TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден објави вонредна состојба во Јужна Каролина

А1 On - 30.09.2022

Претседателот на САД денеска објави вонредна ситуација во Јужна Каролина, неколку часови пред плиближувањето на ураган Ијан до Чарлстон, што се очекува во пладневнитее часови. Од Белата куќа изјавија дека ќе распоредат федерална помош како ...

Бајден објави вонредна состојба во Јужна Каролина

Канал5

Бајден прогласи вонредна состојба во Јужна Каролина

Н.Македонија

Ијан како бура продолжува кон Јужна Каролина и јужниот дел на Вирџинија

Глас на Америка - 30.09.2022

Американскиот национален центар за урагани соопшти дека ураганот Ијан се очекува да предизвика опасни по живот бранови и поплави долж брегот на сојузната држава Јужна Каролина подоцна во текот на денешниот ден и најверојатно ќе предизвика поплави и ...

(ВИДЕО) Ураганот Иjан уништи остров на Флорида

А1 On

Ураганот „Ијан“ се ближи кон Јужна Каролина – претседателот Бајден прогласи вонредна состојба

Deutsche Welle

(Видео) Ураганот Ијан се приближува кон Јужна Каролина, прогласена е вонредна состојба

Макфакс

Најмалку 10 загинати во налетот на ураганот Ијан во Флорида, се стравува дека бројот ќе биде многу поголем

Сакам да кажам

УРАГАНОТ ИЈАН ЗАЈАКНА: Бурата се приближува до Јужна Каролина, расте бројот на жртви (ВИДЕО)

Фактор

„Беше брутално“: Најмалку 10 лица загинаа на Флорида за време на ураганот Ијан

Локално

Р.С.Европа 24 Вести Глас на Америка А1 On 360 степени Хитпортал Сакам да кажам Радио МОФ

Милиони луѓе без струја, најмалку 19 мртви, ураганот Ијан се засили и се движи кон Јужна Каролина

А1 On - 30.09.2022

Ураганот Ијан повторно зајакна и денеска ќе се приближи до брегот на Јужна Каролина, објави Националниот центар за урагани (NHC). „Иан може малку да зајакне пред да падне утре, по што се предвидува брзо слабеење во текот на југоисточниот дел на САД ...

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

24Инфо

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

Курир

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

24 Вести

ВИДЕО: Ураганот се засили и се приближува кон Јужна Карлона, расте бројот на жртви на Флорида

А1 On

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

Фокус

Ураганот Ијан повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

Бриф

ММС Сител Нетпрес Либертас Канал5 Н.Македонија Во Центар Вечер Прес

Збунувачко видео по ураганот Иан: Ајкула плива среде улица на Флорида?

Точка - 30.09.2022

Популарното видео од ајкула која плива низ предградието на Флорида по поплавите од ураганот Иан е потврдено како реално, иако експертите не се сигурни дека всушност се работи за ајкула. Во минатото имаше многу објави на социјалните мрежи на кои се ...

АЈКУЛИ ПОЧНАА ДА ПЛИВААТ НА УЛИЦИТЕ НА ФЛОРИДА Коси невремето Ијан, а луѓето најмногу стравуваат од крокодили (ВИДЕО)

+инфо

Ајкули пливаат по улиците на Флорида/ВИДЕО

Вечер Прес

Ајкулите пливаат по улиците на Флорида (ВИДЕО)

Кумановски м.

Ајкули пливаат низ улиците на Флорида – жителите во неверување гледаат што им донесе ураганот Иан (ВИДЕО)

Курир

Ајкули пливаат низ улиците на Флорида – жителите во неверување гледаат што им донесе ураганот Иан

Република

ВИДЕО: Ајкули пливаат низ улиците на Флорида

А1 On

Вирално видео: Водителка покажала како го заштитила микрофонот среде невреме – тоа што го гледате е баш тоа на што ...

Точка - 30.09.2022

Видеото од водителката која известувала за невремето во Флорида за „NBC“ станало планетарно популарно, а некои би рекле дека тоа што го виделе е генијална идеја – како среде невреме да го заштитите микрофонот при пренос во живо.

Новинарка во пренос во живо од Флорида на микрофонот ставила кондом (ВИДЕО)

Канал5

Безбедноста на прво место: Еве како водителката го заштити микрофонот од ветер и дожд (фото)

Вистина.мк

ВИРАЛНО ВИДЕО: Новинарка стави кондом за да го заштити микрофонот од ураганот во Флорида

Слободен Печат

(Видео) Новинарка стави кондом на микрофонот за да го заштити од ураганот во Флорида

Репортер

ВИДЕО: Новинарка стави кондом за да го заштити микрофонот од ураганот во Флорида

Press24

Како доаѓа и како си заминува ураганот

Оff.net - 30.09.2022

Сè започнува со празна улица и сè завршува со уште попразна улица, помеѓу се случува сила која е непоимлива за човек што го не го преживеал ова. Снимкава е од ураганот Иан што ја зафати Флорида, а нивото на водата што ќе го видите е 4,5 ...

40.000 работници чекаат да ја приклучат Флорида на струја

Оff.net

Ураганот Иан во првиот налет поплави и уништи милиони домови

Телма

Ураганот „Иан“ потопи милиони вредни автомобили на Флорида / ВИДЕО

Додај Гас

Ураганот Иан ја опустоши Флорида, погледнете ги снимките од воздух! Куќи и згради уништени, а најлошото допрва следува

Точка

Ураганот Иан го погоди брегот на Јужна Каролина

Кумановски м.

По ураганот Иан болниците на Флорида евакуираат стотици пациенти

Вечер Прес

Телма Во Центар Во Центар Press24 Точка А1 On Кумановски м. Кумановски м.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ураганот Ијан остави пустош зад себе на Флорида, може да биде најсмртоносниот во историјата

360 степени - 29.09.2022

Претседателот Бајден рече дека ова може да биде најсмртоносниот ураган и кажа дека бројките сè уште не се јасни, но оти доаѓаат првите информации за човечки загуби Од пространи песочни плажи, паркови и преубави крајбрежни градови, југозападниот брег ...

ФОТО| Бајден стравува од голем број мртви од ураганот

Нетпрес

Бајден: Ураганот Ијан можно е да биде најсмртоносен во историјата на Флорида

Press24

Бајден: Ураганот Иан можеби однесе значителен број животи

Фактор

Бајден стравува од висок број на жртви од ураганот „Јан“

Локално

Бајден прогласи природна катастрофа на Флорида по ударот на ураганот Ијан

Локално

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот ураган во историјата на Флорида

Канал5

24Инфо Курир Опсервер +инфо Во Центар MakPress Frontline

ЧОВЕК СИ ПЛИВА ВО КУЌАТА ПО УРАГАНОТ ИЈАН Прекрасен ден за капење (ВИДЕО)

+инфо - 29.09.2022

Над 2,5 милиони жители во САД кои живеат блиску до Мексико добија наредба за евакуација. Бурата од четврта категорија, која меѓу другото, ги донесе ајкулите да пливаат на улиците се појави вчера во 3 часот попладне по локално време, а претходно ...

(Видео) Маж на Флорида снимен како плива во својата поплавена куќа по ударот на ураганот Ијан

Макфакс

Додека ураганот Ијан ја пустоши Флорида, група момчиња се капат во подивениот океан/ВИДЕО

Вечер Прес

Застрашувачка снимка: Додека ураганот беснее, тие тројца решиле да се искапат

Точка

Флорида: Маж плива во својата поплавена куќа по ураганот (ВИДЕО)

Локално

(Видео) Маж на Флорида снимен како плива во својата поплавена куќа по ударот на ураганот Ијан

MTM

Додека ураганот ја разорува Флорида, група момчиња се капат во збеснатиот океан (ВИДЕО)

Фактор

Press24

ВИДЕО: Ураганот речиси уништи некои градови на Флорида, има мртви, милиони се без струја

А1 On - 29.09.2022

Моќниот ураган Иан предизвика голема штета и речиси уништи некои градови во американската сојузна држава Флорида, а пријавени се и две загинати лица, изјави гувернерот Рон ДеСантис. 74-годишен човек од местото Волусиа е првата официјално пoтврдена ...

Ураганот Јан предизвика историска штета на државата Флорида

Кајгана

Ураганот „Иан“ направи до сега невидена пустош во Флорида, најмалку 6 загинати (ВИДЕО)

Канал5

ФОТО: Ураганот Иан предизвика историска штета на државата Флорида

Курир

ВИДЕО: Историска штета направи ураганот „Иан“ на Флорида

Слободен Печат

Го купил пред една недела: Ураганот Иан му го однесе новото „мекларен“ вредно милион долари

Република

Ураганот Иан ја опустоши Флорида

Фокус

Во Центар Опсервер Н.Македонија Вечер Прес MakPress

Градот Форт Маерс на Флорида опустошен од ураганот „Иан“, соопштија локалните власти

Вечер Прес - 29.09.2022

Градот Форт Маерс на Флорида е „опустошен“ од ураганот „Иан“, соопшти гувернерот на американската Сојузна држава Флорида Рон ДеСантис. Под налетот на разурнувачката бура поплавени се станбени и деловни објекти, а надојдената вода од океанот отсече ...

Градот Форт Маерс на Флорида опустошен од ураганот „Иан“, соопштија локалните власти

MakPress

Драматични сцени од Флорида: „Ова е историски ураган“

24 Вести - 29.09.2022

Ураганот Ијан со катастрофална сила удри во заливскиот брег на Флорида, погодувајќи ја државата со разорни ветрови, пороен дожд и опасни океански бранови што ја направија една од најмоќните бури во историјата што ги погодила САД.

Погледнете ги снимките: Ураганот Иан ја погоди Флорида и предизвика катастрофални поплави, милиони луѓе без струја

Еспресо

Видеа покажуваат како ураганот Јан ја разорува Флорида

Факултети

Ијан беснее во Флорида, катастрофални поплави: Милиони се без струја, потона брод, области претворени во езера (ВИДЕО)

Фактор

Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

Фокус

ВИДЕО: Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

Слободен Печат

Видео: Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

Канал5

24Инфо +инфо Сител Нетпрес CivilMedia MakPress Н.Македонија Вечер Прес

„Боже господе!“ Ловец на урагани направил снимка од „окото“ на ураганот Иан (ВИДЕО)

МКД - 29.09.2022

Летачкиот инженер Ник Андервуд го снимил моментот кога неговиот екипаж летал низ окото на ураганот Иан за да собере податоци, додека ураганот се движел кон Флорида со ветрови од 240 километри на час.

(Видео) Ловец на урагани објави снимка: „Ова ќе го памтам засекогаш“

Независен

Погледнете што се случува во срцето на ураганот Ијан (снимка)

Таратур

(ВИДЕО) Ураганот на Флорида однесе покрив на болница, евакуирани пациенти на респиратори

А1 On - 29.09.2022

Поплавите од ураганот Иан го поплавија приземјето на болницата ХЦА Флорида Фосет во Порт Шарлот, а силните ветрови потоа го разнесоа покривот на четвртиот кат, каде што се наоѓа одделението за интензивна нега.

Ураган во Флорида однесе покрив на болницата, евакуирани пациенти на респиратори (ВИДЕО)

Кумановски м.

Ураганот на Флорида однесе покрив од болница, се спасуваат пациенти на респиратори (ВИДЕО)

Канал5