПСЖ се пожали: Тоа што го прави Барса не е фер

МКД - 28.09.2022

Првиот човек на ПСЖ, Насер Ал Келаифи сугерира дека УЕФА ќе ја истражи Барселона откако „каталонците" изминатово лето продаваа имот за да можат да донесат засилувања. ПСЖ зад себе ја има државата Катар, парите никогаш не им биле проблем, за Нејмар ...