TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката немаше срце да се збогува со синот. Убиството на Страхиња е совршен криминал: Егзекуцијата е планирана до ...

Во Центар - 16.09.2020

Роднините и пријателите на убиениот Страхиња Стојановиќ (30), кој загина во експлозијата на поставената бомба во неделата, му испратија последен поздрав на цели осум страници на тажни вести во дневниот весник Новости.

Истото лице ја поставило бомбата под автомобилот на Стојановиќ и пред 2 години? Се поклопуваат трагите

Локално - 16.09.2020

Полицијата има оперативни податоци дека лицата кои подметнале експлозив под автомобилот на Страхиња Стојановиќ, во август 2018 година во Земун, го сториле тоа и пред четири дена во Нов Белград.

Откриено е како е ликвидиран Страхиња Стојановиќ: Под седиштето имало еден килограм експлозив пентрит! Бомбата е ...

Во Центар - 16.09.2020

Страхиња Стојановиќ (30), кого во неделата го разнесе бомба поставена под неговиот џип БМВ Х5 во Нов Белград, веројатно не претпоставуваше дека убијците му се зад петиците! Тој не носеше панцир, неговиот џип не беше блиндиран, а неговата девојка од ...

Нови детали за ликвидацијата во Нов Белград- полицијата има осомничен за убиството на Стојановиќ

Press24 - 16.09.2020

Експлозивната направа поставена под џипот на Страхиња Стојановиќ (30), кој е убиен во неделата во Нов Београд , најверојатно ја активирал велосипедист, кој бил во непосредна близина, пишува Курир.рс.

Откриен атентаторот на Стојановиќ: Велосипедист кој се наоѓал во близина го разнел џипот!

Локално - 16.09.2020

Експлозивната направа поставена под џипот на Страхиња Стојановиќ (30), кој беше убиен во неделата во Нов Белград, најверојатно ја активирал велосипедист, кој бил во непосредна близина, ексклузивно дознава српски Курир. Тој бил снимен од камери.

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои”

Канал5 - 15.09.2020

На профилот на Инстаграм на Колумбијката Соња Суарез Гомез, која се најде во автомобилот под кој беше поставена бомбата за време на експлозијата во Нов Белград завчера, е објавено видео во кое се вели дека смртта не постои.

По бруталлната ликвидација на Страхиња во Белград се огласи и Колумбијката која ја преживеа експлозијата

Press24 - 15.09.2020

Колумбијката Соња Суарез Гомез (45), која беше во возилото со Страхиња Стојановиќ во времето кога неговиот автомобил експлодирал во Нов Белград, за прв пат се огласи по страшната ликвидација. Колумбијката на својот Инстаграм напиша: "Ние сме душа.

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко!?

Курир - 15.09.2020

Страхиња Стојановиќ, кој вчера беше разнесен со бомба на далечинско во Нов Белград, се спомнуваше како можен убиец на неговиот роден татко, пишуваат српските портали. Таткото на Страхиња, Паја Стојановиќ беше убиен на 24 септември 2015 во населбата ...

Се огласи Колумбијката по ликвидацијата на Стојановиќ: „Егото сака квантитет, но душата сака квалитет“ (фото)

Локално - 15.09.2020

Колумбијката Соња С.Г. (45), кој била во џипот со сега починатиот Страхиња Стојановиќ, во времето кога неговиот џип експлодирал во Нов Белград, за првпат се огласи по извршената ликвидација.

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко?

Press24 - 15.09.2020

Страхиња Стојановиќ, кој вчера беше разнесен со бомба на далечинско во Нов Белград, се спомнуваше како можен убиец на неговиот роден татко, пишуваат српските портали. Таткото на Страхиња, Паја Стојановиќ беше убиен на 24 септември 2015 во населбата ...

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои”

Курир - 15.09.2020

На профилот на Инстаграм на Колумбијката Соња Суарез Гомез, која се најде во автомобилот под кој беше поставена бомбата за време на експлозијата во Нов Белград завчера, е објавено видео во кое се вели дека смртта не постои.

Познати детали од ликвидацијата на криминалецот Стојановиќ

24Инфо - 16.09.2020

Страхиња Стојановиќ (30), кој во неделата беше ликвидиран со бомба поставена под неговиот џип БМВ Х5 во Нов Белград, не носел панцир, неговиот џип не бел блиндиран, а неговата девојка од Колумбија, Соња Суарез Гомез (45), често објавувала на ...

Откриен атентаторот кој го разнел Страхиња: Велосипедист го кренал во воздух Стојановиќ?

Република - 16.09.2020

Експлозивната направа поставена под џипот на Страхиња Стојановиќ (30), кој беше убиен во неделата во Нов Белград, најверојатно ја активирал велосипедист, кој бил во непосредна близина, ексклузивно дознава српски Курир. Тој бил снимен од камери.

Дали Белград повторно го тресе меѓумафијашка војна?

Таратур - 15.09.2020

Атентатот кој среде Белград беше извршен врз Страхиња Стојановиќ , добро познат на српската полиција, чиј џип експлодира додека се возел во центарот на градот, новинарите и експертите во Србија го толкуваат како класична и професионално извршена ...