TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фановите на Јунајтед може да бидат мирни: Барселона се откажа од Погба

СуперСпорт - 14.08.2018

Спортскиот директор на Барселона, Ариедо Браида истакна дека Барселона нема да го купи Пол Погба ова лето. Долго време се шпекулира дека Каталонците се заинтересирани за францускиот фудбалер, а во некои медиуми дури излезе и вест дека Погба ги ...

Сагата доаѓа пред разрешница – спортскиот директор на Барса го рече последниот збор за Погба

Спортклуб - 14.08.2018

Барселона барем засега ја отпиша опцијата Пол Погба да ги засили нивните редови следниот јануари или во летниот трансфер период. Иако постоеа индиции дека Барселона ќе понуди 120 милиони евра за францускиот играч кој ова лето со својата ...

Барса се откажува од Погба или има нова стратегија?

TopSport - 14.08.2018

Директорот на Барселона, Ариедо Браида признава дека неговиот клуб нема да тргне по ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба, иако претходно претседателот на клубот изјави дека „има уште 20 дена од преодниот рок“.

Роналдо го побарал Погба во Јувентус, за Французинот да не заврши покрај Меси

МКД - 14.08.2018

Според пишувањата на „Дон Балон", Кристијано Роналдо од лидерите на Јувентус побарал да биде ангажиран Пол Погба откако слушнал дека Барселона сака да го купи Французинот. ЦР7 не го заборава ривалството со Лео Меси, па не сака Пол Погба да ги засили ...

Барселона не го негира „ловот“ на Погба: Има уште време за трансфери

Sport 1 - 14.08.2018

Ако може да му се верува на претседателот на Барселона, Хозеп Мариа Бартомеу, клубот и натаму е активен на трансфер пазарот иако летово ги купи Артур, Малколн и Клеман Ленгле. Шпекулациите кои го поврзуваат Пол Погба со трансфер од Манчестер ...