TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија во Бања Лука: Четиригодишно девојче почина во прегреан автомобил

Вечер Прес - 01.08.2021

Четиригодишно девојче беше пронајдено мртво во автомобил во селото Доња Пискавица во Бања лука, а со обдукција е утврдено дека девојчето починало од топлотен удар, односно, од прегревање на телото, пишува Новости.

Пронајдено мртво 4 годишно дете во автомобил во БиХ

ММС - 01.08.2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, почина поради прегревање, изјави денеска срнскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

Ужас во БиХ: 4-годишно девојче починало откако неколку часа било затворено во автомобил

ТВ21 - 01.08.2021

Четиригодишно девојче трагично починало во околината на Бања Лука во БиХ откако со часови седела заклучена во автомобил, известуваат денеска локалните медиуми. Обвинителството во Бања Лука потврдува дека се истражува случајот за смртта на девојчето ...

ХОРОР: ВНАТРЕ БЕШЕ КАКО ВО РЕРНА - направена обдукција на заборавеното четиригодишно дете, еве што вели патологот

Фактор - 01.08.2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

Во прегреан автомобил во Бања Лука е најдено тело на четиригодишно девојче

Centar - 01.08.2021

Телото на детето, родено во Германија, било пронајдено вчера околу 16.30 часот, а истрагата на лице место ја извршил дежурниот обвинител на Јавното обвинителство на Окружниот Бања Лука, Синиша Марковиќ, со полицајци од Бања Лука Полициска ...

Во прегреан автомобил во Бања Лука е најдено тело на четиригодишно девојче

Канал5 - 01.08.2021

Телото на четиригодишно девојче е пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според Независне новине, причината за смртта била топлина, односно екстремно прегревање.

Во прегреан автомобил во Бања Лука е најдено тело на четиригодишно девојче

Press24 - 01.08.2021

Телото на четиригодишно девојче е пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според Независне новине, причината за смртта била топлина, односно екстремно прегревање.

Четиригодишно девојче пронајдено мртво во прегреан автомобил во Бања Лука

Сител - 01.08.2021

Телото на четиригодишно девојче е пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според Независне новине, причината за смртта била топлина, односно екстремно прегревање.

Во прегреан автомобил во Бања Лука е најдено тело на четиригодишно девојче

Република - 01.08.2021

Телото на детето, родено во Германија, било пронајдено вчера околу 16.30 часот, а истрагата на лице место ја извршил дежурниот обвинител на Јавното обвинителство на Окружниот Бања Лука, Синиша Марковиќ, со полицајци од Бања Лука Полициска ...

Во прегреан автомобил во Бања Лука е најдено тело на четиригодишно девојче

Фокус - 01.08.2021

Четиригодишно девојче трагично починало во околината на Бања Лука во БиХ откако со часови седела заклучена во автомобил, известуваат денеска локалните медиуми. Обвинителството во Бања Лука потврдува дека се истражува случајот за смртта на девојчето ...

БиХ: Во прегреан автомобил е пронајдено мртво четиригодишно девојче

+инфо - 01.08.2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

БиХ: Во прегреан автомобил е пронајдено мртво четиригодишно девојче

Либертас - 01.08.2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

Трагедија во Бања Лука: Четиригодишно девојче починало откако со часови било заклучено во автомобил

Слободен Печат - 01.08.2021

Четиригодишно девојче од Бања Лука починало откако со часови седело заклучено во автомобил, известуваат денеска локалните медиуми. Порталот „Независни новини“, повикувајќи се на извори блиски до истрагата, објави дека девојчето починало од високите ...

ТРАГЕДИЈА: Почина 4-годишно девојче во прегреан автомобил

Курир - 01.08.2021

Телото на 4-годишно девојче било пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според медиумите, причината за смртта била топлина, односно екстремно прегревање.

Четиригодишно девојче починало откако со часови било затворено во автоомобил во БиХ

MTM - 01.08.2021

Четиригодишно девојче е пронајдено мртво во автомобил во двор на семејна куќа во БиХ. Според медиумите, причината за смртта била жешкото време, односно екстремното прегревање. Се уште не е јасно како толку време девојчето било оставено во ...

Внатре беше како во рерна, вели патологот: Направена е обдукцијата на заборавеното 4-годишно дете

Хаштаг - 01.08.2021

Хорор во потполна смисла на зборот... Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко ...

ТРАГЕДИЈА: Почина 4-годишно девојче во прегреан автомобил

Zoom - 01.08.2021

Телото на 4-годишно девојче било пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според медиумите, причината за смртта била топлина, односно екстремно прегревање.

Трагедија во Босна: Четиригодишно девојче починало откако со часови било затворено во автомобил

24Инфо - 01.08.2021

Четиригодишно девојче е пронајдено мртво во автомобил во двор на семејна куќа во БиХ. Според медиумите, причината за смртта била жешкото време, односно екстремното прегревање. Се уште не е јасно како толку време девојчето било оставено во ...

БиХ: Во прегреан автомобил е пронајдено мртво четиригодишно девојче

Нетпрес - 01.08.2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

Четиригодишно девојче починало во автоомобил во БиХ

Н.Македонија - 01.08.2021

Четиригодишно девојче е пронајдено мртво во автомобил во двор на семејна куќа во БиХ. Според медиумите, причината за смртта била жешкото време, односно екстремното прегревање. Се уште не е јасно како толку време девојчето било оставено во ...

Четиригодишно девојче починало откако со часови било затворено во автомобил во БиХ

Точка - 01.08.2021

Четиригодишно девојче е пронајдено мртво во автомобил во двор на семејна куќа во БиХ. Според медиумите, причината за смртта била жешкото време, односно екстремното прегревање. Се уште не е јасно како толку време девојчето било оставено во ...