TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Кајгана - 10.08.2022

Астрологот Душан Величковиќ открива што ве чека кога Јупитер ќе влезе во Овен и на што треба да обрнете внимание оваа недела. На секои 12 години, Јупитер влегува во Овен, помагајќи ни да внесеме поголем оптимизам и храброст во сè што правиме.

Подгответе се за ултрадраматичната Месечина на 11 август, еве како ќе делува (силно) на хороскопските знаци

Еспресо - 10.08.2022

Стигнуваме до крајот на летото, и ако оваа сезона тројната ретроградна линија Нептун-Сатурн-Јупитер целосно не го збунила вашиот свет, тогаш следната Месечина сигурно ќе го направи тоа – поточно супермесчината- Полната месечина која ќе го достигне ...

Супермесечината во Водолија ни доаѓа на 11-ти Август: Ќе направи колапс во животот на овие ТРИ хороскопски знаци

Попара - 10.08.2022

Полната месечина нè очекува овој месец на 11 август, а својот врв ќе го достигне во 21 часот и 36 минути, а особено е важно што ова ќе биде последната Супермесечина во 2022 година. Астролозите велат дека на што и да се фокусирате во овој период ќе ...

Полна Месечина во Водолија: Што им носи на хороскопските знаци?

Скопје инфо - 10.08.2022

Сонцето се движи во Лав, но Месечината е во Водолија. Овој транзит ќе нè поттикне да побараме баланс и да обрнеме внимание на туѓите потреби, но и на себеси. Оваа полна Месечина е како емотивен компас, таа ја буди нашата интуиција и ни дава чувство ...

Полна Месечина на 12 август: Нови проблеми, но и можности за среќна иднина за овие 4 знаци!

Кафе пауза - 10.08.2022

На 12 август нè очекува полна Месечина во знакот Водолија. Според астролозите, нејзината енергија ќе ни помогне да се ослободиме од она што не нè радува во животот. Така, ќе ни биде отворена вратата кон среќната иднина, а сега ќе имаме и можност да ...

Што ќе донесе полната Месечина во август?

Скопје инфо - 10.08.2022

Следната полна Месечина нè очекува на 14 август, а хороскопот посочува дека се ближи крајот за многу работи, но сето тоа ќе биде за наше добро. Што ќе ни донесе полната Месечина во август? Августовската полна Месечина ќе биде во знакот Водолија.

Полна Месечина на 11 август: Време е да простиме и да се препуштиме на вистината

Скопје инфо - 10.08.2022

Полната Месечина во август е последната супермесечина за 2022 година. Тоа значи дека емоционалната енергија ќе биде поинтензивна од вообичаено. Кога таа го осветлува небото, сонцето и Месечината се во директна опозиција.

Ова се најважните астро датуми во август кои носат промени

Press24 - 09.08.2022

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец во кој треба да обрнеме внимание на неколку датуми. Една од најважните е полната месечина во Водолија на 12 август, која ќе влијае на сите хороскопски знаци. Венера во опозиција со Плутон 09.08.2022.

Ретроградниот Јупитер им носи важни животни промени на сите знаци

Екран - 09.08.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во астрологијата, ЈУПИТЕР се смета за планета на среќата и просперитетот.

ПОСЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ВО 2022. ПРИСТИГНУВА НА 11. АВГУСТ: 4. хороскопски знаци ќе ги доживеат најважните промени

Екран - 08.08.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дури и оние кои не обрнуваат многу внимание на астрологијата сакаат да знаат кога Месечината е полна, а кога е млада, ...

Ова се најважните астро датуми во август кои носат промени

Скопје24 - 09.08.2022

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец во кој треба да обрнеме внимание на неколку датуми. Една од најважните е полната месечина во Водолија на 12 август, која ќе влијае на сите хороскопски знаци. Венера во опозиција со Плутон 09.08.2022.